Kayak Ayakkabısı - Erkek - Siyah / Sarı - FIT 900

Ref No: 8587683

₺3.000

Pistte ileri seviyede kayak yapan ve performans ile rahatlık dengesi yüksek bir ayakkabı arayan kullanıcılar için tasarlandı.

Bu sert yapıdaki (Flex 110) kayak ayakkabısı kayak yaparken daha fazla hassasiyet sağlar ve rahatlık için tamamı ısıyla şekillendirilmiştir. Overlap yapısı dil seviyesinde de rahatlık sağlar.

Beden: Beden kılavuzu

ÜRÜN FAYDALARI

Sertlik

Sertlik: Flex 110. İleri seviye kayakçılar için uygun sertlik seviyesi.

Destek

100 mm: iç ayakkabı. Daha iyi destek ve hassasiyet için ayağa yakın iç ayakkabı

Vücuda uygunluk

Isıyla önceden şekillenmiş iç ayakkabı.

Ayarlanabilir yapı

4 adet mikrometrik alüminyum toka: Ayarlanabilir 2 dişli. 55 mm kayış.

Kullanım kolaylığı

Giyip çıkarma kolaylığı için ayak kemeri seviyesinde yumuşak bileşen.

Sıcak tutma

Isıyı korumak için ısı yalıtımlı iç ayakkabı ve taban.

TEKNİK BİLGİLER

Özellikler

Bu ayakkabı performans/rahatlık/hassasiyet dengesi arayan ileri seviye kayakçılar için idealdir. 900 Evofit kayak ayakkabısı hava sıcaklığı ne olursa olsun, Flex 110 özelliğini korumak amacıyla PU bileşenli, etkili ve dayanıklı bir iç ayakkabıya sahiptir. İç ayakkabının "cüzdan" benzeri Overlap sistemi darbelerin daha iyi dağılmasını ve daha kolay giyim sağlar. Evofit iç ayakkabı optimum rahatlık sağlar. Tamamı ısıyla şekillendirilerek rahatlık seviyesi artırılabilir.

TOKALARIN AYARLANMASI

Oldukça sağlam 4 adet alüminyum mikrometrik toka. Tokanın uzunluğunu, klipsi gevşeterek veya sıkarak ayarlayabilirsiniz. 3 şekilde ayarlanabilen (herhangi bir alete ihtiyaç duymadan) üst kısımdaki bu toka, tüm baldır yapılarına uyum sağlar. Geniş kayışı, gövdede daha kolay ve daha etkili bir ayarlama sağlar.

FLEX nedir?

Kayak ayakkabılarının sertliği hakkında bilgi vermek için her ayakkabının flex (esneklik) göstergesi tanımlanır. Bu değer ayakkabının tamamının sertlik derecesini ifade eder: değer artıkça iç ayakkabının sertliği de artar. 60 - 70 flex seviyesi başlangıç seviyesinde kayak yapan kullanıcılar için uygundur. 70 - 100 arası flex derecesi orta seviyede kayak yapanlar için uygundur Daha ileri ürünler ise ileri seviyede kayakçılar için idealdir. Dayanıklı gövdeler daha yüksek seviyelere çıkabilir.

Denediğim ayakkabı numarasının doğru olup olmadığını nasıl anlayacağım?

Ayakkabı ayağa giyildiğinde tokalar yarım şekilde kapatılmalıdır. Daha uzağa mı gitmek istiyorsunuz? Bu ayakkabının hacminin ayağa uygun olmadığını gösterir. Ayakkabıyı kapattıktan sonra, topuğu geri çekmek amacıyla kaval kemiklerinizin üzerine güç uygulayarak 3 büyük bükme hareketi yapmanız gerekir (ellerinizi dizlerinizin üzerine koyabilirsiniz). Dik durun: Ayağınızla ayakkabının ucuna dokunabilmelisiniz. Esneme sırasında ayağınız arkaya doğru kayacak ve ayakkabının ucunu hissetmeyeceksiniz.

Ayağım ağrıdığı zaman ne yapmalıyım?

1- Ayaktaki kan akışını sağlamak ve baskı noktalarını azaltmak için ince, teknik bir kayak çorabı tercih edin. 2- Ezilmesini ve gövdeye dayanmasını önlemek için ayak yapınıza uygun bir taban seçin. Tavsiye için mağazadaki satış danışmanından yardım isteyin. 3- İki günlük kayak antrenmanı sonrasında hala rahatsızlık hissediyorsanız iç ayakkabınızı yeniden şekillendirin.

İç ayakkabım ısı ile şekillendirilebilir mi, ısı ile şekillendirme ne işe yarar?

EVOFIT iç ayakkabısı kullanıcı ayaklarının ve ayakkabının dış katmanının şeklini alması için kullanılan, ısıyla yeniden tamamen şekillendirilebilen süngerlerden oluşur. Bu sayede ayak - iç ayakkabı - dış ayakkabı uyumunu güçlendirir ve rahatsız eden noktaları azaltır.

İç ayakkabımı evde nasıl ısıyla şekillendirebilirim?

1- Fırınınızı 80°C'ye önceden ısıtın.
2- İç ayakkabıyı gövdeden çıkarın.
3- İç ayakkabınızın iç tabanını çıkarın.
4- Sadece iç ayakkabıyı 10 dakika fırına koyun.
5- İç ayakkabıyı fırından çıkarın.
6- İç ayakkabının iç tabanını tekrar yerleştirin.
7- İç ayakkabıyı kayak ayakkabısının içine yerleştirin.
8- Ayakkabılarınızı giyin ve her tokayı orta seviyede bağlayın.
9- Ayakkabıları çıkarmadan önce oda sıcaklığında 15 dakika bekleyin.
Ve kaymaya hazırsınız!

Kayak ayakkabılarımı nasıl saklayacağım?

1- Ayakkabıları dış yüzeyin içinde yer alan iç ayakkabıyı çıkararak düzenli olarak havalandırın.
2- Ayakkabıların zarar görmesini önlemek için tokaların düzgün bir şekilde kapatıldığından emin olun ve ayakkabılarınızı bir kılıfın içinde saklayın.
3- Hava sıcaklığının 10°C altına düşmeyeceğinden emin olduğunuz kuru bir yerde saklayın. Ayakkabı size teşekkür edecek!

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Üstü 60% Termoplastik Poliüretan, 40% Polipropilen Astar ve çorabı 100% Polyester Dış tabanı 100% Termoplastik Poliüretan Sıcak tutan astar 100% Polyester

SAKLAMA TAVSİYESİ

Ayakkabılarınızı saklamadan önce kuruduklarından emin olun. Ayakkabı çantanızın içinde, tokaları kapalı bir şekilde ve çok sıcak olmayan bir odada saklayın.

Kullanıcı Talimatları

Herhangi bir ısı kaynağı üzerinde kurutmayın.

TESTLER

Tüm Wedze ürünleri Mont-Blanc vadisinde tasarlanmış ve üretilmiştir. Daha sonra, sizin bizzat karşılaşabileceğiniz gerçek kullanım koşullarında (kar, soğuk, tipi vb.) test edilmiştir. Tasarım ekipleri, ürünün sahada gösterdiği özelliklerin tasarım amacına mükemmel şekilde uyum gösterdiğini onaylamıştır.

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor

BENZER ÜRÜNLER