Aralık Ayı Boyunca Tüm Bisikletlerde Kargo Bedava! Kışın Bisiklet Keyfine Devam Et!

Snowboard kask seçimi


Kayak artık sadece kış dönemi aktivitesi olmaktan çıktı, tüm aile için bir yaşam standardı haline geldi. Ama eğlencesinin yanında, sadece kayak yapmayı bilmek yetmiyor. Aynı zamanda en rahat ve zor iklim şartlarına karşı dayanıklı kayak kıyafetlerini de seçebilmek gerekiyor

3 Korum katmanı: ▲ Sayfa başı

Kask, yüzü sıkıştırmamalıdır ve spor esnasında kafamız sarsılıp sallandığından iyi ayarlanmalıdır.

Maskenizin yeterliliğini denediğiniz kask ile ölçün.

Bir başka önemli kriter daha : ses. Kasklarımızdan bazıları sizlere dinleme sistemi ve bluetooth ile iletişim imkanı sunar.

 

Kask seçimi: ▲ Sayfa başı

Kış sezonunun vazgeçilmez ekipmanı olan bere göze hoş gelen tasarımlarda geliştirilir ve asıl önemlisi kişinin kafasını soğuktan korur! Vücut üşümeye el, ayak ve kafadan başlar. Ancak, bere kullanarak bu durumun %50 önüne geçilebilir!
Bereyi başınıza geçirmek için daha ne bekliyorsunuz? Kayak istasyonlarında ya da diğer pistlerde, bere her yerde kullanılabilir. Fun ya da klasik, zevkinizi yansıtır! Bu kış yaşayacağınız tek zorluk seçmek olacak: farklı renklerde elbiselere uyum sağlayan rengarenk bereler, polar, yumuşak, klasik bereler, yün bereler, ponponlu, kar korumalı, bantlı, bereler, özel tasarlanan çocuk bereleri… Seçin seçebilirseniz!

Daha pratik ve etkili:

  • Çok soğuk havada giymek ya da soğuğa karşı hassas olan kişiler için idealdir: polar kaşkol. Montun iç kısmında boyuna sarılarak boyun ya da yüze sarılarak yüz korunabilir.
  • Freeride yapanlar için: Toz kar maskesi kullananları unutmadığımızı göreceksiniz. Çıkarması kolaydır ve yüzü korur. Toz karda kayarken yerden havalanan karların yüzü rahatsız etmesini önler.
  • Çocuklar için: kaskın içine giyilen başlıkları unutmamak lazım! Kask kafayı darbelere karşı korur ama çok soğuk havalarda kafayı yeterli derecede sıcak tutamaz. Bu başlık sayesinde çocuğunuz çok soğuk havalarda mükemmel bir şekilde korunacaktır. Buna gözleri de dahil!

Kask kullanmanın faydaları: ▲ Sayfa başı

Kafa yapısına uygunluk
İç sünger ekleme imkanı vardır ve kafa bedenine göre ayarlama sistemi bulunur. Astarın kalitelisi konforunuz açısından önemlidir.

Havalandırma
Isının ayarlanması ve hava akışının sağlanması açısından önemlidir. Ayrıca terin dışarı atılmasını da sağlar.

Hafiflik
Kask ne kadar hafif olursa, kafanın hareket serbestliği de o kadar artar.

Şoklara karşı koruma

Güvenliğiniz için tüm kasklar CE EN 1077 standardına uygundur.