100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNE ÜCRETSİZ KARGO!
ROSSIGNOL

Hataları azaltma, kolay yönlendirme.

Referans numarası : 8372394

SNOWBOARD VE BAĞLAMA SETİ

Başlangıç ve kendini geliştirmek amacıyla pist/pist dışında kullanımı kolay bir snowboard arayanlar için tasarlandı. Ayaklar arasındaki esnek kavis sayesinde düşüşü azaltan, denge hatalarını tolere eden snowboard Arka ve ön taraftaki geniş rocker sayesinde yumuşak karda güçlü kayma kalitesi sunar.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

TEKNİK BİLGİLER
Program / Kullanım zemini

Circuit, kullanışlı ve çok yönlü bir all mountain snowboard tahtasıdır. Ayağın altında bulunan düşük seviyede standart eğim, pistte güçlü yer tutuşu sağlarken ön ve arkada yer alan çift Rocker, yumuşak kar üzerinde kara saplanmayı önler ve pistte tahtayı yönlendirmeyi kolaylaştırır. Yüksek hızlarda kaysanız dahi sorun yaratmaz.

YÖNELİMLİ Snowboard

Tahtanın formu (ya da ''şekli'') yönelimlidir. Yani bir önü ve bir arkası vardır. Simetrik değildir: - tahtanın arkası önüne göre çok daha hafif ve dardır,
- bağlamalar ve tahtanın karla temas ettiği noktalar (setback) biraz daha geriye doğru yerleştirilmiştir.
Yönelimli Şekli, virajlar sırasında daha iyi yer tutuş, dönüş yönünü daha iyi kontrol edebilme ve dönüşü daha kolay tamamlama olanağı sağlar.

Ampteck Auto-turn (Rossignol) TAHTA EĞİMİ

Rossignol Amptek Auto-Turn ters eğimlidir ancak 2 bağlama arasında, yer tutuşun daha iyi sağlanması amacıyla standart tahta eğimi bulunmaktadır: %20 Standart eğim ve %80 Rocker. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar olan kullanıcılar için uygundur. Sert kar üstünde mükemmel tutuş sağlar ve ters çevrilmiş tahta eğimi ile (ya da çift rocker) yumuşak kar üzerinde rahatça kaymanızı ve dönüş/yönlendirme kolaylığı sunar

Esnek ve Toleranslı FLEX

Bulwhip 300 Evo'nun flex'i (tahtanın ön ve arka kısmı arasındaki bükülme direnci) 2/5'tir, dolayısıyla tahta esnek ve toleranslıdır. Bu tür bir esneklik, burun ve kuyruk bölümlerinin arasında homojen bir şekilde dağılarak virajları kolayca alabilmenizi sağlar. Doğal olarak aksi bir durumda, çok hızlı olduğunuz ya da zemin buzlu olduğu takdirde, tahta virajı düzgün şekilde alamayarak savrulur. Bu da otomatik olarak fren yapmanıza neden olur.

Esnek ve toleranslı KAVİS

Yaklaşık 2/5 olan kavis değeri (tahtanın ayaklar arasındaki bükülme direnci) sayesinde tahta, elde kolayca tutulabilir ve yönlendirilebilir. Dönüş sırasında yapılan denge hatalarının tolere edilmesini sağlar. Esnek kavis, ayaklara bir miktar hareket özgürlüğü sunar (öndeki ayak maksimum topuk/parmak ucu hizasına, arkadaki ayak maksimum topuk hizasına kadar eğilebilir). Bu özellik yeni başlayanlar için dönüşlerdeki denge hatalarını gidermede önemlidir. Freestyle kayanlar için de uygundur.

20 mm SETBACK

Setback, tahtanın karla temas ettiği noktaların tahtanın merkezine göre simetrik değil, geriye doğru yerleştirilmiş olmasıdır. Bağlamalar da aynı mesafede geriye doğru yerleştirilmiştir. 20 mm setback => yönelimli tahtalar için standart gerileme.
Ağırlık arka kısma verildiğinde ön kısım havaya kalktığı için, dönüşlerde dengede kalmayı kolaylaştırır ve kara saplanmayı engeller.

Teknik Bilgiler

Genişlik: Ön: 303 mm / Orta: 261 mm / Arka: 303 mm (Boy 156 cm)
Çap 7,7 m (156 cm)
Kavis 1210 mm
Disk sayısı: 8 + 8 (3 farklı bağlama şekli mümkün / her biri 40 mm arası)
Önerilen duruş: 540 mm

Sıkıştırılmış Taban / Kayma Kalitesi

Sıkıştırılmış taban (parça tabanlardan farklı bir üretim süreci)
Standart kayma kalitesi ve dayanıklılık sunar.
Düzenli bakım gerektirir: Her 5 kullanımda bir, minimum yılda bir kez cila ile: -iyi kayma kalitesi ile başlamak için sezon başında
-tabanı korumak ve yaz boyunca cilanın iyice emilmesini sağlamak için sezon sonunda (tercihen bağlamalar aşağıdayken)

Battle V1 bağlama ile birlikte set halinde satılır.

All-Mountain ürün gamı arasında yer alan Rossignol bağlama sistemi, kolayca kendinizi geliştirmenizi sağlar. Battle bağlama sistemi ile uyuşmayabilir

155 cm snowboard = L bağlama boyu = 44 ve üzeri ayak numaralarıyla uyumludur.
161 cm snowboard Wide = XL bağlama boyu = 44 ve üzeri ayak numaralarıyla uyumludur.

Hangi Circuit Snowboard'u seçmeliyim?

Her tür zeminde kullanmak için 15 - 20 cm kısa olanını tercih edin. (örneğin 1m 74 cm boyundaki biri, 159 - 154 cm arası tahta alabilir).
_ Circuit üzerindeki rocker gibi biraz daha büyük bir tahta alınabilir. _ Daha küçük olması kullanım açısından kolaylık sağlar. Aynı zamanda, boyuna göre kilosu düşük olan kullanıcıların da seçimini bu yönde yapması önerilir. _ Daha büyüğünü almak, yüksek hızlarda dengeyi korumayı sağlar.
156 cm (65 - 90 kg) => 1m70 - 1m76
161 cm (75 - 100 kg) => 1m76 - 1m81

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM