DÜNYA BİZİM OYUN ALANIMIZ, ONU KORUYALIM.

Sporcular olarak oyun alanlarımızın yavaş yavaş bozulduğunu gözlemliyoruz. Ve DECATHLON olarak üretim ve mağazacılık faaliyetlerimizin çevre üzerinde büyük bir etkisi olduğunu biliyoruz: hammadde, enerji, nakliye… Yani başkalarından daha fazla, büyük bir sorumluluk hissediyoruz!

Bu sayfada bulacağın aksiyonlarımız bu sorumluluğumuzun bir parçası. Ancak mükemmel olmaktan çok uzak olduğumuzun ve bazı cevapları henüz bulamadığımızın farkındayız. Etkilerimizi gerçekten azaltmak ve oyun alanlarımızı gerçekten korumak için daha da ileri ve çok daha hızlı gitmeyi görevimiz haline getiriyoruz.

HEDEFİMİZ: 2030'DA İKLİM POZİTİF BİR ŞİRKET OLMAK.

Spor ürünlerinin ömrünü uzatalım

Bir spor ürünü tasarladığımızda, sana olabildiğince uzun süre hizmet verebileceğini hayal ederiz. Bu nedenle, 10 yılı aşkın süredir, Türkiye'de her mağazamızda bulunan atölyelerimiz, ekipmanının bakımını ve onarımını yapmana olanak veriyor.

Ürün ömrünü uzatmak, daha az tüketmek ve paylaşmak için sana sunduğumuz hizmetler:

Mağaza ve bölgelerdeki 38 tamir atölyemizden birinde spor ekipmanınızı tamir ettirin.

2020'de İkinci Şans hizmetimize başladık. Bu hizmet sayesinde az hasarlı ürünlerimize ikinci bir şans verebiliyoruz.

Yalnızca İstanbul Viaport mağazamızda.

Çevresel etkimizi azaltıyoruz.

Sera gazı salımımızın büyük çoğunluğu ürünlerimizin üretiminden kaynaklandığı için, etkimizi azaltmak için öncelik olarak ürünlerimze odaklanaya karar verdik.

Eko-tasarım yaklaşımımızı geliştirerek, ürünlerin çevresel etkisini azaltırken teknik ve verimli ürünler hayal ediyoruz.
Eko-tasarım, şu anda ürün gamımızın yalnızca küçük bir bölümünü oluşturuyor, ancak 2026 yılına kadar DECATHLON ürünlerinin %100'ünün bir eko-tasarım yaklaşımından yararlanmasını sağlamayı taahhüt ediyoruz.