Kaya Tırmanış Ayakkabısı - Vertika

Ref No: 8359207

₺750

Derece yükseltme hedefiyle tırmanış yapan kullanıcılarımıza eşlik edecek bu ayakkabı, mikro basamaklarda kaya tırmanışı yapanlar için tasarlandı.

Teknik ve rahat bir ayakkabı mı arıyorsunuz? Burunda hassas yapısı ve topuktaki özel konsepti ile topuk takmayı kolaylaştırır. Vibram XS grip kauçuk taban ile benzersiz kavrama.

Renk: Koyu petrol mavisi / Lime yeşili / Greyfurt
Beden: Beden kılavuzu

ÜRÜN FAYDALARI

Rahatlık

Rahatlık

Ayağı en iyi şekilde kavrayan yapı 2 cırt cırt ile benzersiz kavrama.

Sertlik

Sertlik

Orta sertlikteki tabanı tırmanış sırasında ayağın rahat olmasını sağlar

Hassasiyet

Hassasiyet

Hafif asimetrik yapısı ve ince burnu sayesinde mikro basamaklarda tutuş.

Kavrama

Kavrama

Vibram XS Grip taban. Topuk ve burun takmada tutuş için grip.

Giyme / çıkarma kolaylığı

Giyme / çıkarma kolaylığı

Hızlı giyip çıkarmayı sağlayan 2 cırt cırt bantlı bağlama sistemi.

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

Kaya Tırmanış Ayakkabısı - Vertika
Kaya Tırmanış Ayakkabısı - Vertika
Kaya Tırmanış Ayakkabısı - Vertika
Kaya Tırmanış Ayakkabısı - Vertika

TEKNİK BİLGİLER

DECATHLON'DA YENİ TABAN TAKMA HİZMETİ

Tabanınız mı aşındı? Ayakkabınızı çöpe atmayın. Bu hem ekolojik hem de ekonomik olarak zararlıdır.
Decathlon atölyelerimiz piyasanın en yüksek performanslı değiştirme hizmetini sunmaktadır. Tabanınız değiştiğinde halihazırda ayağınızın şeklini almış olan ayakkabı ile tekrar tırmanabilirsiniz.
Dikkat: tabanı değiştirirken sentetik deriyi gördüğünüz anda durmanız gerekmektedir. Sentetik deri yırtılırsa değiştirmek mümkün olmayacaktır.

AYAKKABININ ŞEKLİ

Kemerli bir yapıya sahip olan, asimetrik ve topuğu orta seviyede saran yapı. Bu yapı hareketleriniz sırasında daha fazla hassaslık ve güç sağlar ayrıca küçük alanlara ideal baskıyı yapabilirsiniz.
Dikkat: teknik tırmanışa uygun olan bu yapı ayağın rahatlığını azaltabilir, bu durum geniş ayak tipleri için geçerlidir. Bu nedenle ürünümüzün hem performanslı olması hem de rahatlık sağlaması için orta seviyede geniş bir model tasarladık.

AYAKKABININ TABANI

XS GRIP Vibram® ara ve dış kauçuk.
XS Grip yumuşak ve kaymaz yapıdaki bir kauçuktur, düz ya da yuvarlak çıkıntılarda benzersiz bir kavrama hissi sunar.

AYAKKABININ GÖVDESİ

Ön kısım sentetik ve nefes alan Lorica® malzemeden üretilmiştir (yumuşaklık ve hassaslık), gövde deridir. 2 cırt cırt bant ile sıkılır.

NUMARA SEÇİMİ

Tırmanış konusunda kendinizi geliştiriyorsanız günlük hayatta kullandığınızdan daha sıkı, belki yarım hatta 1 numara küçük bir ayakkabı seçmenizi öneriyoruz, ayaklarınızın hareket kabiliyetinin, gücünün ve kavrama seviyesinin artması ayrıca ayaklarınızın rahatsız olmaması için ayakkabının sıkmaması oldukça önemlidir.
İleri seviyede tırmanış yapıyorsanız itiş sırasında daha güçlü olmanız için rahatlık ve kompresyonun uyumunu bulmanız adına 1 ya da 2 numara küçük farklı ayakkabılar denemelisiniz

BAKIM ÖNERİLERİ

Size ilk önerimiz ayakkabılarınızı çamaşır makinesinde yıkamamanızdır. Mekanik ve termal zorlamalar nedeniyle zarar görebilirler. Bu nedenle ayakkabılarınızı duru ya da doğal sabunlu suya batırılmış bir süngerle elde yıkamanızı, ardından açık havada kurutmanızı, bir ısı kaynağı ya da öğlen güneşi altında yani sabit bir sıcaklıkta kurutmamanızı öneriyoruz. Ayakkabılarınızın kullanım ömürlerini uzatmak adına düzenli olarak yıkamalısınız.

TABAN DEĞİŞTİRME ÖNERİLERİ

Biliyor muydunuz? Bir kauçuğun kaymazlık özelliği ne kadar artarsa tırmanış sırasındaki aşınma oranı da o kadar yükselir.
Bu nedenle 1937'den beri piyasanın tanınmış isimlerinden olan Vibram ile birlikte çalışıyor ve ideal dayanıklılık ile kaymazlık sunan kauçuklar kullanmayı seçiyoruz. Testlerimiz ayakkabının önünde ve/veya üstünde bulunan kauçuğun 6 ayda aşındığını göstermektedir. Bu süre ayağınızı yerleştirme şeklinize göre değişiklik göstermektedir. " 

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Dış tabanı 100% Kauçuk - Sentetik Üstü 70% Deri - Sığır - Yarma, 30% Poliüretan Astar ve çorabı 70% Deri - Sığır - Yarma, 30% Poliüretan

SAKLAMA TAVSİYESİ

Çok sıcak (yazın arabada, herhangi bir sıcaklık kaynağının yakınında vb.) ve nemli ortamlarda bulundurmayın. Kuru ve havadar bir yerde saklayın.

TESTLER

Ekibimiz bu ürünü, Chamonix vadisinde (Fransa), Mont Blanc eteklerinde tasarlamıştır. Teknik ortaklarımız, kemerleri, kullanım özelliklerini onaylamak amacıyla test etmiştir.

Onaylayan

5C - 7A rotalarda test edilerek, uzman tırmanışçılar olan ekiplerimiz tarafından onaylanmıştır.

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor

BENZER ÜRÜNLER