Kadın Su Geçirmez Ayakkabı - Gri / Mavi - MH100

₺390

MH100 su geçirmez ayakkabı, hobi amaçlı dağ yürüyüşlerinize eşlik etmesi için tasarlandı.

Taban boyunca uzanan darbe emicilik sistemi sayesinde ayaklarınıza ideal rahatlık ile destek sunar, çarşak bandı ile parmaklarınızı korur ve su geçirmez membran ile ayaklarınız kuru kalır.

Renk: Yeşil gri / Koyu gök mavisi
Beden: Beden kılavuzu

ÜRÜN FAYDALARI

Yer tutuş

Yer tutuş

Kaymaz kauçuk taban ve 4mm yer tutuş sağlayan kramponlar.

Darbelere karşı koruma

Darbelere karşı koruma

Burunda dayanıklı, kauçuk çarşak bandı.

Su geçirmezlik

Su geçirmezlik

Su geçirmez ve nefes alan membran: her hava koşulunda 3 saat kuru kalacaksınız

Darbe emme

Darbe emme

Ayak boyunca uzanan EVA ara tabanı sayesinde darbe emicilik sağlar.

Hafiflik

Hafiflik

39 numarada 337 g

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

Kadın Su Geçirmez Ayakkabı - Gri / Mavi - MH100
Kadın Su Geçirmez Ayakkabı - Gri / Mavi - MH100
Kadın Su Geçirmez Ayakkabı - Gri / Mavi - MH100

VIDEO

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Dış tabanı 70% Kauçuk - Stiren Bütadien Kauçuk, 30% Etilen Vinil Asetat Üstü 60% Polyester, 20% Poliüretan, 20% Deri - Sığır - Yarma Astar ve çorabı 80% Polyester, 10% Poliüretan, 10% Poliamit

SAKLAMA TAVSİYESİ

Işık ve nemden uzak, hava alan bir yerde saklayın.

TESTLER

Tüm ayakkabılarımız, Decathlon ile ilgisi bulunmayan kullanıcılar tarafından, kullanım sırasında karşılaşabileceğiniz durumlara benzer koşullarda test edilir. Yürüyüş antrenmanı sırasında maksimum keyif alabilmeniz için buradaki amaç, ürünü mümkün olan en objektif şekilde test etmek, değerlendirmek ve onaylamaktır!

Bakım tavsiyesi

Elde yıkayın. Kuru temizleme yapmayın.

TEKNİK BİLGİLER

YÜRÜYÜŞLERİN SIKLIĞI VE YOĞUNLUĞU

Ürünlerimizi performans ve işlevsellik açısından dağ yürüyüşünün 3 seviyesine uygun olarak sınıflandırdık:
- Hobi amaçlı: yılda 10 defaya kadar her biri 3-4 saat arası süren, 10km'den kısa ve rakım değişimi 700m'den az olan yürüyüşler için.
- Düzenli: yılda ortalama 20 yürüyüş yapan kullanıcılar için. Her biri 4-6 saat ve 10-20 km arasında ve rakım değişimi 700-1200 m aralığında.
- Yoğun: yılda 20 yürüyüşten fazla. Her biri 6 saat üzeri, 20 km'den fazla ve rakım değişimi 1200-2000 m aralığında.

SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞİM

Çevresel etkiyi azaltmak için bu ayakkabıların iç taban astarında kullanılan iplik kaynağında boyanmaktadır. Kumaşları boyamak için çok fazla su kullanmak gerekir ayrıca boyama tanklarından çok fazla atık su boşaltılır. Bu çevresel etkiyi azaltmak için büyük parçalar halinde boyuyor ve renkleri ipin üretim sürecinde uyguluyoruz.

Kaymazlık sağlayan taban

Tabanlarımızın kaymazlığı onaylanmıştır. Bu özelliğin kullanılabilmesi için ayakkabı birçok farklı zeminde (Düz, Engebeli, Kuru, Islak) gerçekleşen yer tutuş laboratuvar testlerini geçmelidir. Bu özelliğin onaylanabilmesi için tabanlarımızı dağlık arazilerdeki antrenman alanlarında 500 km'lik bir mesafede test kullanıcılarından oluşan bir panelde test ederiz.

Su geçirmezlik testi

Ayakkabılar, laboratuvarda ayakkabıyı bükerek adım sayısını taklit eden mekanik bir kola giydirilerek yarı gövdesine kadar suya batırılır. Bu test sayesinde ayakkabının kuru kalabildiği km sayısı ve süre belirlenir. Daha sonra, arazide ve yağmur altında ayakkabının vaat ettiği özellikleri onaylarız.

Su geçirmezlik özelliğinin korunması

Ayakları daha uzun süre kuru tutmak ve bilek kısmını sadece sudan değil, ayağın içine girebilecek kum ve taştan da korumak için su geçirmez bir tozluk kullanmanız önerilir.
Leke oluşumunu önlemek ve su tutmazlık özelliğini yenilemek ve ürünün kirlenmesini önlemek için ayakkabılarınıza yılda 2 defa su geçirmezlik sağlayan sprey uygulamanızı öneriyoruz (decathlon sitemizde "su geçirmezlik spreyi" olarak arama yapın).

Hangi numarayı seçmeliyim?

Ayakkabı satın alırken en önemli unsur size en uygun ayakkabıyı bulabilmek için birden fazla ayakkabı numarası ve modeli denemenizdir!
İniş sırasında parmaklarınızın ayakkabı burnuna çarpmaması için normal ayakkabı numaranızın 1 numara büyüğünü tercih edebilirsiniz yine de sürtünmeleri önlemek için ayağın en iyi şekilde kavranması gerekir.
Öneri: tırnaklarınız kısa olsun ve inmeye başlamadan önce bağcıkların, ayağınızın ayakkabının önüne doğru kaymasını önlediğinden emin olun.

Satın alma önerileri / Ayakkabılar nasıl denenir?

Bazı Decathlon mağazalarında test parkuru bulunmaktadır.
1. Ayakkabıları uygun doğa yürüyüşü çoraplarıyla, ayakta durarak deneyin. 2. Bağcıkları bağlayın ve düzgün bir şekilde sıkın.
3. İki durumdan emin olun: - tırmanış sırasında topuğun kaymaması.
- iniş sırasında ayağın kaymaması ve parmakların burun kısmına çarpmaması.
4. Farklı model ve numaraları deneyin.
Ayağınızın alışması için ayakkabıları sık sık kullanın.

Ayakkabılarınızın kapasitesini artırın: iç tabanlarınızı değiştirin!

Ayakkabınızda bulunan orijinal iç taban daha büyük ayak numaralarına da uyabilecek yapıdadır. Tabanın değiştirilmesi şunları sağlar:
1. Daha fazla kavrama: bazı tabanlar ayak tabanı kemerinde kavrama sağlamak için kalıplı ya da güçlendirilmiş yapıdadır. 2. Daha fazla rahatlık: tabanlar sıcak tutma ve/veya darbe emicilik özellikleri sunabilirler.
3. Daha yüksek kullanım ömrü: her sezon iç tabanı değiştirerek ayakkabılarımızın sunduğu kavrama ve rahatlık özelliklerini yaşayabilirsiniz.

AYAĞIN SU TOPLAMASI NASIL ENGELLENİR?

Tüm önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz:
https://conseilsport.decathlon.fr/conseils/9-astuces-pour-eviter-les-ampoules-tp_10725

ARAZİ TESTLERİ

Tüm ayakkabılarımız, Decathlon ile ilgisi bulunmayan kullanıcılar tarafından, kullanım sırasında karşılaşabileceğiniz durumlara benzer koşullarda test edilir. Buradaki amaç, ilk etapta ürünü değerlendirmek sonrasında memnuniyetiniz için mümkün olan en objektif şekilde onaylamaktır.

Laboratuvar testleri

Aşağıdaki unsurların denetlenip onaylanması amacıyla başka laboratuvar testleri de gerçekleştirilmektedir: bağcık ve kopçaların dayanıklılığı, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, taban ve gövde bileşenlerinin yıpranmaya ve hızlandırılmış eskitmeye karşı dayanıklılığı.

BENZER ÜRÜNLER

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor