OXELO
  • ÇOCUK KAYKAY - PLAY120 MEDUSA KAYKAY OXELO
  • ÇOCUK KAYKAY - PLAY120 MEDUSA KAYKAY OXELO
  • ÇOCUK KAYKAY - PLAY120 MEDUSA KAYKAY OXELO
  • ÇOCUK KAYKAY - PLAY120 MEDUSA KAYKAY OXELO
  • ÇOCUK KAYKAY - PLAY120 MEDUSA KAYKAY OXELO
  • ÇOCUK KAYKAY - PLAY120 MEDUSA KAYKAY OXELO
  • ÇOCUK KAYKAY - PLAY120 MEDUSA KAYKAY OXELO
  • ÇOCUK KAYKAY - PLAY120 MEDUSA KAYKAY OXELO
  • ÇOCUK KAYKAY - PLAY120 MEDUSA KAYKAY OXELO
Referans numarası : 8506163
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
ÇOCUK KAYKAY

Çocuk Kaykayı - 3 / 7 Yaş - Play 120 Medusa OXELO

OXELO
4.8/5
4.8/5
Decathlon
Bu ürün kaykayın temel özelliklerini eğlenerek keşfetmek isteyen 3 - 7 yaş arası çocuklar için tasarlandı. Çocuğunuz kaykay ile kaymayı mı keşfediyor? Daha kolay, daha güvenli ve daha güzel şekilde kaymayı öğrenmek için yaşınıza uygun dingilleri ve simetrik bir tahta kullanmanızı öneriyoruz.

Ürün Faydaları

Denge Daha fazla denge için dingil ve tekerleklerin mesafesi artırılmıştır.
Öğrenme kolaylığı Çocuğunuz alçaltılmış gövdeli kaykayı ile kaymayı daha kolay öğrenecek.
Kayış Performansı ABEC 3 rulmanlara sahip tahta, mükemmel bir kayma kalitesi sunar.
Kontrol kolaylığı Çocuğunuz, poliüretan yumuşak dingil lastikleriyle dönmeyi öğrenecek.
Kullanım kolaylığı Çocuğunuz, grip üzerindeki desenler ile tahtada yer değiştirmeyi öğrenecek

Üstlendiklerimiz

Bu tahta, genç yaşlardan beri kaykay tutkunu olan ekiplerimiz tarafından tasarlanmıştır. Bu modelin geliştirilmesi, Fransa Dordogne'daki All Board Family gibi birçok kaykay okulu ile ortaklaşa gerçekleştirilmiştir.
Ürün testi Tüm tahtalarımız laboratuvarda test edilmiştir. Bu testler, kaykay, longboard tahtalarıyla ilgili aşınma testlerini de içeren Avrupa Standartlarının onaylanmasını sağlar.
Laboratuvarda yapılan bu testler daha sonra, saha testleri, bazı ölçümler ve test edenlerin görüşleri doğrultusunda ürünü zorlu bir sınavdan geçirerek tamamlanır. Sonuç: test edilmiş ve onaylanmış bir ürün.
Garanti 2 Yıl

Ürün Hikayesi

Teknik bilgiler

Play 120 dingillerden bahsedelim

Tahtamızı 3 - 7 yaşındaki kullanıcılara uygun hale getirmek için dingilleri ayırarak dingil mesafesini genişlettik: tahta daha alçak ve burunla kuyruk üzerindeki kaldıraç etkisi artık bulunmamaktadır. Ancak kaykayın geri kalanında, kolayca dönmeyi öğrenmek için daha esnek burçlar ve mükemmel kayma kalitesi sunan ABEC 3 rulmanları seçtik. Dingilleri klasik pozisyona getirmek için önceden tahta üzerinde bulunan delikler, size daha uzun süreli bir kullanım ömrü sunacak.

En küçük yaşlardan itibaren kuralları bozan bir kaykay

Simetrik yapısı ve azaltılmış yüksekliği ile Play 120, klasik kaykay tahtalarına benzemez. Daha fazla denge için dingil mesafesi artırılmış ve dingiller eğimli hale getirilmiştir. Sonuç? Gençlerin daha kolay şekilde kaymasını sağlayan daha alçak tahta. Burun ve kuyruk üzerindeki dingillerle birlikte kaldıraç etkisinin yanı sıra goofy ve regular pozisyonunun artık olmayışı sayesinde simetrik yapılı, kaymayı daha iyi keşfetmek için kuralları bozan bir tahta.

Dingiller, burun, burç, vb. Kelimeler üzerinde bir noktaya dikkat edelim:

Dingiller, tekerleklerin ve dönmek için tahtanın eğilmesini sağlayan burçlarla (lastikler) kalitesi Abec 1'den başlayan rulmanların bulunduğu tahtanın üzerine vidalanmış parçalardır. Burun ve kuyruk, kaykayın önünü ve arkasını gösterir. Kaykayda neden bir ön ve bir arka vardır? Çünkü herkes farklı ayağını ön tarafa koyar. Sağ ayak öndeyse Goofy, sol ayak öndeyse Regular denir.

Tutkulu kaykay ekibimiz, bu tahtanın tasarımını anlatıyor:

"Bu süreç, 2 yıl önce başladı. 3 - 7 yaş arası çocukların kullanımına uygun yani yönlendirmeyi, kaymayı ve dönmeyi öğrenmek için ideal bir tahta tasarlamak istiyorduk. Bu nedenle kaymak için doğru rulmanları seçtik: bir sporu öğrenmek eğlenceli şekilde olmalıdır, sürekli zorlanıyorsanız karmaşık olmaya başlar. Uygun ve basit bir ürün yaratmak amacıyla Dordogne'daki küçük çocuklar için kaykay okullarında tahtayı test edebilirdik. Burada düşünce bir çocuğun zevk alabileceği şey olmalıdır."

Kaykay sporuna nasıl başlanır? Tasarım ekibimiz önerilerini sunuyor:

"Açıkçası kaykay öğrenmek için ilk tavsiye iyi bir donanıma sahip olmaktır: kasklar, dirseklikler, dizlikler, bileklikler, vb. Destekler, yaralanmadan düşmeyi öğrenmenizi sağlar. Yürümeyi öğrenmek gibi bu da kaykayın bir parçasıdır. Biraz judodaki gibi önce düşmeyi öğreniriz. İkinci tavsiye ise, öğrenmeye uygun bir alan bulmaktır: trafik bulunmayan düz bir zemin. Pazar günü boş olan bir otopark mükemmeldir!"

Çocuğunuza kaykay ile kaymayı nasıl öğretirsiniz?

Size bazı ipuçları veriyoruz: - Çocuğunuz, bir eli kaykayda ve bir ayağı yerde olacak şekilde kaymayı öğrenmeye başlayabilir. Rahat ettikten sonra kaymayı öğrenir.
- Diğer bir seçenek ona eşlik etmektir: çocuğunuz tahtada enlemesine durduktan sonra onu tutarak yavaşça itin. Böylelikle çocuk itiş gücüyle uğraşmadan kaykay üzerinde daha rahat denge kurabilir ve dönebilir.

Ağırlık

2,196 kg

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

BİLEŞENLER
Kaykay tahtası
100% Ahşap
Saklama önerisi Ahşap tahta: uzun bir kullanım ömrü için kaykayınızı serin ve kuru bir yerde saklamanızı öneriyoruz. Suyla temas ettirmeyin.
Uyarılar Figürler için uygun değildir, maks kullanıcı ağırlığı: 50 kg :) 

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM