Kaya Tırmanış Ayakkabısı - EDGE LACET 2

₺795

Bu ayakkabı ileri seviyede kayada ve mikro basamaklarda tırmanmak için uzman tırmanıcı ekibimiz tarafından tasarlandı. Vibram XSGrip tabanı yüzey tutuşu sağlar

İp boylarını sıralamak mı istiyorsunuz? Artık sizi durduracak hiçbir şey yok. : rahatlık ve benzersiz kavrama sunmasının yanı sıra mikro basamaklarda da ödün vermeyen bu ayakkabı sizin için ideal.

Renk: Lime yeşili / Koyu petrol mavisi / Greyfurt
Beden: Beden kılavuzu

ÜRÜN FAYDALARI

Rahatlık

Rahatlık

Bağcıklı oluşu ile ayak yapınıza uyum sağlar.

Sertlik

Sertlik

Sert yapısı ve oluşturduğu taban gerilimi en küçük basamaklarda tutuş verir.

Hassasiyet

Hassasiyet

Asimetrik ve agresif yapısı ayrıca kanca yapılı burnu ile hassasiyet sunar.

Kavrama

Kavrama

Vibram XS Grip taban. Burunda ve topukta benzersiz kavrama.

Giyme / çıkarma kolaylığı

Giyme / çıkarma kolaylığı

Bağcıkları sayesinde gerginliğini ayarlayabilirsiniz.

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

Kaya Tırmanış Ayakkabısı - EDGE LACET 2
Kaya Tırmanış Ayakkabısı - EDGE LACET 2
Kaya Tırmanış Ayakkabısı - EDGE LACET 2
Kaya Tırmanış Ayakkabısı - EDGE LACET 2
Kaya Tırmanış Ayakkabısı - EDGE LACET 2
Kaya Tırmanış Ayakkabısı - EDGE LACET 2

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Dış tabanı 100% Kauçuk - Sentetik Üstü 100% Poliüretan Astar ve çorabı 100% Deri - Sığır - Yarma

SAKLAMA TAVSİYESİ

Çok sıcak (yazın arabada, herhangi bir sıcaklık kaynağının yakınında vb.) ve nemli ortamlarda bulundurmayın. Kuru ve havadar bir yerde saklayın.

TESTLER

Ekibimiz bu ürünü, Chamonix vadisinde (Fransa), Mont Blanc eteklerinde tasarlamıştır. Teknik ortaklarımız, kemerleri, kullanım özelliklerini onaylamak amacıyla test etmiştir.

Onaylayan

Gorges du Loup Trip Tik Tonic - 9A rotasında Benjamin Guigonnet tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır

TEKNİK BİLGİLER

AYAKKABININ ŞEKLİ

Çıkık kemerli bir yapıya sahip olan, yüksek asimetrik ve topuğu yüksek seviyede saran yapı. Bu yapı hareketleriniz sırasında daha fazla hassaslık ve güç sağlar ayrıca küçük alanlara ideal baskıyı yapabilirsiniz.
Dikkat: teknik tırmanışa uygun olan bu yapı ayağın rahatlığını azaltabilir, bu durum geniş ayak tipleri için geçerlidir.

AYAKKABININ TABANI

XS GRIP Vibram® düz veya yuvarlak çıkıntılarda benzersiz kavrama sağlar. " 

NUMARA SEÇİMİ

Tırmanış konusunda kendinizi geliştiriyorsanız günlük hayatta kullandığınızdan daha sıkı, belki yarım hatta 1 numara küçük bir ayakkabı seçmenizi öneriyoruz, ayaklarınızın hareket kabiliyetinin, gücünün ve kavrama seviyesinin artması ayrıca ayaklarınızın rahatsız olmaması için ayakkabının sıkmaması oldukça önemlidir.
İleri seviyede tırmanış yapıyorsanız itiş sırasında daha güçlü olmanız için rahatlık ve kompresyonun uyumunu bulmanız adına 1 ya da 2 numara küçük farklı ayakkabılar denemelisiniz

BAKIM ÖNERİLERİ

Size ilk önerimiz ayakkabılarınızı çamaşır makinesinde yıkamamanızdır. Mekanik ve termal zorlamalar nedeniyle zarar görebilirler. Bu nedenle ayakkabılarınızı duru ya da doğal sabunlu suya batırılmış bir süngerle elde yıkamanızı, ardından açık havada kurutmanızı, bir ısı kaynağı ya da öğlen güneşi altında yani sabit bir sıcaklıkta kurutmamanızı öneriyoruz. Ayakkabılarınızın kullanım ömürlerini uzatmak adına düzenli olarak yıkamalısınız.

TABANIN AŞINMASI

Biliyor muydunuz? Bir kauçuğun kaymazlık özelliği ne kadar artarsa tırmanış sırasındaki aşınma oranı da o kadar yükselir.
Bu nedenle 1937'den beri piyasanın tanınmış isimlerinden olan Vibram ile birlikte çalışıyor ve ideal dayanıklılık ile kaymazlık sunan kauçuklar kullanmayı seçiyoruz. Testlerimiz ayakkabının önünde ve/veya üstünde bulunan kauçuğun 6 ayda aşındığını göstermektedir. Bu süre ayağınızı yerleştirme şeklinize göre değişiklik göstermektedir.

BENZER ÜRÜNLER

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor