100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
QUECHUA

En sıcak tutan mont!

RAIN X-WARM 700 MONT

Düz arazide doğa yürüyüşü yaparken yağmurdan, soğuktan ve rüzgardan korunmak isteyenler için tasarlandı. En sıcak tutan mont! Kumaşı ve %100 su geçirmez tasarımı sayesinde bir şişme montun rahatlığını ve bir yağmurluğun korumasını sağlar.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8343818
TEKNİK BİLGİLER
Beden bilgileri

Vücuda oturan feminen kesim. Geniş iç hacmi sayesinde içine 2. bir katman olarak kazak ya da mikro polar tarzı bir kıyafet giyebilirsiniz.

Kapüşon

Bitişik kapüşon. Yüzü saran yapıdadır. Kuş tüyü dolgu. Kapüşonun etrafında sentetik kürk bulunur. Elastik kordonu ve stoperler aracılığıyla yüksekliği, kapüşonun arkasında bulunan askısı ve tokası sayesinde ise derinliği ayarlanabilir. Kapüşonun iç hacmi şapka veya bere ile birlikte kullanılabilecek kadar geniştir.

Cep sistemi

Dış: Sıcak tutan ve yumuşak sentetik kürkten oluşan 2 adet cebi, çıtçıtlı 2 adet üst cebi, ana kapak altında 1 adet Napolyon tarzı fermuarlı, geniş gizli cebi bulunur. İç: Eldivenlerinizi, berelerinizi vb. koymak için, montun içinde, alt kısımda yer alan 2 büyük "Quick access" cep bulunur.

Ayarlanabilir etek ucu

Elastik ip ve stoperler ile ayarlanır.

Ayarlanabilir bilek kısımları

Çıtçıtla ayarlanabilir. Likralı bilek kısımları ısı kaybını önler.

Önerilen tamamlayıcı ürünler

Bakım Ürünleri: su geçirmezlik özelliğini yenileyen sprey veya sıvı bakım ürünü. Kıyafetinizin kullanım ömrü boyunca etkin bir performans göstermesini sağlar ve kumaşın su tutmazlık özelliğini yeniler. Bu ürünleri her yıkamada minimum oranda kullanmanızı öneriyoruz.

Önerilen ısı ölçümü

Mükemmel ısı dağılımı sayesinde: Ne sıcaklarsınız ne de üşürsünüz. ISO 11079 standartları çerçevesinde belirlenen kullanım sıcaklığı: Rüzgarsız ve güneşsiz havada saatte 4 km/s hızla yapılan yürüyüşlerde. Montunuzu şunlarla birlikte giyebilirsiniz: Üst vücut: Uzun kollu tişört, gömlek, kolsuz kuş tüyü yelek / Bacaklar: tayt, polar iç pantolon, eşofman altı / Baş: Şapka, kapüşon / Eller: İç eldiven, eldiven / Ayaklar: kayak ve kayak sonrası çorabı

Bileşenin su geçirmezliği

Kumaşın su basıncına dayanıklılığı, yüksekliği mm cinsinden ifade edilen su sütununun, altındaki yüzeye yaptığı basınçla ölçülür (ISO 811 standardını temel alan test). Basınç arttıkça kumaşın su geçirmezlik seviyesi de artar. Dolayısıyla, 2000 mm değerinde su geçirmezliğe sahip bir bileşen, 2000 mm su (yaklaşık 2 saat süren sağanak yağışa denk gelir) tarafından uygulanan basınca dayanıklıdır.

Ürünün su geçirmezliği

NOVADRY® Teknolojisi: Bu ürün, 2 saat süren duş testi boyunca saatte 60 litre / m² suya tabi tutularak onaylandı. Bu test, dağlık arazide maruz kalınan sağanak yağış koşulları oluşturularak gerçekleştirildi. Daha fazla bilgi için novadry.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bileşenin su tutmazlığı

Bir kumaşın su tutmazlık özelliği, suyun emilmeden kıyafet yüzeyinde akma kapasitesidir. Böylece su almayan kumaş, hafif kalır ve sıcak tutar. Kumaş su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu işlem, kıyafetin kullanım ömrü boyunca düzenli olarak yenilenmelidir (her yıkamada uygulamanızı öneririz). Bu işlem için gereken ürünleri mağazalarımızda bulabilirsiniz. Su geçirmeyen tüm Quechua montlarına "su tutmazlık" bakımı uygulanmalıdır.

Bileşenin nefes alabilirliği

Kumaşın nefes alan özellikte olup olmadığını öğrenmek için buharlaşma direnci (RET) ölçülür (ISO 11092 standardını temel alan test). Direnç azaldıkça, kumaşın aktivite sırasında vücut tarafından üretilen su buharını dışarı atma oranı, dolayısıyla nefes alma özelliği artar. Örneğin: RET<9 = çok yüksek oranda nefes alan kumaş, 920 = az nefes alan veya hiç almayan kumaş.

Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı

Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden ve farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır.
En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler (tişört, pantolon, sırt çantası vb.) kendi içlerinde karşılaştırılarak genel bir puanlama sistemi (ABCDE) oluşturulmuştur.

Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır.
Daha fazla bilgi için: http://sustainability.decathlon.com/

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Çok soğuk havalara uygun biçimde giyinebilmeniz için Quechua, Stratermic ve Oxylane araştırma ortaklığı ile ürünü giyebileceğiniz sıcaklıklar hakkında size bazı tavsiyelerde bulunuyor. Isı yalıtımını ölçebilmek adına aynı şartların oluşturulduğu bir oda içerisinde manken üzerinde testler yapılmaktadır. Bu sonuçlar, Oxylane araştırma ekibi tarafından fizyolojik çalışmalarla birlikte tamamlanarak gerçek şartlardaki kullanımda soğuk / sıcak oranı hakkında bilgi edinmemizi sağlar.
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM