Koşu Saati - Siyah - HR 500

₺550 −18%
₺450

Bu saati koşu antrenmanları yaparken kullanımı kolay, bilekten nabız ölçen ve kalori hesabı yapan bir saat arayanlar için tasarlandı.

Ritminizi ve doğru nefes alıp verme şeklinizi keşfedin, daha fazla yağ yakın ve Kardiyo sayesinde kendinizi geliştirin!

Renk: Siyah
Eve teslimat
Mevcut
Ücretsiz mağazadan teslim al
İNDİRİM
Medya 0
Medya 1
Medya 2
Medya 3
Medya 4
Medya 5
Medya 6

ÜRÜN FAYDALARI

Antrenman verileri

Antrenman verileri

Bilekte nabız ölçer (bpm ve MKH yüzdesi), kronometre, yakılan kaloriler.

Koçluk

Koçluk

Otomatik ve manuel efor bölgeleri (rahatlama, direnç, dayanıklılık).

Görülebilirlik

Görülebilirlik

Açık havada bile rahatça okunabilen ekran.

Pil ömrü

Pil ömrü

Kardiyo modunda 2,5 gün, saat modunda 30,5 gün kullanım ömrü.

Su geçirmezlik

Su geçirmezlik

5 ATM su sızdırmazlık. Suya dalmadan yüzebilirsiniz.

Rahatlık

Rahatlık

Daha fazla rahatlık için bilekten nabız ölçer.

Bağlantı özelliği

Bağlantı özelliği

Nabız hızı Decathlon Coach uygulamasına gönderilebilir.

VIDEO

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Bilek 90% Silikon, 10% Paslanmaz Çelik Çerçeve 70% Akrilonitril Bütadien Stiren, 20% Paslanmaz Çelik, 10% Polimetil Metakrilat Board 70% PCBA, 30% Bakır

TESTLER

Tüm Kalenji ürünleri kullanıcılarımızdan oluşan bir panelde tasarım amaçlarına uygun kullanım şartları altında test edilmiştir. Bu testler bir mühendis ekibi tarafından gerçekleştirilmiş ve değerlendirilmiştir. Tüm bu testler, ürün müdürlerinin, mühendislerin ve Kalenji ekibinin, kullanıcılarımızın memnuniyetini garantileyen teknik ürünleri geliştirmesini, tasarlamasını ve üretmesini sağlar.

TEKNİK BİLGİLER

KOŞU ANTRENMANLARI NEDEN NABIZ ÖLÇERLİ BİR SAATLE YAPILMALIDIR?

Nabız bpm (dakika başı kalp atış hızı ) cinsinden ölçülür.Antrenman sırasında eforunuz ne kadar artarsa kalbiniz o kadar hızlı çarpar, böylece bpm değeriniz yükselir.
HR500 saat nabzınızı ölçerek nasıl bir efor sarf etmeniz gerektiği konusunda sizi yönlendirir: Isınma, Rahatlama, Direnç, Dayanıklılık, Maksimum. Bu eforların her birinin vücudun farklı bölgelerine farklı etkileri bulunmaktadır: antrenman sırasında rahatlık, kilo kaybı, daha yüksek dayanıklılık...

BİLEKTEN NABIZ ÖLÇÜMÜ

Nabzın bilekten ölçülmesi kardiyo saatlerinin daha kullanışlı ve daha rahat olabilmesi için büyük bir adımdır. Araştırma ve Geliştirme ekibimiz 4 yıldan beri nabzı bilekten ölçmeyi sağlayan farklı çözümleri test ediyordu.
En güvenilir sensörleri sunmak için daha fazla konfor sağlayan kardiyo optik teknolojisini seçtik.

NEFESİNİZİ AYARLAMAK İÇİN KARDİYO YAPARAK KOŞUN

Antrenmanlarınızın sonunda sık sık nefes nefese mi kalıyorsunuz? HR 500 nabız ölçer temponuzu gerçek zamanlı olarak ayarlayabilmenizi ve bu sayede "zor durumda" kalmamanızı sağlar. Rahatlama aşamasında koşarken konuşabilirsiniz. Direnç aşamasında efor daha yüksek olur ve nefes nefese kalmazsınız. Dayanıklılık aşamasında birkaç dakika içinde nefes nefese kalırsınız.

YAĞ YAKMAK İÇİN KOŞUN

Formunuzu korumak için mi koşuyorsunuz? "Rahatlama" aşaması yağ yakma avantajına sahip olduğu ve nefes nefese kalmayı azalttığı için idealdir. Aslında bu aşamadayken vücudunuz stres altında değildir. Yağları yakarak kaslarınız için enerjiye dönüştürmek adına yeterli zaman vardır.

ANTRENMAN PROGRAMI BULUN

Antrenman sırasında nabız ölçüm değerlerini doğrudan Decathlon Coach uygulamanızla senkronize edebilirsiniz.
Decathlon Coach spor sırasında size rehberlik eden mobil bir uygulamadır.

EFOR BÖLGELERİM NASIL HESAPLANIR?

Çalışma bölgeleriniz nabız rezervinize (KHR = Maksimum kalp atış hızı - dinlenme durumundaki kalp atış hızı) göre otomatik olarak hesaplanır.
Maks. kalp atış hızınız yaş ve cinsiyetinize göre tahmin edilir. Varsayılan olarak dinlenme durumundaki kalp atış hızı 70 bpm'dir (vuruş/dakika). Isınma: < KHR'nizin %60'ı.
Rahat: KHR'nizin %60 ila 70'i.
Dayanıklılık: KHR'nizin %70 ila 80'i.
Direnç: KHR'nizin %80 ila 90'ı.
Zorlu direnç: KHR'nizin %90 ila 100'ü.

BİLEKTEN NABIZ ÖLÇÜMÜ: Nasıl çalışır?

Koşu gibi herhangi bir spor yaptığınızda kalbiniz daha hızlı atmaya başlar. Damarlarınızdaki kan akışı hızlanır. HR 500 saatte yer alan yeşil renkteki ışık hem derinizin altında akan kanın hızını hem de kalp atış hızınızı gösterir. Bu optik sensör teknolojisi saate tamamen entegre edilmiş durumdadır: Bele takılan kemerleri kullanmak zorunda değilsiniz!

Kardiyo optik kardiyo kemerine göre daha düşük hassasiyete mi sahiptir?

Testlerimizde, optik sensörün ortalama hassasiyetini +/- 2 bpm olarak ölçtük. Ölçüm interval antrenmanlarda daha düşük tepkiselliğe sahiptir. Birçok koşucu gibi biz de bilekte kardiyo ölçümünün (rahatlık, basitlik, ağırlık vb.) avantajlarının dezavantajlarına göre daha fazla olduğunu düşünüyoruz.

LA HR 500 akıllı saat nasıl takılır ?

İdeal nabız ölçümünü garantilemek için HR 500 kardiyo saat belirgin yapıda olan bilek kemiğinin hemen arkasına takılmalıdır (bilek seviyesinde yer alan küçük kemik).
Sensör deri ile temas halinde olmalı, böylece kayışın bileği iyice sarması sağlanmalıdır. Bilekliğiniz çok gevşek yapıda olursa akıllı bilekliğinizin nabzınızı ölçme performansı düşecektir. Bu sayfanın sonunda yer alan açıklamalı videomuzu izlemeyi unutmayın.

HR 500 saatin kardiyo sensörü her cilt türü için uygun mudur?

HR 500 saatin kardiyo sensörünün teknolojisi her cilt rengine ve kıl yoğunluğuna uyum sağlayabilecek şekilde geliştirilmiştir. Koyu renkli ya da dövmelere sahip ciltlerde cilt tarafından yansıtılan ışık miktarı oldukça düşüktür. Sensör daha fazla ışık yayarak ya da sensörün ışığa karşı hassasiyetini ayarlayarak bu duruma uyum sağlar. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda, support.decathlon.fr. adresine e-posta göndererek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

HR 500 saat her spora uygun mudur?

HR 500 saatin kardiyo sensör teknolojisi koşu, yürüyüş, bisiklet sürme, eliptik gibi tekrarlanan hareketlere sahip spor antrenmanları için idealdir.
Fitness, kas geliştirme, raket ve takım sporları gibi senkronize olmayan hareketlere sahip sporlarda kullanıldığında yanlış ölçüm sonuçları verebilir.

MANUEL KARDİYO BÖLGELERİ

Belirli bir nabız hedefinde çalışmak istiyorsanız saatinize manuel olarak bir kardiyo bölgesi ekleyebilirsiniz (bpm ya da maks %maks. nabız). Ekran uyarısı ve sesli sinyali ile belirlediğiniz bölgenin dışına çıktığınızı belirtir. Ayrıca dinlenme sırasındaki nabzınızı ve eğer biliyorsanız maksimum kalp atış hızınızı kaydedebilirsiniz.

KOŞU ANTRENMANLARINIZI KARŞILAŞTIRIN

HR 500 saat bir önceki koşu seanslarınızın özetini görebilmenizi sağlar. Her antrenman için koşu sürenizi, ortalama kardiyonuzu ve yaktığınız kalori miktarını görebilirsiniz.

KULLANIM ÖMRÜ VE ŞARJ

HR 500 koşu saati, kardiyo modunda 2,5 günlük, saat modunda 30,5 günlük kullanım ömrüne sahiptir. Birlikte satılan USB kablosu ile şarj edilir.

Boyutlar

Ekran kullanım çapı: 25 mm
Kalınlık: 14 mm
Ağırlık: 34.4 g.

GARANTİ VE SATIŞ SONRASI HİZMETLER

Tüm DECATHLON ürünleri 2 yıl garantilidir. Tüm sorularınız için support.decathlon.co.uk destek sitemize başvurabilirsiniz.
Burada, ürününüzü daha etkili bir şekilde kullanmanızı sağlayacak tavsiyeleri bulabilirsiniz: kullanım kılavuzları, kullanıcılarımız tarafından sıkça sorulan sorular ve eğitim videoları. Size en iyi hizmeti sunabilmek amacıyla, destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak üzere 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

KULLANIM KISITLAMALARI

Bu saati spor yaparken ve normal zamanda da kullanabilirsiniz. Tıbbi bir izleme cihazı değildir. Saatin sağladığı bilgiler gösterge niteliğindedir ve bir hastalığın izlenmesi bağlamında kullanılmamalıdır.
Suda nabız ölçümünün kullanılması önerilmez.

BENZER ÜRÜNLER

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor