100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
ATOMIC

Pistteki tüm dönüş çaplarına uygun

REDSTER XT KAYAK

Dönüş türlerini çeşitlendirmeyi seven uzman kayakçılar için tasarlandı. Redster XT çok kullanışlıdır, pistteki tüm kavisleri seri olarak almayı sağlar. Bakımı kolay, oluklu kayak pistlerinde kaymak için idealdir.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8345812
TEKNİK BİLGİLER
Yapı:

Çok katmanlı tahta kayağın dinamikliliğini artırır, dönüşlerde maksimum zevk almak için geri sekme ve güç sağlar. Titanal tabaka daha iyi kontrol için kayağın dengeli olmasını sağlar.

Bağlamalar:

Atomic marka XTO 10 model bağlama, 10
DIN 3 - 10

Sağlamlık:

Kayağın ön ucundaki darbeleri azaltmak için metal koruyucu

Hazırlık:

Cilalı ve bilenmiş kayaklar kullanıma hazırdır. 89° bilenmiş köşeler

Kavis nedir?

Kayağınızı yere koyduğunuz zaman kayağın karla temas eden noktaları kayağın burnu ve topukların yakınındadır. Böylece kayağın ortası (bağlamaların altı) hafifçe yukarı kalkar (kavis). Bu kavis ne kadar yüksek ve uzunsa, kayağın yer tutuşu ve hareketi o kadar güçlü olur. Bu kavis ne kadar alçaksa, kayak o kadar toleranslı ve kontrol edilebilir yapıdadır.

Rocker nedir?

«Rocker» kayaklarda kayağın burnu (bazen topuk kısmı) kavisli kayaklara göre daha önce havaya kalkmaktadır, bu da temas noktalarının merkeze kaymasına neden olur. Karla temas eden kayak yüzeyinin kısa oluşu kayağa yönlendirilebilirlik ve yumuşak karda kontrol edilebilirlik sağlar. Sert karda yapılan dönüşlerde kayağın kenar uzunluğu yol tutuş sağlar. Rocker ne kadar uzunsa kayak o kadar fazla kontrol edilebilir. Rocker ne kadar kısaysa kayak o kadar yer tutuş sağlar.

Kayağın yapısı

Kavislere girmeyi kolaylaştıran rocker pist teknolojisi.
Ayakların altında bulunan tahta eğimi sayesinde sert karlı zeminlerde yere daha iyi tutunur. İyi bir yönlendirme ve doğru bir kayak için sağ topuk. Hızlı kenar geçişleri için ayağın altında 71 mm boşluk.

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM