Kadın Su Geçirmez Bot - Outdoor - Mavi - NH150

Ref No: 8493370

₺590

Su geçirmez NH150 bot, düz arazi veya ormanda, yağmurlu havalarda, hobi amaçlı yürüyüşlerinize eşlik etmesi için tasarlandı.

En uygun fiyatlı su geçirmez botumuz! Çiseleyen yağmurda 2 saate kadar su geçirmez. Daha fazla dayanıklılık ve kaymazlık sağlayan kauçuk taban.

Renk: Koyu mavi / Gri mavi
Beden: Beden kılavuzu

ÜRÜN FAYDALARI

Su geçirmezlik

Su geçirmez ve nefes alan membran | 2 saatlik yürüyüş testine tabii tutulmuştur

Darbe emme

Antrenman zeminine uygun, gözeneklere sahip kauçuk taban darbe emicilik sağlar.

Kavrama

Kaymazlığı ve yer tutuşu artıran taban tasarımı ve bileşen | 4 mm kramponlar

Destek

Bağlama sistemi ile benzersiz kavrama sunar.

Rahatlık

5 mm nefes alan iç taban | Yüksek boğaz: rahat köpük

Yıpranmaya karşı dayanıklılık

Burunda yer alan sentetik ek kumaşı doğa kaynaklı aşınmaya karşı dayanıklıdır

Yer tutuş

Taban tasarımı ve 4 mm kramponları ile çamur birikimini önler

Hafiflik

39 numarada sadece 360 g.

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Dış tabanı 100% Kauçuk - Bütadien Kauçuk Üstü 50% Poliamit, 30% Poliüretan, 15% Polyester, 5% Elastan Astar ve çorabı 70% Polyester, 30% Poliüretan

SAKLAMA TAVSİYESİ

Ayakkabılarınızı havadar, ışık almayan ve nemden uzak bir yerde saklamanızı öneririz.

Kullanıcı Talimatları

Asfaltta ya da engebeli zeminlerde kullanılmamalıdır

TESTLER

Quechua tasarım merkezimiz Mont Blanc dağının Haute Savoie bölgesindeki Passy'de bulunur.
Bu konum sayesinde ekiplerimizle (tasarımcılar, ürün müdürleri, mühendisler...) yakın çalışabilir ve outdoor antrenman yapan kullanıcılarımızla iç içe olabiliriz.
Bu benzersiz avantaj sayesinde yürüyüş ürünlerimizi tasarlayabiliyor ve size uzmanlığımızı sunabiliyoruz.

Onaylayan

Quechua ürünleri, ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için doğa yürüyüşlerinizde karşılaşabileceğiniz koşullarda, açık arazide test edilir.
Ekiplerimiz ve test ekibinden oluşan bir panel (ortaklar, elçiler ve müşterilerden oluşan), satışa sunulana kadar geliştirilmeleri boyunca ürünleri test eder.
Bu ayakkabılar ormanlık arazilerde doğa yürüyüşleri yapan kullanıcılar tarafından rahatlık ve dayanıklılık özellikleri konusunda onaylanmıştır.

Bakım tavsiyesi

Islak bezle temizleyin.

TEKNİK BİLGİLER

Kaymazlık sağlayan taban

Tabanın yer tutuş ve kaymazlık özelliklerini artırmak için laboratuvarlarımızda üretilen özel bir kauçuk formülü kullanıyoruz. Hem çim (yer tutuş) hem de kuru (kaymazlık) zeminlere en uygun ürünü sunabilmek için düzenli olarak araştırma yapıyoruz.

Doğa yürüyüşünde kullanıma uygundur

Doğa yürüyüşü ayakkabılarımız doğal zeminlerde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Botlarımızın gövdesini ve tabanını oluşturan bileşenleri yumuşak (toprak patika) ya da mineral (kayalıklı sahil) zeminlerde yapacağınız antrenmanlarınıza en iyi şekilde uyum sağlaması için seçiyor ve test ediyoruz. Botların yollarda (asfalt) kullanılması daha hızlı aşınmalarına neden olacağından rahatsızlık hissi yaratabilir. Bu botlar dağda yürüyüş antrenmanları için uygun değildir.

Su geçirmezlik testi

Laboratuvar ve kullanım testlerine tabi tutulan membran kaplamalı ayakkabılar, ideal su geçirmezlik ve nefes alabilirlik sunar. Öncelikle, basınçlı suya batırılan ayakkabıların yüzeyinde baloncuk oluşup oluşmadığı test edilir. Ardından, ayakkabılar mekanik bir ayağa giydirilerek yarısına kadar suya girmiş şekilde yürüyüş simülasyonuna tabi tutulur ve içlerinin tamamen kuru kaldığı doğrulanır.

Su geçirmezliğin ölçümü

NH150 su geçirmez, orta boy gövdeli bot 2 saat süren doğa yürüyüşlerinde su geçirmezlik sunar.
Laboratuvarda 2000 bükülme testine tabi tutulmuştur. Bu sürenin sonunda tamamen kuruyan botlar ilk su geçirmezlik seviyelerine kavuşmuştur. Su geçirmezlik testleri sırasında 3 seviye test edilir:
- 2000 bükülme, yaklaşık 2 saatlik doğa yürüyüşü
- 4000 bükülme, yaklaşık 4 saatlik doğa yürüyüşü
- 8000 bükülme, yaklaşık 8 saatlik doğa yürüyüşü

Dayanıklılık testleri

Ürünün teknik özelliklerini kontrol etmek için şu testler gerçekleştirilmektedir: Bağcık ve kopçaların dayanıklılığı, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, taban ve gövde bileşenlerinin yıpranmaya karşı dayanıklılığı ve hızlandırılmış eskitme. Bu testler ürünlerimizin kalitesini artırmamızın yanı sıra doğa yürüyüşü ayakkabılarımızın erken aşınmasının önüne geçmemizi sağlar.

Ayakkabılarınızın kullanım ömrünü uzatın

Yılda bir kaç kez su geçirmezlik özelliğini yeniden kazandıran bir sprey uygulayarak bot yüzeyinde su birikimini ve leke oluşumunu engelleyebilirsiniz.

NH150 su geçirmez orta boy konçlu botlara hangi çoraplar uygundur?

Bu ayakkabılar düşük nefes alabilirlik sunsalar bile terinizin tamamını dışarı atacak kapasiteye sahip değildirler. Bu nedenle Hike 100 orta boy konçlu çorapları tercih etmenizi öneriyoruz: teri emmek için pamuk içerir ve havlu kumaş bileşeni ile ayağınızda oluşan teri dışarı atar. Ayrıca bu çoraplar bileğinizin ayakkabı nedeniyle zarar görmesini önlemek için yeterince yüksek yapıdadır.
Bu çorapların kullanımı su toplamalarını önlemek adına mükemmel çözüm sunar.

Çevresel etkiyi azaltma

Quechua olarak oyun alanımızı korumanın öneminin farkındayız bu nedenle ürünlerimizin çevresel etkisini azaltmak için çalışıyoruz.
Bu ürün şu anda ekotasarıma sahip olmasa da her gün hız kesmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz: ekotasarım, tamir edilebilirlik ve uzun ömürlülük gelişimlerin merkezinde yer almaktadır.

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz

BENZER ÜRÜNLER