100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
ROSSIGNOL

Hataları azaltma, kolay yönlendirme.

SNOWBOARD VE BAĞLAMA SETİ

Başlangıç ve ileri seviyede snowboard yapan, Freestyle'a yeni başlayan, kolay bir snowboard arayanlar için tasarlandı Ayakların arasındaki esnek kavis, hataları büyük ölçüde azaltır ve yönlendirme kolaylığı sağlar. Twin Tip (simetrik tahta, merkezi bağlamalar) 2 yönden rahat etmenizi sağlar.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8372392
TEKNİK BİLGİLER
Program / Kullanım zemini

Pistte kullanımı çok kolay olan District, parkta kullanıma da uygundur. Rossignol Amptek Auto-Turn eğim, tahtayı daha kolay ulaşılabilir hale getirecek Twin Tip yapısıyla ve esnek flex ile uyumludur. Ayrıca, ileri seviye kullanıcıların pist kenarındaki ormanlar ve parklar gibi pist dışı alanlarda da eğlenmesini sağlar. Diğer tüm Freestyle tahtaları gibi bu tahta da hem pistte hem de pist dışında çok yönlü olarak kullanılabilir.

Snowboard TWIN TIP

TWIN TIP yapıdaki bir tahta = tahtanın ön ve arka kısmında da bulunan kenar kesimleri tamamen simetriktir, böylece simetri ve mükemmel merkezleme sunarken her iki yönde de kayak yapmanızı sağlar. Twin Tip yapıdaki bir tahta aynı zamanda dönüşlerinizde (zemin veya hava) iyi bir denge yakalamanızı sağlar.

Ampteck Auto-turn (Rossignol) TAHTA EĞİMİ

Rossignol Amptek Auto-Turn ters eğimlidir ancak 2 bağlama arasında, yer tutuşun daha iyi sağlanması amacıyla standart tahta eğimi bulunmaktadır: %20 Standart eğim ve %80 Rocker. Bu eğim, başlangıç ve ileri seviyedeki kullanıcılara oldukça uygundur. Sert kar üstünde mükemmel tutuş sağlar ve ters çevrilmiş tahta eğimi ile (ya da çift rocker) yumuşak kar üzerinde rahatça kaymanızı ve dönüş/yönlendirme kolaylığı sunar

Esnek ve Toleranslı FLEX

Bulwhip 300 Evo'nun flex'i (tahtanın ön ve arka kısmı arasındaki bükülme direnci) 2/5'tir, dolayısıyla tahta esnek ve toleranslıdır. Bu tür bir esneklik, burun ve kuyruk bölümlerinin arasında homojen bir şekilde dağılarak virajları kolayca alabilmenizi sağlar. Doğal olarak aksi bir durumda, çok hızlı olduğunuz ya da zemin buzlu olduğu takdirde, tahta virajı düzgün şekilde alamayarak savrulur. Bu da otomatik olarak fren yapmanıza neden olur.

Esnek ve toleranslı KAVİS

Yaklaşık 2/5 olan kavis değeri (tahtanın ayaklar arasındaki bükülme direnci) sayesinde tahta, elde kolayca tutulabilir ve yönlendirilebilir. Dönüş sırasında yapılan denge hatalarının tolere edilmesini sağlar. Esnek kavis, ayaklara bir miktar hareket özgürlüğü sunar (öndeki ayak maksimum topuk/parmak ucu hizasına, arkadaki ayak maksimum topuk hizasına kadar eğilebilir). Bu özellik yeni başlayanlar için dönüşlerdeki denge hatalarını gidermede önemlidir. Freestyle kayanlar için de uygundur.

0 mm SETBACK

Setback, tahtanın karla temas ettiği noktaların tahtanın merkezine göre simetrik değil, geriye doğru yerleştirilmiş olmasıdır. Bağlamalar da aynı mesafede geriye doğru yerleştirilmiştir. 0 mm => geri tepme yok, bunlar Twin Tip yapıdaki tahtalardır, 2 yönde de kayabilmek ve dönüşlerde (havada veya pistte) denge sağlamak için tam ortada yer almaktadır.

Teknik Bilgiler

Genişlik: Ön: 306 mm / Orta: 262 mm / Arka: 306 mm (Boy 156 cm)
Çap 7,5 m
Etkin kenar 1190 mm
Bağlama sayısı: 8 + 8 (3 farklı bağlama şekli mümkün / her biri 40 mm arası)
Önerilen duruş: 540 mm

Sıkıştırılmış Taban / Kayma Kalitesi

Sıkıştırılmış taban (parça tabanlardan farklı bir üretim süreci)
Standart kayma kalitesi ve dayanıklılık sunar.
Düzenli bakım gerektirir: Her 5 kullanımda bir, minimum yılda bir kez cila ile: -iyi kayma kalitesi ile başlamak için sezon başında
-tabanı korumak ve yaz boyunca cilanın iyice emilmesini sağlamak için sezon sonunda (tercihen bağlamalar aşağıdayken)

Battle V2 bağlama ile birlikte set halinde satılır.

All-Mountain ürün gamı arasında yer alan Rossignol bağlama sistemi, kolayca kendinizi geliştirmenizi sağlar. Battle bağlama sistemi ile uyuşmayabilir

155 cm snowboard Wide = XL bağlama boyu = 44 ve üzeri ayak numaralarıyla uyumludur.
161 cm snowboard Wide = XL bağlama boyu = 44 ve üzeri ayak numaralarıyla uyumludur.

Hangi District boyunu seçmeliyim?

Genellikle Freestyle kullanımlar için kısa tahtalar tercih edilir: -20 / -25cm. (örneğin 1m 74 cm boyundaki biri, 154 - 149 cm arası tahta alabilir).
_ Küçük boy tahtalar, dönüşleri ve hareketleri kolaylaştırır
_ Büyük boy tahtalar, yüksek hızda ve zıpladıktan sonra dengeli bir şekilde yere inmeyi sağlar

156 cm WIDE (65 - 85 kg) => 1m75 - 1m80
161 cm WIDE (85 - 110 kg) => 1m80 1m88

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM