WEDZE

Erkek Kayak Montu - Haki - 500

₺2.600
Ref. : 8738453

Çok sıcak tutmasının yanı sıra kötü hava koşullarına karşı kusursuz koruma için su geçirmez membran ve dikişlere sahiptir.

Bu mont soğuk havalarda düzenli olarak kayanlar için tasarlandı. Kuş tüyü dolgusuyla çok sıcak tutar.

Renk: HAKİ

  • S Stoğu Azalıyor!
  • M Stoğu Azalıyor!
  • L Stoğu Azalıyor!

ürün faydaları

Su geçirmezlik

kuru kalmanız için 10000mm membran ve su sızdırmaz dikişler.

Isı yalıtımı

-9°C ideal sıcaklık için gövdede kuş tüyü, hibrit dolgu

Nefes alabilirlik

Nefes alan kumaş ve sırtta hava almasını sağlayan şerit.

Su tutmaz

Su tutmazlık işlemi uygulanmış dış kumaşı suyu emmez.

Ayarlanabilir yapı

Ayarlanabilir kapüşon ve manşetler.

Cep

5 adet cep: 2 adet el cebi, 1 skipass cebi, 1 iç cep ve 1 fileli maske cebi.

Rahatlık

Sıcak tutan ve yumuşak yakası destek ve rahatlık sağlar.

Kullanım kolaylığı

Otomatik kar koruması ile ayarlama korkusuna son.

teknik bilgiler

Montumun sıcak tutmasını sağlayan dolgu hangisidir?

Yüksek ısı yalıtımı özelliğiyle bilinen sırt ve gıdık tüyü ek olarak mükemmel bir ağırlık/ısı/kompresyon oranı sağlar. Bununla birlikte, montun ek ısısı, sırt tüyü/gıdık tüyü gramajı ile montun şişme gücü arasındaki orandan ortaya çıkar. Yani, mont bu şekilde sizi sıcak tutar ve soğuğa karşı korur. (Gövdede %50 sırt tüyü, %50 gıdık tüyü, kollarda ve montun alt kısmında 100 g/m², yakada 60 g/m² yoğunluğunda geri dönüştürülmüş elyaf dolgu).

Dolguya eklenen hangi ek bileşenler sıcak tutmayı sağlar?

Montunuzun dolgusuna ek olarak su geçirmez fermuarları, kar koruması, yakası, kapüşon ve manşet ayarlamaları kullanıcıyı soğuğa ve neme karşı korur ve daha sıcak hissetmesini sağlar.

İdeal sıcaklık nasıl ölçülür?

Rahatlık değeri konusunda size gösterge niteliğinde bir değer vermek için ürünlerimizin her birini laboratuvarda test ediyoruz. Bu, pantolonlar için tayt olmadan ve montlar için termal bir tişört ve bir polar ile ölçülür. Belirtilen ölçüm, test cihazlarının ne sıcak ne de soğuk olduğu dış sıcaklığın ölçümüdür. Bu his elbette sadece yapılan aktivitenin yoğunluğuna göre değil, her bireyin metabolizmasına göre de farklılık gösterir.

Kayak pistlerinde üşümemek için ne yapmalıyız?

Sıcak ve kuru kalmak için 3 katmanlı giyinme kuralı tekniğini uygulamanızı öneriyoruz: - Kuru kalmak için 1. katman, yani 2. cilt. - Isıyı korumak için 2. yani ısı yalıtımı yapan katman. - Sağanak yağmurlardan koruması için koruyucu katman rolünde 3. katman.

Montumun su geçirmezliği nasıl ölçülür?

Kumaşın su basıncına dayanıklılığı, yüksekliği mm cinsinden ifade edilen su sütununun, altındaki yüzeye yaptığı basınçla ölçülür (ISO 811 standardını temel alan test). Basınç artıkça ürünün su geçirmezlik özelliği de artar. 10000 mm su geçirmezlik seviyesine sahip kumaş 10000 mm su basıncına karşı dayanıklı demektir. Kayak antrenmanı için 3000 mm - 20000 mm arasında değişen bileşenleri öneriyoruz.
Ayrıca Decathlon'da tüm su geçirmez ürünlerimizi laboratuvarda test ediyoruz. Bu ürünün puanı 3/5'tir.

Membran nedir ve ne işe yarar?

Membran kaplama, montun dış kumaşının iç tarafına ince bir tabaka halinde uygulanan bir işlemdir. Hidrofil yapısıyla dışarıdan gelen suyun içeri girmemesini ve vücut tarafından üretilen terin dışarı atılmasını sağlar. Sıcak ve kuru kalmak için, membran vazgeçilmezdir.

Montumda kötü hava koşullarına karşı hangi unsurlar koruma sağlar?

500 mont, kötü hava koşullarına karşı (yağmur, kar, rüzgar vb.) su geçişini kesen ve rüzgarın daha az hissedilmesini sağlayan bir bileşen ve titiz bir birleştirme işleminden geçerek üretildi. Su geçirmezlik özelliğinin onaylanması için bu mont kayak antrenmanları sırasında karşılaşabileceğiniz koşulları yansıtan özel bir duşun altında test edildi. Bu ürünün su sızdırmazlık özelliği farklı hava koşullarında günler süren antrenman testlerine tabi tutularak onaylandı.

Montun su tutmazlık özelliği nedir?

Bir kumaşın su tutmazlık özelliği, suyun emilmeden kıyafet yüzeyinde akma kapasitesidir. Bu kayak montu, kötü hava koşullarına karşı koruma sağlamak amacıyla su tutmaz bileşenlerden üretilmiştir. Su tutmazlık özelliği, kumaşın dış yüzeyine uygulanan bir işlemle elde edilir. Ancak bu özellikler kullanıma bağlı olarak kaybolabilir.

Montun su tutmazlık özelliği nasıl yenilenir?

Su tutmazlığın yenilenebilir olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca mağazamızda satılan su geçirmezlik spreyini de kullanabilirsiniz: Ürünü homojen bir şekilde tüm kıyafete püskürtün ve sonrasında 10 - 12 saat boyunca kurumaya bırakın.

"Nefes alan" mont nedir?

Ürün kullanıcıyı kuru tutabilmesi için antrenman sırasında vücut tarafından üretilen teri dışarı atar. Kumaşın nefes alan özellikte olup olmadığını öğrenmek için RET adı verilen buharlaşma direnci, ISO 11092 standardına uygun testlerle ölçülür. RET oranı düştükçe, kumaşın nefes alabilirlik oranı artar. 500 montun RET oranı 11'dir. Wedze'nin kullandığı tüm bu teknik çözümler (fermuar, havalandırma, file) kıyafetin içindeki yoğunlaşmayı azaltır ve nefes alabilirliği artırır.

500 montun kesimi nedir?

Düz kesim. Bu montta bulunan ve yan taraflara doğru açılan, kaymaz yapıdaki kumaşlar göğüs yapınıza uyum sağlar. Bu montun geniş hacmi içine teknik özellikli bir birinci ya da ikinci katman giyebilmenizi sağlar.

Düşme anında karın içeri girmesi nasıl önlenir?

Bu montun otomatik kar koruması ve ayarlanabilir manşetleri antrenman sırasında özellikle de düşme anında karın ve soğuk havanın montun içine girmesini önler.

Montumu nasıl yıkayacağım?

* Şişme montun tüm fermuarlarını kapatın
* Ters çevirin
* Yumuşatıcı kullanmadan, az miktar deterjanla 30° kısa programda makinede yıkayın. ÖNEMLİ: hafif sıkma programına ayarlayın (dakikada 800 devirden az): yüksek hızlı sıkma nedeniyle kuş tüyleri topak topak olabilir
* Yıkama esnasında çamaşır makinesine tercihen beyaz renkli olan temiz iki tenis topu koyun. 
* Bir önceki yıkamadan kalan deterjanı tamamen gidermek amacıyla iki veya üç kez durulayın.

Montumu nasıl kurutacağım?

Kurutma makinesinde (şiddetle önerilir)
* Hafif veya hassas program * Ürünün tamamen kuruması için uzun bir programa ayarlayın. 
* 2 döngü arasında yıkama sırasında meydana gelen tüy topaklanmalarının önüne geçmek için monta vurun.
Kurutma makineniz yoksa bu süreç daha uzun sürecektir. (Kuruma düz ve kuru bir yerde 1 - 2 hafta kadar sürecektir). Tüy topaklanmalarının önüne geçmek için en az 4 - 5 defa monta vurun.

Kullanılan tüyler nasıl elde edilir?

Takip edilebilirlik sistemimiz, güvenilir bileşenler konusundaki yükümlülüklerimize uygun olarak kuş tüylerinin menşeini garanti etmemizi sağlar. Tedarikçilerimiz sadece tüketim amaçlı yetiştirilen ördekleri kullanmaktadır. Tüyler sadece besin amaçlı tüketilen ördeklerden toplanmaktadır.
http://developpement-durable.decathlon.com/faq/

Bu ürün onarılabilir.

Garanti süresi boyunca, ürününüzü ücretsiz olarak onarmayı taahhüt ediyoruz. Yırtılmalar, dikişler ya da fermuarlar olsun... Bu çözümler her zamanki mağazanızda size sunulacaktır.
Bununla birlikte, ürününüzü tamir edemezsek (üretim hatası), değiştirebilir veya geri ödeme alabilirsiniz.

Doğru bedeni seçmeniz için

Fotoğraftaki model, 185 boyundadır ve ürünün M bedenini giymektedir.
Ölçüleri:
Göğüs çevresi: 104 cm
Bel çevresi: 104 cm
Kol uzunluğu: 45 cm
Bacak arası yüksekliği: 80 cm 

ürün konsepti ve teknolojisi

Ürün Bileşimi

Ana kumaş 100% Polietilen Tereftalat Ana astar 100% Polietilen Tereftalat Dolgu 50% Gri Ördek Sırt Tüyü, 50% Gri Ördek Gıdık Tüyü İkinci astar 100% Poliamit Membran 100% Poliüretan

SAKLAMA TAVSİYESİ

Asılı bir şekilde saklamaya özen gösterin ve su geçirmezliğine zarar verecek katlama şekillerinden kaçının. Kuru ve hava alan bir yere kaldırmadan önce ürünün tamamen kuruduğundan emin olun.

TESTLER

Tüm Wedze ürünleri Mont-Blanc vadisinde tasarlanmış ve üretilmiştir. Daha sonra, sizin bizzat karşılaşabileceğiniz gerçek kullanım koşullarında (kar, soğuk, tipi vb.) test edilmiştir. Tasarım ekipleri, ürünün sahada gösterdiği özelliklerin tasarım amacına mükemmel şekilde uyum gösterdiğini onaylamıştır.

Bakım tavsiyesi

Çamaşır makinesi - En fazla 30°'de - Hassas yıkama

Beyazlatıcı kullanmayınız

Tamburlu kurutma - Düşük Sıcaklıkta

Ütülemeyiniz

Kuru temizleme yapmayınız

müşteri değerlendirmeleri

Yükleniyor

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz