QUECHUA
  • SICAK TUTAN KARDA YÜRÜYÜŞ ERKEK AYAKKABILARI & GRİPLER TÜM ÜRÜNLER - SH500 U-WARM OUTDOOR AYAKKABI QUECHUA - TÜM ÜRÜNLER
  • SICAK TUTAN KARDA YÜRÜYÜŞ ERKEK AYAKKABILARI & GRİPLER TÜM ÜRÜNLER - SH500 U-WARM OUTDOOR AYAKKABI QUECHUA - TÜM ÜRÜNLER
  • SICAK TUTAN KARDA YÜRÜYÜŞ ERKEK AYAKKABILARI & GRİPLER TÜM ÜRÜNLER - SH500 U-WARM OUTDOOR AYAKKABI QUECHUA - TÜM ÜRÜNLER
  • SICAK TUTAN KARDA YÜRÜYÜŞ ERKEK AYAKKABILARI & GRİPLER TÜM ÜRÜNLER - SH500 U-WARM OUTDOOR AYAKKABI QUECHUA - TÜM ÜRÜNLER
  • SICAK TUTAN KARDA YÜRÜYÜŞ ERKEK AYAKKABILARI & GRİPLER TÜM ÜRÜNLER - SH500 U-WARM OUTDOOR AYAKKABI QUECHUA - TÜM ÜRÜNLER
  • SICAK TUTAN KARDA YÜRÜYÜŞ ERKEK AYAKKABILARI & GRİPLER TÜM ÜRÜNLER - SH500 U-WARM OUTDOOR AYAKKABI QUECHUA - TÜM ÜRÜNLER
  • SICAK TUTAN KARDA YÜRÜYÜŞ ERKEK AYAKKABILARI & GRİPLER TÜM ÜRÜNLER - SH500 U-WARM OUTDOOR AYAKKABI QUECHUA - TÜM ÜRÜNLER
  • SICAK TUTAN KARDA YÜRÜYÜŞ ERKEK AYAKKABILARI & GRİPLER TÜM ÜRÜNLER - SH500 U-WARM OUTDOOR AYAKKABI QUECHUA - TÜM ÜRÜNLER
Referans numarası : 8546262
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
SICAK TUTAN KARDA YÜRÜYÜŞ ERKEK AYAKKABILARI & GRİPLER

Erkek Su Geçirmez Outdoor Ayakkabı - SH500 U-WARM QUECHUA

QUECHUA
5/5
5/5
Beden Değerlendirmesi
Beden Değerlendirmesi
Bu beden için değerlendirme yok
Decathlon
Yoğun karlı arazileri mi keşfetmek istiyorsunuz? Yüksek deri gövdesiyle parkuru rahatça tamamlarken su geçirmezliği ile kuru kalmanız için tasarlandı. Haydi, karlı bölgelere! Su geçirmez ve yüksek konçlu deri ayakkabılar sizi -20°C'ye kadar sıcak tutar. Karlı zemin üzerindeki tutuşu sayesinde gezinin tadını çıkarın.

Ürün Faydaları

Sıcak tutma Hareketsiz halde ölçülen ideal sıcaklık: -10°C.
hareket halinde: -19°C
Su geçirmezlik Su geçirmeyen ve nefes alan kaplaması sayesinde ayakları kuru tutar.
Kavrama SNOWCONTACT teknolojisinden gelen kaymazlık: tabana özel bileşenler, çıkıntılar
Yer tutuş 5 mm yüksekliğindeki kramponları ve boşlukları sayesinde karda kaymazlık sağlar
Destek Deri yüksek gövde ve mükemmel ayarlama ile kavrama sağlayan 2 klipsli bağlama
Karın girişini engeller 1/2 esnek tozluklu uzun koncu kar ve soğuk girişini engeller.

Üstlendiklerimiz

Garanti 2 Yıl

Ürün Hikayesi

Teknik bilgiler

Doğadan ilham alan bir bot: karlı arazilerin büyük kedisi, vaşak.

Hayvanlar doğada yaşam alan koşullarına uyum sağlamak için doğal olarak gerekli donanıma sahiptir: Tüyler ve kürkler, soğuğa ve sıcağa karşı koruyarak havayı hapseder, eller ve ayaklar farklı, değişken ve zorlu arazi şartlarında gezinmeye uygundur... Botunuzu tasarlamamız için bize ilham veren, karların gerçek kralı olan Vaşak'tır: Geniş ayak ve eller, soğuktan korur ve yalıtım sunar ve özel pati yastıkları, kolayca hareket etmelerini ve kar üzerinde çevik olmalarını sağlar.

Botlarımın kış mevsiminde beni yeterince sıcak tutacağından emin miyim?

Sizi soğuktan etkili bir şekilde koruması için ısı yalıtımını artıran ve sıcak tutan bir astar seçtik.
Ürünümüz temsili kullanıcılar tarafından laboratuvarda ve sahada test edilmiştir. Hareket ettiğinizde ve durduğunuzda ürünün sağladığı ideal sıcaklıklar ölçülerek değişiklik gösterdiği doğrulanmıştır: Hareketsiz halde -11°C, hareket ederken -20°C. Kadın ve erkek fizyolojilerinin farklı dayanıklılık eşiğini göz önünde bulunduruyoruz.

Dış şartlarda botlarım ayaklarımı soğuktan nasıl korur?

Botlarınız su geçirmezlik ve nefes alabilirlik sağlayan deri ve membran ile tasarlandı. Membran içerideki teri dışarı atan ve dışarıdan içeriye suyun girmesine engel olan, kumaşın iç kısmında yer alan 5 - 25 mikrometrelik oldukça ince bir bileşendir. Elastik tozluk bulunan yüksek gövdesi, soğuğa ve kar girişine karşı size mükemmel bir koruma sunar, ara tabanı ise ideal ısı yalıtımı sağlar. Ayaklarınızı maksimum derecede korur, sıcak ve kuru tutar.

Botlarımı tamamen su geçirmez bir hale nasıl getirebilirim?

Yarısına kadar suya girmiş şekilde yürüyüşü taklit eden, mekanik bir ayağa giydirilmiş botlarımıza laboratuvarda su geçirmezlik testlerinin yanı sıra kullanım ve eskitme testleri de uygulanır. Su geçirmezlik testleri sırasında 3 seviye test edilir: 2.000 bükülme (yaklaşık 4 km yürüyüş), 4.000 bükülme (yaklaşık 8 km yürüyüş) ve 8.000 bükülme (yaklaşık 16 km yürüyüş). Bu bot modeli 8 km'lik yürüyüşe eşit olan 4.000 esneme testine tabi tutulmuştur.

İdeal termal rahatlığı sunan nefes alan botlar

Termal rahatlık, ürünün sıcak tutma kapasitesi ile ayağın nefes almasını sağlama kapasitesi arasındaki dengedir. Çok sıcak olduğunda ya da yeterince nefes almadığında nem birikir ve üşüme hissedilir. Ürünlerimizi yapacağınız düzenli hatta yoğun antrenmanları göz önünde bulundurarak suyun içeri girmesini önlerken teri de dışarı atan bir membran kullanarak tasarlıyoruz.

Yer tutuş ve kaymazlık arasındaki fark nedir?

Botların kaymazlık özelliği kramponlara, bu kramponların sayısına ve şekline bağlıdır. Yer tutuş özelliği araba lastiğinde olduğu gibi tabanlarda kullanılan madde ve tırtıklara bağlıdır. kaymazlık itiş gücünü artırır, eğimli yollarda botun kaymasını engeller ve ayakkabıyı sabit kılar.
Tabanda bulunan ek kumaşıyla yer tutuş özelliği zorlu koşullar (yağmur, kar, buz) altında botun düz zeminlerde kaymasını ve sürüklenmesini engeller.

Bu bot bana ne tür bir yer tutuş ve kaymazlık sunar?

SNOWCONTACT tabanlarına sahip botlarınız doğa yürüyüşü antrenmanlarında yer tutuş, karlı hava koşullarındaki yürüyüşlerde ise kaymazlık sağlamak üzere tasarlandı. Karlı zeminlerde yapılan yürüyüşlerde yer tutuş sağlaması amacıyla vaşak patilerinden ilham alınarak geliştirilen kramponlar özellikle 5 mm yükseklikte olacak şekilde seçilmiştir Krampon yüzeyi ve tasarımı sert karın bulunduğu arazide mükemmel yer tutuş sağlaması, kaymaması için fazla suyu boşaltması amacıyla özel olarak geliştirildi.

Bot tabanlarında yer alan SNOWCONTACT teknolojisinin avantajları nedir?

SNOWCONTACT tabanlar özel bir bileşen ve benzersiz yer tutuş ve kaymazlık sağlayan bir krampon tasarımı kullanılarak oluşturulmuştur. SNOWCONTACT tabanlı ayakkabılar, klasik ayakkabılara oranla kar üzerinde çok daha etkilidir. Buz üzerinde kullanılması durumunda kramponlarının en büyük avantajı kaymaması ve güvenlik sağlamasıdır.

Bir doğa yürüyüşü ayakkabısının yeterli kavramayı sağlaması neden önemlidir?

Ürünün sunduğu kavrama yürüyüşleriniz sırasında rahat hissedebilmeniz için en büyük etkendir. Doğru bir kavrama tırmanış ve iniş sırasında adımlarınızı düzgün atmanızı, ayağınızın ayakkabı içinde kaymamasını ve su toplamaların oluşma riskini önler. Böylece enerjiniz ayakkabıya en iyi şekilde aktarılmış olur ve daha az yorulursunuz. Bu durum hedik yürüyüşü yapıldığında da oldukça önemlidir.

Botlarım düzenli kullanımlar için dayanıklı mıdır?

Mühendislerimiz ürünü kullanırken memnun kalmanızı sağlamak için laboratuvar testleri yapmaktadır. Aşağıdaki unsurları doğrularız: bağcık ve kopçaların dayanıklılığı, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, taban ve gövde bileşenlerinin yıpranmaya karşı dayanıklılığı ve hızlandırılmış eskitme.

Neden deri bileşenli karda yürüyüş botu seçmeliyim?

Rahat, dayanıklı (doğal malzeme) ve esnek deri bileşen, daha fazla rahatlık sağlar.
Bu bileşen doğal şekilde su geçirmez ve nefes alan yapıdadır.
Kışın sıcak ve ara mevsimlerde serin tutan deri bileşen, doğal olarak ayakkabıdaki ısıyı dengeler.
Bakım yapmak ve kullanım ömrünü uzatmak için botlarınızı yumuşak bir fırça yardımıyla fırçalamanızı öneriyoruz.

Karlı havadaki doğa yürüyüşleri için ne tür çorap modelleri tercih etmeliyim?

Kış mevsiminde sıkı giyinmek için aşağıdaki hususlara dikkat edin: Sıcaklık: Sıcak tutan çoraplar sayesinde ek sıcaklık sağlama (belirli oranda yün bileşen içerme)
Nefes alabilirlik: Doğa yürüyüşü antrenmanının yoğunluğuna uygun bir çorap seçin ve terin dışarı atılması için özellikle nefes alan modelleri tercih edin.
Konç uzunluğu: Çorap konçunu ayakkabının gövde uzunluğuna uygun olarak seçin ve daha fazla koruma sağlasın istiyorsanız çorabı uzun konçlu seçin.

Botlarımın teknik özelliklerini nasıl koruyabilirim?

Bir kumaşın su tutmazlık özelliği, suyun emilmeden kıyafet yüzeyinde akma kapasitesidir. Böylece kumaş suyu emmez, nefes alır, hafif kalır ve sıcak tutar. Kumaş su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu işlem giysinin kullanım ömrü boyunca yenilenmelidir. Mağazalarımızda bu işlem için gereken sprey ya da sıvı ürünleri bulabilirsiniz.

Ürünümün garantisi nasıl işler?

Bu ürün kasa fişinde belirtilen satış tarihinden itibaren 2 yıl garantilidir. Garanti kapsamındaki ürün ücretsiz olarak ikame ürünle değiştirilir. Ürünün garantisi normal aşınma süreci ve düzgün olmayan kullanım şartları sonucunda oluşan yıpranmaların dışında kalan durumları kapsar.

Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı

Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden ve farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır. En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler kendi içlerinde karşılaştırılarak ABCDE oluşturulmuştur. Decathlon, bu yaklaşımın gönüllü bir katılımcısıdır. Tüm prosedürlerimiz: http://developpement-durable.decathlon.com/ linkinde bulunur.

Ağırlık

39: 1,16 kg
40: 1,25 kg
41: 1,212 kg
42: 1,286 kg
43: 1,35 kg
44: 1,382 kg
45: 1,428 kg
46: 1,482 kg

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

BİLEŞENLER
Dış tabanı
40% Poliüretan, 60% Kauçuk - Sentetik
Üstü
10% Termoplastik Poliüretan, 30% Polyester, 60% Deri - İnek - Yarma
Astar ve çorabı
100% Polyester
Sıcak tutan astar
100% Polyester
Bakım önerileri Kuru ve havadar bir yerde kurutun.
Saklama önerisi Ürünlerinizi havadar, ışık almayan ve nemden uzak bir yerde saklamanızı öneririz.

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM