100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
SALOMON

Sıcak tutar ve rahattır!

QUEST 80 KAYAK AYAKKABISI

Esnek ve toleranslı bir kayak ayakkabısı arayan ileri seviyede kayak yapanlar için tasarlandı. Kayak ve yürüyüş pozisyonu, pistlerde kolayca yürümenizi sağlarken, kaymayan tabanı ile kayak tesisinin çevresinde yaptığınız yürüyüşlerde kayma riskinizi azaltır.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8371632
TEKNİK BİLGİLER
Klipslerin ayarlanması

2 adet mikro alumiks klips + mandallı klips. Yana dönme ve yer değiştirme sırasında rahatsızlık vermeden alt bacağa kolaylıkla uyum sağlar.

Bot

Geniş Bot Woolmetal ısı yalıtımı
Yün ve metal kaplı polyesterin birleşiminden oluşan Woolmetal ısı yalıtımı ile ayaklarınızı daima sıcak tutar.

Flex nedir?

Kayak ayakkabılarının sertliği hakkında bilgi vermek için her ayakkabının flex (esneklik) göstergesi tanımlanır. Bu değer sertlik derecesini ifade eder ve bu değer ne kadar yüksek ise bot yüzeyi de o kadar sert olur. 50'den 70'e kadarki flex seviyeleri orta seviyedeki kayakçılar için tasarlandı. 70'ten 90'e kadarki flex seviyeleri tecrübeli kayakçılar için tasarlandı. Daha ileri flex seviyeleri uzman kayakçılar için tasarlanmıştır. Dayanıklı gövdeler daha yüksek seviyelere çıkabilir.

Kayak ayakkabısını nasıl denemeliyim?

Ayakkabı ayağa giyildiğinde klipsler yarım şekilde kapatılmalıdır. Eğer ayağınız ayakkabı içinde ileriye doğru gidiyorsa, bu ayakkabı hacminin size uygun olmadığını gösterir. Ayakkabıyı kapattıktan sonra, topuğu geri çekmek amacıyla kaval kemiklerinizin üzerine güç uygulayarak 3 büyük bükme hareketi yapmanız gerekir (ellerinizi dizlerinizin üzerine koyabilirsiniz). Doğru şekilde durarak ayakkabının ucuna dokunmalısınız; ayağınızdaki bükülme azalacak ve ayakkabının önünü hissetmeyeceksiniz.

HIKE & RIDE TEKNOLOJİSİ

Arka destek için ayakkabı boğazını dış yüzeyin tabanına bağlayan magnezyum parça sayesinde viraj çıkışlarındaki zıplayışları geliştirir ve yavaş yavaş artan güçlü bir bükülmeyi destekler.

BACKBONE

Arka destek için ayakkabı boğazını dıi yüzeyin tabanına bağlayan magnezyum parça sayesinde viraj çıkışlarındaki zıplayışları geliştirir ve yavaş yavaş artan güçlü bir bükülmeyi destekler.

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM