100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
TRIBORD

%100 neopren.

  • Sıcak Su Sörf Kıyafetleri (Shorty) Sörf - SHORTY 100 Wetsuit - Isı Yalıtımlı Su Sporları Kadın Kıyafeti 1,5 mm TRIBORD - Sörf
Sıcak Su Sörf Kıyafetleri (Shorty)

SHORTY 100 1,5 MM NEOPREN KAPLAMA WETSUIT- kadın, mavi TRIBORD

TRIBORD
Hobi amaçlı, 20°C üzeri sıcaklığa sahip sularda SU SPORLARI yapanlar için tasarlanmıştır. %100 neopren kaplaması sayesinde birçok su sporu aktivitesinde kullanılabilir.

Renk : MAVİ

Beden
Kullanıcı değerlendirmesi
Decathlon
54.99TL - %

54.99TL*
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

*Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
Referans numarası : 8293213
AVANTAJLARI
Giyme / çıkarma kolaylığı Kolayca giyip çıkarmayı sağlayan sırt fermuarı. Uzun fermuar ipi
Hareket serbestliği Kürek çekerken kolları rahat hareket ettirmeyi sağlayan kesim. Esnek dikişler.
Su geçirmezlik 1,5 mm neopren. Fermuar altında kapak. Ensede kayış Vücuda tam oturmalıdır.
Tahrişi önleme Şeritli ve ayarlanabilir yaka. Dikişsiz koltuk altları.
Çabuk kuruma özelliği Sentetik astar.
TEKNİK BİLGİLER
En uygun wetsuiti nasıl seçerim? (1. Kısım)

Sörf için wetsuit seçimindeki ilk kriter su sıcaklığı olmalıdır. Suyun sıcaklığı, bölgesine ve yılın hangi zamanında olduğuna göre değişiklik gösterir. Sörf yapacağınız su sıcaklığının önerilen sıcaklıklara uygun olup olmadığından her zaman emin olun: 20°C'den yüksek sıcaklıklardaki sular. 17 - 22°C arası sıcaklıklardaki sular. 12 - 17°C arası soğuk sular. 7 - 12°C arası çok soğuk sular. Sörf yapacağınız yerin sıcaklığını öğrenmek için seatemperature.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

En uygun wetsuiti nasıl seçerim? (2. Kısım)

İkinci kriter olarak antrenman sürenizi göz önüne alın. Eğer antrenmanınız 1 saatten az sürüyorsa, 100 modelleri uygundur. 2 saate kadar 500 modellerini ve 3 saate kadar ise 900 modellerini tercih edin.
100 modellerine göre 500 modelleri daha sıcak tutar (ve daha fazla su sızdırmazdır), yorgunluğu ve tahrişi daha fazla engeller (daha fazla hareket özgürlüğü sağlar). Aynı koşullar 500 modellerine göre 900 modelleri için de geçerlidir.
DİKKAT: 900 modellerinin giyip çıkarması daha kolaydır.

Doğru beden seçimi

Wetsuitinizin işlevselliğinden tam olarak yararlanabilmek için doğru bedeni seçmeniz gerekmektedir. Sörf wetsuitleri vücudunuza tam oturmalı ve görünürde bir potluk kalmamalıdır. Kuruyken çok dar hissetmeniz normaldir, ıslandığında bu rahatsızlık hissi hemen ortadan kalkar. Wetsuitinizi çok büyük alırsanız, potluk oluşur, tahriş görülür ve ısı yalıtımı azalır (su alımı).
Satın almadan önce deneyin!

Neoprenin işlevi nedir?

Vücut etrafında ince bir su tabakasını hapseden neopren wetsuit iki farklı işlev görür: 1. Hapsedilen su kademeli olarak ısınır; 2. Vücudun ısı kaybı azalır. Böylece, wetsuit ve ince su tabakası bir yalıtım katmanı oluşturur.

Bileşenler

Bu Tribord 100 shorty, maksimum ısı yalıtımı sağlamak amacıyla gerçek neopren kullanılarak üretilmiştir. Neopren, aşınmaya karşı dayanıklılığı artıracak şekilde polyester kumaşla kaplanmıştır. Neopren kalınlığı: 1.5 mm. Neopren, yalıtım özelliği olan azot kabarcıkları içeren ve kapalı hücreli elastomer süngerden (polikloropren) oluşur. Neopren malzemelerimizin termal kalitesini test eder ve onaylarız.

Yaka

Yaka bölgesi tahrişi azaltacak şekilde tasarlandı. Her türlü hassasiyet için, tahriş riskini önlemek adına wetsuitin altına UV korumalı bir üst giymenizi öneririz. Uzun süreli kullanımlarda, sürtünme bölgelerine (boyun, koltukaltı) yağlı krem (örneğin vazelin) sürmenizi kesinlikle öneririz.
Sırtın iç tarafında bulunan ek parçayı düzgün biçimde yerleştirmeniz, fermuar veya yakadan kaynaklanan her türlü tahriş riskini önler.

Fermuar

Kullanım ömrünü uzatmak ve deniz suyuna karşı dayanıklılığını artırmak için fermuarlarımız laboratuvarda test edilmiştir. Su sporları sırasında (yatay pozisyonda kürek çekerken) daha rahat hareket etmeniz için fermuar, wetsuitin sırt kısmında yer almaktadır.

Tahrişi önleyen kesim

Bu ürün, su sporları esnasında tekrarlanan kürek çekme hareketine bağlı tahrişleri önlemek amacıyla kol altlarında dikişsiz paneller kullanılarak tasarlanmıştır.

Termal aksesuarlar sayesinde suda daha uzun süre sıcak kalın! Her plaj sıcaklığı için uygun takım...

Sudayken, vücut ısımızın yarısını vücudumuzun uç bölgelerinden (ayaklar, eller, baş) kaybederiz. Bu amaçla önerilen aksesuarlar şunlardır:
- sıcak ve ılık sularda (>17°C) => kısa gövdeli neopren iç ayakkabı.
- Soğuk sularda (12 - 17°C): Yüksek gövdeli iç ayakkabı (dalış ayakkabısı) ve eldiven.
- Çok soğuk sularda (7 - 12°C): Yüksek gövdeli iç ayakkabı (dalış ayakkabısı), eldiven, başlık ve başlıklı üst...
Neopren aksesuar çeşitlerimizi decathlon.com.tr web sitemizde bulabilirsiniz.

Çok amaçlı su sporları wetsuiti

Wetsuitlerimiz, beklentisi yüksek sörfçülerin gereksinimlerini karşılamak amacıyla tasarlandı. Tasarım konusundaki tercihlerimiz, ürünlerimizi aynı zamanda kitesurf, rüzgar sörfü, wakeboard, su kayağı, denizde aktif yürüyüş (kıyı boyunca) veya ayakta kürekli sörf (stand-up paddle) gibi su sporları için de uygun kılar.

BİLEŞENLER / TAVSİYELER
BİLEŞENLER Neopren sünger, polyester astar.
Bakım önerileri Temiz su ile durulayın, ürününüzün kullanım ömrünü uzatmak için güneşte kurumaya bırakmayın. Makinede yıkanması önerilmez.
Saklama önerisi Kuru ve havadar bir yerde saklayın. Herhangi bir ısı kaynağının yakınında bırakmayın.
Uyarılar BÜYÜK BEDEN KULLANANLAR DİKKAT ETMELİDİR
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Hendaye'deki (Fransa) ekiplerimiz tarafından tasarlanmış ve test edilmiştir.
Garanti 2 Yıl
BENZER ÜRÜNLER
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM
MÜŞTERİLERİN FOTOĞRAFLARI