Snowboard - Erkek - All Road 500

Ref No: 8494025

₺2.700

Bu snowboard, orta seviyede snowboard yapan, freestyle ile ilgilenmeyen, toz karda ve pistte güzel dönüşler yapmak isteyen, kullanıcılar için tasarlandı.

Standart eğim ve orta seviyede kavise sahip bu snowboard sert karda mükemmel yol tutuş sunar. Uzun ön kısmı (burun) ve rocker ile toz karda batmaz. Büyük ayaklara uygun geniş boy.

Renk: Açık nil yeşili / Siyah
Beden: Beden kılavuzu
158cm Wide
Eve teslimat
Mevcut
Ücretsiz mağazadan teslim al

ÜRÜN FAYDALARI

Çok işlevlilik

%50 pist, %50 pist dışı, %0 parkta kullanımıyla çok işlevli.

Kontrol kolaylığı

Orta seviyede kavis: mükemmel yol tutuş ve orta boy virajlarda kolaylık sağlar.

Batmama özelliği

Yüksek batmazlık (rocker, 25 mm setback, geniş boy).

Yer tutuş

Her türlü karlı zeminde mükemmel yer tutuş (klasik eğim ve orta seviyede kavis)

Vücuda uygunluk

158MW cm: 1,70 - 1,75 m 163W cm: 1,75 - 1,82 m 168W cm: 1,80 m ve üzeri

Sertlik

Orta 6/10 flex, ahşap ve wide çekirdek: kenar geçişlerinde yeterince hızlıdır

Tolerans

Orta kavis: kenar hataları toleransı ve kaymazlık arasında mükemmel uyum

Kayış Performansı

PEHD sinterlenmiş tabanı ile benzersiz kayma kalitesi.

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

Snowboard - Erkek - All Road 500
Snowboard - Erkek - All Road 500
Snowboard - Erkek - All Road 500
Snowboard - Erkek - All Road 500
Snowboard - Erkek - All Road 500
Snowboard - Erkek - All Road 500
Snowboard - Erkek - All Road 500

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Board 70% Ahşap, 20% Cam - Elyaf, 10% Epoksi

SAKLAMA TAVSİYESİ

Pas izlerinin oluşumunu önlemek için kullanımdan sonra kenarlarını silin. Her 5 kullanımda bir cilalayın. Yazın saklama: bağlamaları, güneşten uzak şekilde snowboard tahtası üzerinde bırakabilirsiniz

TEKNİK BİLGİLER

Ürün müdürünün yorumları

Parkta kaymak istemeyenler için çok işlevli bir tahta tasarlamak istedik. Bu snowboard yeni teknik gerektirmeyen ve Dreamscape 700 gibi zorlu bir fiziksel kondisyon gerektiren hem pist hem de pist dışı antrenmanlara uygundur. Oldukça eğlenceli!

Program / Kullanım zemini

All Road, benzersiz bir All Mountain snowboard tahtasıdır: %50 pist ve %50 pist dışı kullanıma uygundur Karlı zeminlerde kara saplanmayı önleyen uzun ve ince burnu sayesinde pistlerde, pist dışlarında ve toz karlı zeminlerin yanı sıra özellikle sert karlı zeminlerde bile kayak yapmanızı sağlar. Bu nedenle burnu (ön kısım), özel bir yapıya sahiptir. Parklarda kaymayın: bu tahta, atlama figürleri yapmak veya geriye doğru kaymak için uygun değildir.

Yönelimli Snowboard

Tahtanın yapısı (ya da şekli) yönelimlidir. Yani bir önü ve bir arkası bulunur. Simetrik değildir: tahtanın arkası önüne göre çok daha dardır, bağlamalar ve tahtanın karla temas ettiği noktalar (setback) biraz daha geriye doğru yerleştirilmiştir. Yönelimli gövde şekli, viraj sırasında daha güçlü yol tutuş, dönüş yönünde maksimum kontrol ve dönüşü daha kolay tamamlama olanağı sağlar.

Standart eğim ve Rocker

Rocker'ın sağladığı özellikler ile (zorlanma durumunda, tahtanın karla temas ettiği noktalar birbirine yaklaşır ve tahtanın kontrol edilebilirliği artar) standart eğimin tüm avantajlarına sahiptir (tahtanın esnekliği sayesinde, standart eğim bir yay gibi hareket ederek her türlü karlı zeminde yol tutuş, kenar geçişlerinde dinamizm ve viraj çıkışlarında itiş gücü sağlar). Toz karın tahta altında daha iyi kayması için rocker, uzatılmış ve ön kısmı yukarı kaldırılmıştır

Orta ve çok işlevli flex

Flex, tahtanın ön ve arka kısmı arasındaki bükülme direncidir. Bullwhip 500 All Road tahtanın flex'i yaklaşık 6/10'tir yani orta seviyede ve çok işlevlidir. Keskin virajların uygun şekilde alınmasının yanı sıra yapılan denge hatalarının azaltılmasını sağlar.

Orta düzey ve çok yönlü kavis

All Road 500 snowboard'un yaklaşık 6/10 olan kavis değeri (tahtanın ayaklar arasındaki bükülme direnci) dönüşlerde dengede kalma, virajda itiş gücü ve kenarlar arasında hassas geçiş olanağı sunar. Bu durum, All Road tahtanın ileri ve uzman seviyelerde snowboard yapan tüm kullanıcılar için uygun olmasını sağlar.

25 mm setback

Setback, tahtanın karla temas ettiği noktaların tahtanın merkezine göre simetrik değil, geriye doğru yerleştirilmiş olmasıdır. Bağlamalar da aynı mesafede geriye doğru yerleştirilmiştir. 25 mm setback = yönelimli tahtalar için standart gerileme. Ağırlık arka kısma verildiğinde ön kısım havaya kalktığı için, dönüşlerde dengede kalmayı kolaylaştırır ve kara saplanmayı engeller.

Teknik bilgiler

163 cm Geniş boy
302 mm ön genişlik. Merkez 265 mm. Arka 294 mm
Çap 9,5 m.
Etkin kenar 1 064 mm. Bağlama sayısı: 10 + 10 (3 farklı bağlama şekli mümkün / her birinin arası 20 mm/ mini disklerle uyumlu) Önerilen duruş: 550 mm 

Önerilen bağlamalar

2 bağlama seçeneği mevcuttur:
_ Illusion 700 bağlama pistte, pist dışında ve carving sırasında kullanmak için yüksek performanslı geleneksel bir Dreamscape bağlamadır. Highback eğim ayarı yapılabilir.
_ Illusion 400 bağlama uygun fiyatlıdır, 700 ile aynı özelliklere sahiptir, aralarındaki tek fark ayarlama sayısının daha düşük oluşudur.

Snowboard ne zaman cilalanmalıdır?

Wed'ze tahtalar cilalanmış olarak satılır.
Kaymaya hazır durumdadır.
Tüm snowboard'lar ve kayaklar gibi düzenli olarak bakım gerektirmektedir: her 5 kullanımda bir, minimum yılda 1 kez cilalanmalıdır: - iyi kayma kalitesi ile başlamak için sezon başında
- yaz boyunca cilanın tabanı korumasını sağlamak için sezon sonunda

All Road 500 için hangi boyu seçmeliyim?

All Mountain için -15 veya -20 cm seçilebilir (örneğin 1m 74 cm boyundaki biri, 159 - 154 cm arası tahta alabilir) All Road üzerindeki rocker gibi biraz daha büyük bir tahta alınabilir. Daha küçük olması kullanım açısından kolaylık sağlar. Aynı zamanda, boyuna göre kilosu düşük olan kullanıcıların da seçimini bu yönde yapması önerilir. Daha büyüğünü almak, yüksek hızlarda dengeyi korumayı sağlar. 158cm (60-80 kg) => 1m70 - 1m75
163cm (75-90 kg) => 1m75 - 1m82
168cm (85-+110 kg) => 1m80 ve üzeri

Snowboard'da Wide nedir?

"Wide" tahta normale göre daha geniş yapıda olan, "büyük" ayakların hızlı girilen bir virajda karla temas etmesini ve kullanıcının düşmesini önleyen bir tahtadır.
44 numaradan büyük ayaklar için "Wide" tahta tercih edilmelidir.
"Wide" tahtanın tam merkezindeki genişlik ile ölçülür. Decathlon'da şu şekilde belirlenmiştir:
- 254 mm'ye kadar: normal tahta / 36 - 43 ayakkabı numarası
- 255 mm - 264 mm: Orta-Geniş / 41 - 45 ayakkabı numarası
- 265 mm ve üzeri: Geniş / 43 - 46 ayakkabı numarası

Kayma kalitesi: sinterlenmiş taban

Polietilen bileşenli tabanlar 2 farklı teknik işleme sahiptir: - belirli polietilen yoğunlukla sıkıştırılmış taban
- daha yüksek yoğunlukta polietilenle sinterlenmiş taban (daha az delik, daha fazla PE) Sinterlenmiş taban Rolls Royce tabanlarıdır. Kayma kalitesi gerçekten mükemmeldir.

%0 Park: bu tahta farklı atlamalara uygun mudur?

Evet. %0 Park bu snowboard tahtasının özelliklerinin freestyle ile uygun olmadığını gösterir: tahta kısa değildir, önü ve arkası asimetriktir. Bu nedenle freestyle'a ait tüm hareketler, dönüşler, farklı atlamalar, her biri yapılabilir olsa da bu tahta en iyi performansı sunmayacaktır. Ancak pistte ve pist dışında istediğiniz tüm atlamaları yapabilirsiniz.

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz

BENZER ÜRÜNLER