Erkek Outdoor Ayakkabı - Siyah - NH150

₺235

Çevre dostu NH150 ayakkabı, kampta ya da ormanda, kuru havalarda, hobi amaçlı yürüyüşlere eşlik etmesi için tasarlandı.

Eko tasarımları ile bu doğa yürüyüş ayakkabıları bir spor ayakkabının hafiflik ve konforu ile bir yürüyüş ayakkabısının yer tutuş ve kaymazlığını bir araya getiriyor.

Renk: Siyah / Karbon gri / Buzlu kahve
Beden: Beden kılavuzu
EKO TASARIM
Medya 0
Medya 1
Medya 2
Medya 3
Medya 4
Medya 5

ÜRÜN FAYDALARI

Darbe emme

Darbe emme

Çakılları hissetmenizi azaltan EVA köpük bileşenli kalın ara taban

Kavrama

Kavrama

Kaymazlığı ve yer tutuşu artıran taban bileşenleri & tasarımı | 4 mm kramponlar

Eko-Tasarım

Eko-Tasarım

Eko tasarım yaklaşımı ile üretilmiştir (ayakkabı ağırlığının % 26’sı)

Rahatlık

Rahatlık

Burun bölümünde rahatlık sağlayan yapı ve bileşenler | 5mm iç taban

Hafiflik

Hafiflik

43 numarada ağırlık: 315 g | eski modele göre %25 daha hafif

Nefes alabilirlik

Nefes alabilirlik

Ayağın üstünün nefes almasını sağlayan file gövde | PU nefes alan taban

Darbelere karşı koruma

Darbelere karşı koruma

Burunda bulunan sentetik çarşak bandı çakıl taşlarına karşı koruma sağlar.

Yer tutuş

Yer tutuş

Taban tasarımı ve 4 mm kramponları ile çamur birikimini önler.

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Dış tabanı 50% Kauçuk - Sentetik, 50% Etilen Vinil Asetat Üstü 60% Poliüretan, 40% Polyester - Geri Kazanılmış Astar ve çorabı 100% Polyester - Geri Kazanılmış

SAKLAMA TAVSİYESİ

Ayakkabılarınızı havadar, ışık almayan ve nemden uzak bir yerde saklamanızı öneririz.

Kullanıcı Talimatları

Yağmurlu havalarda, dağ yürüyüşünde ya da asfaltta kullanılmaz

TESTLER

Fransa'da, Mont Blanc dağının eteklerinde yer alan tasarım ekibimiz Quechua ürünlerini hayal eder, düşünür ve tasarlar Ürünlerimizi, rahatlık ve dayanıklılık özelliklerini onaylamak adına kullanıcılarımızla test ederiz. Örneğin, Fontainebleau Ormanı'nda ya da Breton'da Mümkün olan her bölgede ve her hava koşulunda ürünü kullanırız. Kullanıcılarla yapılan fikir alışverişleri ile değerlendirmeleriniz konusunda bilgi sahibi olabiliyor ve koleksiyonlarımızı geliştiriyoruz!

Bakım tavsiyesi

Islak bezle temizleyin.

TEKNİK BİLGİLER

Çevreye olan etkimizi azaltıyoruz

Bu ürün %26 oranında çevre dostudur. Üretimi sırasında çevreye en duyarlı ürünleri kullanmayı tercih ettik:
- Kaplama (ayakkabının burnunda, dilinde ve gövdesinde): %100 geri dönüştürülmüş polyester
- dilde ve boğazda astar: %100 geri dönüştürülmüş polyester
Bağcıklar ve bağcık geçişleri
%100 geri dönüştürülmüş polyester
- İç taban: %85 geri dönüştürülmüş Poliüretan köpük ve %100 geri dönüştürülmüş polyester astar
- dış taban: %30 geri dönüştürülmüş kauçuk

Doğal zeminlerde kaymazlık sağlayan tabanlar

Bu ayakkabının tabanı laboratuvarlarımızda gerçekleştirilen uzun süreli çalışmalar sonunda tasarlanmıştır. Yer tutuş ve kaymazlık sağlayan özel bir kauçuk formülü kullanılmıştır. İhtiyaçlar her zaman aynı olmadığından doğal kayalık ya da ormanlık zeminlerde antrenman yapabilmeniz için bu ürünü düzenli olarak geliştirerek en iyi ürünü sunmamızı sağlayacak araştırmalar yapıyoruz.

Doğal zeminlerde kullanılmak için tasarlandı

Doğada yürüyüş botlarımız doğal zeminlerde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Botlarımızın gövdesini ve tabanını oluşturan bileşenleri yumuşak (toprak patika) ya da mineral (kayalıklı sahil) zeminlerde yapacağınız antrenmanlarınıza en iyi şekilde uyum sağlaması için seçiyor ve test ediyoruz. Botların yollarda (asfalt) kullanılması daha hızlı aşınmalarına neden olacağından rahatsızlık hissi yaratabilir. Bu ayakkabılar dağda yürüyüşe uygun değildir.

Laboratuvar testleri

Ürünün teknik özelliklerini kontrol etmek amacıyla laboratuvarda testler gerçekleştirilmektedir: bağcık ve kopçaların dayanıklılığı, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, taban ve gövde bileşenlerinin yıpranmaya karşı dayanıklılığı ve hızlandırılmış eskitme. Bu testler ürünlerimizin kalitesini artırmamızın yanı sıra doğada yürüyüş ayakkabılarımızın erken aşınmasının önüne geçmemizi sağlar.

Doğada yürüyüş ayakkabımın numarasını nasıl seçeceğim?

Ayakkabıları uygun doğa yürüyüşü çoraplarıyla, ayakta durarak deneyin. Gerekli görürseniz farklı model ve numaraları da deneyin. İki bölgenin rahatlığı çok önemlidir:
- Topuğun yerleşmesi
- İniş sırasında ayağın ön kısmı
Deneme sırasında ayağınızı sıkmadığından emin olun. Mağazada yürümekten çekinmeyin. Ayağınızın alışması için ayakkabılarınızı doğa yürüyüşleri sırasında düzenli olarak kullanın.

Ayakkabı/çorap uyumu oldukça önemli bir role sahiptir.

Doğada yürüyüş antrenmanları sırasında ayakların su toplamasının birçok nedeni olabilir: sürtünme, çorabın katlanması, nem, çok büyük ya da çok küçük ayakkabı numarası...
Su toplamasının önüne geçmek adına doğru ayakkabı numarasını ve doğa yürüyüşü antrenmanlarına uygun bileşene sahip çorapları seçmek oldukça önemlidir.

Doğa yürüyüşü çoraplarının doğru numarası nasıl seçilir?

Antrenman sırasında terin doğru bir şekilde dışarı atılması önemlidir: antrenman yaparken terleriz ve bu kaçınılmazdır. Ayakkabınız nefes alabilen yapıdaysa terinizi dışarı atacaktır. Ayrıca hafif ve nefes alan yapıda bir çorap seçmeniz gerekmektedir. Ayakkabınız sizi yağmurdan korumak adına su geçirmez bir yapıdaysa farklı bir seçim yapmanız gerekir: teri emen ve mümkün olduğunca fazla seviyede dışarı atan bir çorap kullanmalısınız.

NH150 ayakkabıyla uyumlu olan çoraplar hangileridir?

Bu ayakkabılar düşük nefes alabilirlik sunsalar bile terinizin tamamını dışarı atacak kapasiteye sahip değildirler. Bu nedenle orta boy konçlu NH100 çorapları tercih etmenizi öneriyoruz: teri emmek için pamuk içerir ve çorabın altında yer alan havlu kumaş bileşeni ile ayağınızda oluşan teri dışarı atar. Ayrıca bu çoraplar bileğinizin ayakkabı nedeniyle zarar görmesini önlemek için yeterince yüksek yapıdadır. Bu çorapların kullanımı ayakların su toplamasını önlemek adına mükemmel çözüm sunar.

Garanti

Doğada yürüyüş ayakkabılarımız 2 yıl garantilidir. Ne vaat ediyoruz? Tüm doğada yürüyüş antrenmanlarınız ve gezintileriniz sırasında size eşlik edecek dayanıklı ürünler sunuyoruz. En sevdiğimiz ürünlerimiz giydiğinizde güzel anılar biriktirdiğiniz ve kullanım ömrünü hiç kaybetmeyecek ürünlerimizdir!

Görüşleriniz bizim için önemli!

Sizden gelen geri dönüşler sayesinde NH150 ayakkabının tasarımını ve modelini geliştirdik. Bu yeni modelde doğa yürüyüşlerinizde rahatlığınızı artırmak ve çakılları daha az hissetmenizi sağlamak için EVA (Etilen vinil asetat) taban kullanmayı tercih ettik. Burun kısmının rahat olması için "derby" modelini yarattık. Son olarak daha şık olması için tasarımını da değiştirdik.

Ağırlık

40 : 0.55 kg
43 : 0.64 kg
45 : 0.71 kg

BENZER ÜRÜNLER

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor