Yetişkin Vizörlü Kayak Kaskı - Siyah - HRC 550

₺2.000

Ref No: 8524790

Düzenli olarak kayak yapan ve başını ve gözlerini destekleyen bir kask arayanlar için tasarlandı. Gözlük kullananlar için idealdir.

Vizörlü kask başınızı ve gözlerinizi korur UV korumalı, buğulanmayan, her tür havaya uygun çift camdan oluşan vizör (S2 kategori) her hava koşulunda kayak yapmanızı sağlar.

Renk: Siyah
Beden: Beden kılavuzu
Taksit Seçenekleri
Fiyat
₺2000

ÜRÜN FAYDALARI

Destek

Başın arka yarım kısmında bulunan sıkma mekanizması ve sert kulak koruyucular.

Havalandırma

Havalandırma ve nemin dışarı atılması için 6 deliği mevcuttur.

Hafiflik

M boyda 750 g.

Güneşe karşı koruma

UV korumalı, buğulanmayan, her havaya uygun (s2 kategori), çift camlı vizör

Darbelere karşı koruyucu

EN 1077:2007 sınıf A standardı. ABS yapısı ve sert kulak koruyucular

Su geçirmezlik

Su ve kar girişini önler.

Isı yalıtımı

Kalın kulak koruyucu ve bere. Sentetik kürk. Entegre ense desteği.

Rahatlık

Kulaklıklardaki açıklıklar sayesinde rahat duyabilme.

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Köpük 100% Genleştirilmiş Polistiren Kovan/kabuk 100% Akrilonitril Bütadien Stiren

SAKLAMA TAVSİYESİ

Wed'ze kılıfın içine koyup kaldırmadan önce iyice kurumasını bekleyin. Camın üzerinde çizik oluşmasını önlemek için kaskın her zaman bu kılıf içinde taşınması gerekir.

Kullanıcı Talimatları

Darbe almış kasklar değiştirilmelidir.

TESTLER

Tüm Wedze ürünleri gerçek kullanım şartları altında test edilmektedir. karda, soğukta ve kayak antrenmanı yaparken karşılaşabileceğiniz tüm gerçek kullanım koşulları altında test edilmiştir. Tasarım ekipleri, ürün müdürleri, mühendisler ve tasarımcılar, ürünün sahada gösterdiği özelliklerin tasarım amacına mükemmel şekilde uyum gösterdiğini onaylamıştır.

Onaylayan

Tüm kasklarımız bağımsız bir laboratuvar tarafından onaylanmaktadır.

TEKNİK BİLGİLER

VİZÖRLÜ KASKLARIN ÖZELLİKLERİ

Vizörlü kasklar çok rahattır ve kolay kullanılır. Bu nedenle orta hızda kayak yapan kullanıcılarımıza bu kaskları öneriyoruz. Burnunuzu ve yüzünüzü düzgün kapatan bir kayak maskesinde rüzgar geçirmezlik etkisi düşüktür. Çok hızlı kayıyorsanız rüzgar içeri girebilir ve sizi rahatsız edebilir. Daha fazla su sızdırmazlık için vizörü maksimum seviyede indirmeniz önemlidir. Bunu yapamıyorsanız kask size uygun değil demektir.

DENEME

Ürünü denemeye vakit ayırın. Ne kaskın ne de vizörün yüzünüzü sıkmaması gerekmektedir. Rahatsızlık durumunda bir başka modeli seçin. Gözlük kullanıcılarının seçeceği kaskı gözlükleriyle denemesi, rahatsız etmeyeceğinden emin olması için vizörü açıp kapatması oldukça önemlidir. Gözlük üzerinde oluşan buğu kask kaynaklı değildir. Gözlüklerinize sürebileceğiniz buğu önleyici ürünler bulunmaktadır.

BOY SEÇİMİ

* Alından başlayıp, kulakların üzerinden geçerek kafatası çevresinizi cm olarak ölçün.
* Sonra bedeninize uygun boyu seçin. Örnek: Çocuğunuzun baş çevresi 56 cm ise 55 - 59 cm arasında bir ürün seçin.

SIKMA MEKANİZMASI

Ayarlama tokası kaskın sağladığı kavrama özelliği için vazgeçilmez bir unsurdur. Bu sistem, kayak eldivenleriyle bile kullanılabilen sıkma mekanizması sayesinde her an kolay ve hassas ayar yapmaya olanak sağlar. Size kullanım rahatlığı ve maksimum güvenlik sunar. Sıkma mekanizmasını sıkmak için sağa, açmak için sola çevirebilirsiniz.

ABS YAPISI

Bu yapı güçlü darbelere karşı dayanıklı olabilmesi amacıyla ABS bileşenli dış kabuğa enjekte edilerek uygulanan bir kalıptır. Bu sayede çarpmalarda ve düşmelerde dayanıklılık ve sağlamlık sunar. EPS bileşenli iç kabuğu darbe sırasında oluşan şokları emer. Kaskınızı, bu süre dahilinde önemli bir darbe almadığı takdirde, en geç 5 yılda bir değiştirmenizi öneriyoruz.

EN 1077 Standardı

EN 1077:2007 sınıf B, kayak veya snowboard yaparken kafatasını korumak amacıyla kullanılan kaskların tabi olduğu Avrupa standardıdır.Bu standart, darbeleri emme kapasitesi ve sızıntılara karşı dayanıklılığı üzerine yapılan testlerle belirlenmiştir. 2 kategoriye ayrılır: - A sınıfı: Kulakları koruduğu gibi başın üstünü, arkasını ve yanlarını korur.
- B sınıfı: Başın üstünü ve arkasını korur, kulakları korumaz.

KASK AYARLAMASI

Antrenman boyunca kayak kaskı iyi ayarlanmış ve başa oturmuş olmalıdır:
* Doğru boy seçilmeli.
* Baş çevresi sıkma mekanizmasıyla ayarlanmalı.
* Ayarlama sistemi doğru ayarlanmalı.
Tıpkı arabalardaki araç kemeri gibidir: bol olursa işlevini yerine getiremez ve sizi yeterince koruyamaz.

GÜVENLİK

Başın korunmasının önüne geçeceğinden kaskın altında kalın bir bone giymeyin.
Kaskın altına giyilmek üzere güvenliği tehlikeye atmayacak ince bir bone seçin. Sıcaklık sağladığı için kaskla birlikte kullanılmak üzere ek bir katmana ihtiyaç yoktur. Güvenliği zayıflatacağından kask üzerine kamera yerleştirmeyin. Standart kaska eklenecek diğer nesneleri kapsamaz.

NUMARALI GÖZLÜKLERLE UYUMLULUK

Kayak yapma zevkini herkesin yaşaması gerektiğinden, numaralı gözlük kullanan kişilere de uygundur. Bu nedenle Wedze, sizin için "gözlük üzerine takılan (OTG)" kayak maskesinden çok daha kullanışlı olan vizörlü kaskı öneriyor. Bazı modeller, bazı gözlük boyları için uygun olmayabilir. Kaskı gözlüklerinizle birlikte denemek için yakınınızdaki Decathlon mağazasına uğrayın.

BAKIM

İç süngerler çıkarılabilir ve makinede 30°C'de yıkanabilir.

SATIŞ SONRASI HİZMETLER

H-RC 550 kaskın bazı yedek parçaları mağazalarımızda bulunan Satış Sonrası Hizmetlerden tedarik edilebilir. Mevcut parçalar: S2 tipi orijinal vizör ve vizörü sabitlemek için vidalama kiti (vidalar ve bağlantı parçaları).

İade koşulları (Özel ürün: kişisel koruma ekipmanı)

Bu ürünün size uygun olduğundan emin olmalısınız.
Bir sorun yaşamanız durumunda koşullarımıza uygun olarak iade edin: kullanım kılavuzu, etiketler ve eğer varsa orijinal ambalajı; yeniden değerlendirilebilir. Ürünlerimiz: Gezegenimize saygılıdır.

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz

BENZER ÜRÜNLER