100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
SALOMON

Pist / pist dışı / parklarda çok işlevli

PULSE SET

İleri seviyede snowboard yapan, parkta, pistte ve pist dışında kayabilecekleri çok işlevli bir tahta arayanlar için tasarlandı. "Flat Out Camber" yapısı mükemmel yer tutuş ve kontrol edilebilirlik sağlar. Yönelimli Twin (simetrik twin tip yapıdadır ama bağlamalar 10mm geridedir) kontrol edilebilirlik ve yer tutuş sunar.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8371785
TEKNİK BİLGİLER
Program / Kullanım zemini

Pulse, Twin Tip yapısı ve orta flex seviyesi ile çok işlevli bir All Mountain / Freestyle tahtasıdır. Oyun Pistlerinde ve Parklarda bu tahta türü tercih edilmektedir. Düşük hızda yapılan atlayışlarda tahtanın zıpladığını hissedemezsiniz, bunu hissetmek için daha hızlı olmanız gerekir. Atlayışın ardından düşüş esnasında hafif sert yapısı sayesinde öne basışınız kolaylaşır. Eğer arkaya basarsanız, yumuşak tahtalarda geri düşersiniz.

YÖNELİMLİ - TWIN Snowboard

Avantajları:
1. Her 2 yönde de aynı şekilde kaymayı sağlayan mükemmel simetri ve hizalama özellikleri sunan Twin Tip snowboard yapısı (shape). 2. Yukarı doğru hızlanmak için yönelimli flex
10 mm Setback (tahtanın merkezine göre 10 mm geriye doğru yerleştirilmiş bağlama eklentileri) ile birleşen bu avantajlar, Pulse snowboard tahtası için Pistte / Pist Dışında / Freestyle olmak üzere çok yönlü kullanım olanağı sağlar.

Standart + Düz EĞİM

Viraj çıkışlarında yer tutuş, atlayış ve response için ayakların altında hafif, standart eğim bölgesi, dönüşleri, virajları, nose press, vb hareketleri kolaylaştırmak için snowboard burnuna sabitlenmiş düz bir bölgeyle birleştirilmiştir.

Orta Seviye ve Çok Yönlü FLEX

Flex (tahtanın ön ve arka kısmı arasındaki bükülme direnci) 3/5'tir, dolayısıyla orta seviyede ve çok yönlüdür. Keskin virajların uygun şekilde alınmasının yanı sıra yapılan denge hatalarının tolere edilmesini sağlar.

Orta Düzey ve Çok Yönlü KAVİS

Yaklaşık 3/5 olan kavis değeri (tahtanın ayaklar arasındaki bükülme direnci): - dönüşlerde dengede kalma, virajda response ve kenarlar arasında hassas geçiş olanağı sunar.
- freestyle için de yeterince esnektir. Bu kavis değeri sayesinde, Park & Ride alanlarında çok yönlü hareketler için kullanılabilir

10 mm SETBACK

Setback, tahtanın karla temas ettiği noktaların tahtanın merkezine göre simetrik değil, geriye doğru yerleştirilmiş olmasıdır. Bağlamalar da aynı mesafede geriye doğru yerleştirilmiştir. 10 mm setback => yönelimli tahtalar için standart gerileme. Ağırlık arka kısma verildiğinde ön kısım havaya kalktığı için, dönüşlerde dengede kalmayı kolaylaştırır ve kara saplanmayı engeller.

Teknik Bilgiler

Genişlik Ön 300mm / Orta 256mm / Arka 300mm (Boy 160 cm)
Çap: NC
Kavis 1210 mm
Bağlama sayısı: 8 + 8 (3 farklı bağlama şekli mümkün / her birinin arası 40 mm)
Önerilen duruş: 560 mm

Sıkıştırılmış Taban / Kayma Kalitesi

Sıkıştırılmış taban (parça tabanlardan farklı bir üretim süreci)
Standart kayma kalitesi ve dayanıklılık sunar.
Düzenli bakım gerektirir: cilalama işlemi her 5 kullanımda ve yılda en az 1 kere:
_ iyi kayma kalitesi ile başlamak için sezon başında
_ tabanı korumak ve yaz boyunca cilanın iyice emilmesini sağlamak için sezon sonunda (tercihen bağlamalar aşağıdayken) yapılmalıdır.

Pact Bağlama ile birlikte satılır

Pact, bağlama malzemelerinde tüm Salomon yüksek teknoloji ürünlerinin mirasçısı olarak görülmektedir. Sonuç: uygun fiyatlı özel performansa sahip ürünler. Ayak ucunda bulunan 3D Prime ve ayak önünde bulunan Lock-In kayış bağlamalarındaki kompozit mandallar sayesinde,

snowboard 156 cm = M boy bağlama = 39 - 43 numaralar için uygundur
snowboard 160 cm = L boy bağlama = 41 - 48 numaralar için uygundur.

Hangi Pulse boyunu seçmeliyim?

Genellikle Freestyle kullanımlar için kısa tahtalar tercih edilir: -20 / -25cm. (örneğin 1m 74 cm boyundaki biri, 154 - 149 cm arası tahta alabilir).
_ Küçük boy tahtalar, dönüşleri ve hareketleri kolaylaştırır
_ Büyük boy tahtalar, yüksek hızda ve zıpladıktan sonra dengeli bir şekilde yere inmeyi sağlar

156 cm (65 - 85 kg) => 1m75 - 1m80
160 cm (85 - 110 kg) => 1m80 1m88

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM