QUECHUA
Referans numarası : 8526134
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün

SH920 X-WARM AYAKKABI

Beden Değerlendirmesi
Beden Değerlendirmesi
Bu beden için değerlendirme yok
Decathlon
Bu ayakkabı karda, hedikli veya hediksiz yürüyüş yapmak isteyenler için tasarlandı. Performansı ve rahatlığıyla zirveye çıkabileceksiniz. Bu su geçirmez ve tozluklu botlar hedik yürüyüşleriniz sırasında size mükemmel kavrama sunar. Doğadan ilham alan tabanı karlı zeminlerde yer tutuş ve kaymazlık sağlar.

Ürün Faydaları

Isı yalıtımı Hareketsiz halde ölçülen ideal sıcaklık: -6°C
hareket halinde: -15°C 
Su geçirmezlik Su geçirmeyen ve nefes alan kaplaması sayesinde ayakları kuru tutar.
Kavrama SNOWCONTACT teknolojisi: lamineli kramponları ile karda kaymazlık sağlar.
Yer tutuş SNOWCONTACT teknolojisi: 5 mm kramponları ile karda ideal kaymazlık.
Destek Ayarlama ve kavrama için hızlı bağlamalı orta boy gövde.

Üstlendiklerimiz

Garanti 2 Yıl

Teknik bilgiler

Doğadan ilham alan bir bot: yaban tavşanı, kar üstadı.

Hayvanlar doğada yaşam alan koşullarına uyum sağlamak için doğal olarak gerekli donanıma sahiptir: Tüyler ve kürkler, soğuğa ve sıcağa karşı koruyarak havayı hapseder, eller ve ayaklar farklı, değişken ve zorlu arazi şartlarında gezinmeye uygundur... Botunuzu tasarlamamız için bize ilham veren, karların gerçek koşucusu olan yabani tavşandır: Uzun patileri soğuktan korur ve yalıtım sunar ve özel pati yastıkları, hızlı hareket etmelerini ve kar üzerinde çevik olmalarını sağlar.

Botlarımın kış mevsiminde beni yeterince sıcak tutacağından emin miyim?

Bu botu bacağı saran tozluğu ile sizi soğuktan ve kardan koruması için tasarladık. Peki bunu nasıl yapıyoruz? Ürünümüzü laboratuvar ve kullanım testlerinden geçiriyoruz. Hareket ettiğinizde ve durduğunuzda ürünün sağladığı ideal sıcaklıklar ölçülerek değişiklik gösterdiği doğrulanmıştır: Hareketsiz halde -7°C, hareket ederken -16°C. Ayrıca kadın ve erkek fizyolojilerinin farklı dayanıklılık limitlerini göz önünde bulunduruyoruz.

Dış şartlarda botlarım ayaklarımı soğuktan nasıl korur?

Botlarınızda maksimum su geçirmezliği ve nefes alabilirliği sunabilmek adına bir membran kullanılmıştır. Membran, kumaşın iç yüzeyine uygulanan, suyun ürünün içine girmesini önleyen ve terin en iyi şekilde dışarı atılmasını sağlayan oldukça ince yapıda bir bileşendir (5-25 mikrometre). Ayakkabının tamamında yer alan tozluğu da su geçirmezdir ve ısı yalıtımı sağlarken sizleri soğuğa karşı da korur. Hem kuru hem sıcak tutar. Tabanı da zemine karşı koruma sağlar.

İdeal termal rahatlığı sunan nefes alan botlar

Termal rahatlık, ürünün sıcak tutma kapasitesi ile ayağın nefes almasını sağlama kapasitesi arasındaki dengedir. Çok sıcak olduğunda ya da yeterince nefes almadığında nem birikir ve üşüme hissedilir. Ürünlerimizi yapacağınız düzenli hatta yoğun antrenmanları göz önünde bulundurarak suyun içeri girmesini önlerken teri de dışarı atan bir membran kullanarak tasarlıyoruz.

Botlarımı tamamen su geçirmez bir hale nasıl getirebilirim?

Yarısına kadar suya girmiş şekilde yürüyüşü taklit eden, mekanik bir ayağa giydirilmiş botlarımıza laboratuvarda su geçirmezlik testlerinin yanı sıra kullanım ve eskitme testleri de uygulanır. Su geçirmezlik testleri sırasında 3 seviye test edilir: 2000 bükülme (yaklaşık 4 km yürüyüş), 4000 bükülme (yaklaşık 8 km yürüyüş) ve 8000 bükülme (yaklaşık 16 km yürüyüş). Bu bot modeli 16 km'lik yürüyüşe eşit olan 8 000 bükülme testine tabi tutulmuştur.

Yer tutuş ve kaymazlık arasındaki fark nedir?

Botların kaymazlık özelliği kramponlara, bu kramponların sayısına ve şekline bağlıdır. Yer tutuş özelliği araba lastiğinde olduğu gibi tabanlarda kullanılan madde ve tırtıklara bağlıdır. kaymazlık itiş gücünü artırır, eğimli yollarda botun kaymasını engeller ve ayakkabıyı sabit kılar.
Tabanda bulunan ek kumaşıyla yer tutuş özelliği zorlu koşullar (yağmur, kar, buz) altında botun düz zeminlerde kaymasını ve sürüklenmesini engeller.

Bu bot bana ne tür bir yer tutuş ve kaymazlık sunar?

SNOWCONTACT tabana sahip bu botlar doğa yürüyüşleriniz sırasında yer tutuş ve karlı zeminde kaymazlık konusunda sizlere maksimum performans sunacak. Kramponlar (5 mm) karlı arazide itme gücünü en üst düzeye çıkarmak ve size karda hızlı olduğu kadar becerikli olan tavşan gibi güç ve çeviklik sağlamak üzere düzenlenmiştir. Kramponların yüzeyi ve yapıları sert karda kaymamaları ve fazla suyu biriktirmemeleri için özel olarak tasarlanmıştır.

Bot tabanlarında yer alan SNOWCONTACT teknolojisinin avantajları nedir?

SNOWCONTACT tabanlar özel bir bileşen ve benzersiz yer tutuş ve kaymazlık sağlayan bir krampon tasarımı kullanılarak oluşturulmuştur. SNOWCONTACT tabanlı ayakkabılar, klasik ayakkabılara oranla kar üzerinde çok daha etkilidir. Buz üzerinde kullanılması durumunda kramponlarının en büyük avantajı kaymaması ve güvenlik sağlamasıdır.

Bir doğa yürüyüşü ayakkabısının yeterli kavramayı sağlaması neden önemlidir?

Ürünün sunduğu kavrama yürüyüşleriniz sırasında rahat hissedebilmeniz için en büyük etkendir. Doğru bir kavrama tırmanış ve iniş sırasında adımlarınızı düzgün atmanızı, ayağınızın ayakkabı içinde kaymamasını ve su toplamaların oluşma riskini önler. Böylece enerjiniz ayakkabıya en iyi şekilde aktarılmış olur ve daha az yorulursunuz. Bu durum hedik yürüyüşü yapıldığında da oldukça önemlidir.

Ürünüm karda hedik yürüyüşü için uygun mu?

Bu ürünü özellikle karda yürüyüş için tasarladık. Ayakkabının orta boydaki gövdesi ve kar girişini önleyen tozlukları hedik yürüyüşleriniz sırasında vazgeçilmeziniz olacak. Sıcak tutan ve su geçirmez bu ürün sayesinde daha uzun süre yürüyüş yapabileceksiniz, hafifliği, kullanım kolaylığı ve tabanın yüksek performansı ile rahat olacaksınız. Kavrama ve rahatlık özellikleri hedik yürüyüşüne uygundur.

Botlarım düzenli kullanımlar için dayanıklı mıdır?

Mühendislerimiz ürünü kullanırken memnun kalmanızı sağlamak için laboratuvar testleri yapmaktadır. Aşağıdaki unsurları doğrularız: bağcık ve kopçaların dayanıklılığı, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, taban ve gövde bileşenlerinin yıpranmaya karşı dayanıklılığı ve hızlandırılmış eskitme.

Karlı havadaki doğa yürüyüşleri için ne tür çorap modelleri tercih etmeliyim?

"Kış aylarında düzgün giyinmeniz için şu kuralları uygulamanızı öneriyoruz: Sıcaklık: sıcak tutan çoraplarla sağlanan ekstra sıcaklık. (yün oranı antrenman türüne uygun olmalıdır)
Nefes alabilirlik: Çorabı antrenman yoğunluğunuza uygun olacak şekilde, nem birikimini önlemek için nefes alabilen modellerden seçmeniz gerekmektedir.
Konç uzunluğu: çorabınızın uzunluğu ayakkabınızın boyuna uygun olmalıdır, daha fazla koruma isterseniz daha uzun modelleri tercih edebilirsiniz.

Botlarımın teknik özelliklerini nasıl koruyabilirim?

Bir kumaşın su tutmazlık özelliği, suyun emilmeden kıyafet yüzeyinde akma kapasitesidir. Böylece kumaş suyu emmez, nefes alır, hafif kalır ve sıcak tutar. Kumaş su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu işlem giysinin kullanım ömrü boyunca yenilenmelidir. Mağazalarımızda bu işlem için gereken sprey ya da sıvı ürünleri bulabilirsiniz.

Ürünümün garantisi nasıl işler?

Bu ürün kasa fişinde belirtilen satış tarihinden itibaren 2 yıl garantilidir. Garanti kapsamındaki ürün ücretsiz olarak ikame ürünle değiştirilir. Ürünün garantisi normal aşınma süreci ve düzgün olmayan kullanım şartları sonucunda oluşan yıpranmaların dışında kalan durumları kapsar.

Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı

Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden ve farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır. En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler kendi içlerinde karşılaştırılarak ABCDE oluşturulmuştur. Decathlon, bu yaklaşımın gönüllü bir katılımcısıdır. Tüm prosedürlerimiz: http://developpement-durable.decathlon.com/ linkinde bulunur.

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

BİLEŞENLER
Üstü
40% Polyester, 20% Poliüretan, 30% Poliamit, 10% Elastan
Dış tabanı
10% Termoplastik Poliüretan, 60% Kauçuk - Sentetik, 30% Etilen Vinil Asetat
Astar ve çorabı
100% Polyester
Bakım önerileri Kuru ve havadar bir yerde kurutun.
Saklama önerisi Ürünlerinizi havadar, ışık almayan ve nemden uzak bir yerde saklamanızı öneririz.

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM