SUBEA
  • ŞNORKELLE DALIŞ EKİPMANLARI & AKSESUARLARI Dalış - SCD 500 BASINÇ REGÜLATÖRÜ SUBEA - All Sports
  • ŞNORKELLE DALIŞ EKİPMANLARI & AKSESUARLARI Dalış - SCD 500 BASINÇ REGÜLATÖRÜ SUBEA - All Sports
  • ŞNORKELLE DALIŞ EKİPMANLARI & AKSESUARLARI Dalış - SCD 500 BASINÇ REGÜLATÖRÜ SUBEA - All Sports
  • ŞNORKELLE DALIŞ EKİPMANLARI & AKSESUARLARI Dalış - SCD 500 BASINÇ REGÜLATÖRÜ SUBEA - All Sports
  • ŞNORKELLE DALIŞ EKİPMANLARI & AKSESUARLARI Dalış - SCD 500 BASINÇ REGÜLATÖRÜ SUBEA - All Sports
  • ŞNORKELLE DALIŞ EKİPMANLARI & AKSESUARLARI Dalış - SCD 500 BASINÇ REGÜLATÖRÜ SUBEA - All Sports
Referans numarası : 8551563
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
ŞNORKELLE DALIŞ EKİPMANLARI & AKSESUARLARI

Tüplü Dalış Basınç Regülatörü - SCD500 INT SUBEA

SUBEA
Decathlon
Bu dengeli basınç regülatörü INT vanası sayesinde 40 m derinliğe kadar dalışlarınızda çaba gerektirmeden kolayca nefes alabilmenizi sağlamak için tasarlandı. Ortodontistler ile geliştirilmiş ergonomik ağızlığa sahip dalış basınç regülatörü. Yanak hizasında hava kabarcıklarının akışını yönlendiren ergonomik egzozlar. Rahatlık için dengeli birinci kademe.

Ürün Faydaları

Nefes alıp vermeyi kolaylaştırma Ilık suya uygun dengeli 1. kademe piston (+10°C)
Sürekli debiyi önleyen kapak.
Ağızda rahatsızlık vermeme özelliği Çenedeki gerilmeyi önlemek için çift kat ağızlık ve döner başlık.
Çok işlevlilik 1. kademe dengeli basınç regülatörü 10°C üzeri soğuk olmayan sulara uygundur.
Hafiflik Toplam ağırlık: 1285 gram

Üstlendiklerimiz

Tüm SUBEA basınç regülatörleri, kalite uzmanı ve bağımsız bir denetleyici olan DAN Europe* ile birlikte yapılan kullanım ve kullanışlılık (Statik, Dinamik ve Biyomekanik Analiz) testlerine tabi tutularak geliştirilmiştir. *DAN Europe (Divers Alert Network Europe), tüplü dalış yapanların sağlığı ve güvenliği için tıbbi yardım ve araştırma faaliyetleri gerçekleştiren uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur.
Ürün testi Teknik ortağımız: Hendaye, Fransa'da DECATHLON Su Sporları Merkezi'nde bulunan PlanetOcean (beş PADI yıldızlı dalış merkezi). Merkezde tüm yıl boyunca SUBEA dalış ürünleri kullanılır. Eğitmen ekibi SUBEA ürünlerinin geliştirilmesine katkıda bulunur: ürün müdürleri, tasarımcılar ve mühendislerle birlikte, dalış merkezindeki dalgıçlar (tüm yıl eğitim gören başlangıç seviyesindeki dalgıçlar) yardımıyla ürünler uzun süreli kullanım testlerine tabi tutulur.
Garanti Gerekli olan yedek parçaların uygun kullanım dahilindeki garanti süresi: 10 yıl.

Teknik bilgiler

Dengeli birinci kademe, daha kolay nefes almayı sağlar.

Subea SCD 500 basınç regülatörünün birinci kademesi, pirinç krom bileşene ve dengeli bir pistona sahiptir. İkinci kademeden alınan orta seviyeli basınç sabittir ve bu da regülatör performansının dalış boyunca aynı kalmasını sağlar. 500 regülatör, başın etrafındaki hortumların yönlendirilmesini kolaylaştırmak için döner başlığa sahiptir. 2 adet yüksek basınç (HP - 7/16'') ve 4 adet orta basınç (LP – 3/8) çıkışı mevcuttur.

İkinci kademe ve nefes alma kolaylığı

Basınç regülatörünün ikinci kademesi, doğal nefes alma davranışını mekanik bir harekete dönüştürür. Yüksek kaliteli ikinci kademe, basıncı önemli ölçüde azaltarak dalgıcın ekstra efor sarf etmesine gerek kalmadan yeterli miktarda hava girişi sağlar ve güvenliği artırır. Kapaktaki hidrodinamik açıklıklar nefes almayı kolaylaştırır. Bu özel kapak tasarımı regülatörün sürekli akışını da engeller.

Nefes verme: yüksek görüş mesafesi ve daha az gürültü.

Nefes verme esnasında, ergonomik egzozlar yanak hizasında hava kabarcıklarının akışını yönlendirerek gürültünün dalgıcı rahatsız etmesini ve hava kabarcıklarının maskenin önüne geçmesini engeller. Dalış sırasında daha az rahatsızlık ve aktivite sırasında daha çok eğlence!

SUBEA basınç regülatörleri: Özel ergonomik ağızlık!

Bu ağızlık, damak hizasındaki kanatçıklar, dil desteği ve çenenin kapanma açısını dikkate alarak kullanılan farklı kalınlık ve yoğunluklardaki bileşeni (tek veya iki kat) ile ürünün ağızda durmasını kolaylaştıran özel bir yapıya sahiptir. SCD 500 basınç regülatörünün ağızlığı çift katlıdır. Böylece tahrişleri önlemek adına diş etiyle temas eden kısım ağızlığın geri kalanından daha yumuşak bir yapıya sahip olur.

Regülatörlerin sertifikası

Bu regülatör, EN250:2014 standartlarına uygundur. Cenova, İtalya'da bulunan RINA tarafından test edilmiştir (n° 0474 onaylı kuruluş). Dalgıcın nefes alış verişini taklit eden bir nefes alma makinesi üzerinde testler gerçekleştirilmiştir. Testler, 2,5 litrelik büyük miktarlarda solunum (nefes alma-verme), 10°C veya 4°C soğuk suda dakikada 25 döngü olacak şekilde 62,5 L/dak solunum kapasitesi ile 50 m derinliğe eşdeğer basınç altında yapılmıştır.

Solunum kapasitesi ölçümü ve onayı

SUBEA SCD 500 dengeli birinci kademe basınç regülatörleri ılık suda (su sıcaklığı +10°C'nin üzerinde) kullanım için uygundur. DIN vanalı basınç regülatörü 300 bara kadar onaylıdır. Solunum kapasitesi için onaylanmış test sonuçları (50 m basınç ve 8°C sıcaklıktaki suda yapılan simülasyon)
- 50 - 200 bar tüp basıncı: 1,4 J/L. Solunum işlemi, 1 litrelik nefes alıp verme için harcanan enerji ölçümüdür (Jul cinsinden).

Hortum uzunluğu ve ağırlığı

Birinci kademe ağırlığı: 935 gram. İkinci kademe ağırlığı: 200 gram.
Hortum ağırlığı: 150 gram. Toplam ağırlık: 1285 gram. Hortum uzunluğu: 75 cm. 

Bakım önerileri

Regülatörünüzü temizlemek ya da yağlamak için hidrokarbür içerikli ürünler ya da solvent asla kullanmayın. İtici gazlar plastik malzemeye zarar verebileceğinden, asla aerosol bombası kullanmayın.

Regülatörlerin bakımı

SUBEA, regülatörlerinize her iki senede bir bakım ve her sene en azında bir kere görsel inceleme yaptırmanızı öneriyor. Her iki işlemin de SUBEA sertifikalı atölyelerde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Özellikle yoğun bir sezondan (100 dalıştan fazla) ya da uzun saklama döneminden sonra bakım yaptırmanız önemle tavsiye edilir.

https://support.decathlon.fr/plongee-fr-tp_20687

Ağırlık

1,285 KGM

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

BİLEŞENLER
Şişe/gövde
100% Pirinç
Şasi
21% Reçine, 15% Poliüretan, 2% Polivinil Klorür, 50% Poliamit 6.6, 2% Pirinç, 10% Paslanmaz Çelik
Saklama önerisi Dalış malzemelerinin, ozon bileşenli kaynaklardan uzak bir yerde saklanması gerekir. Ekipmanınızı, doğrudan güneş ışığı almayan, ısı kaynaklarından uzak ve kuru bir yerde saklayın.
KULLANIM KILAVUZU Ürün hakkında daha fazla bilgi için tıklayın → Kullanım Kılavuzu
Yasal Bilgiler Dalış için eğitmen onayı gereklidir. Tek başına dalış yapmayın.

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM