Easybreath 540 FREETALK Su Altı Keşif Maskesi

₺280

Easybreath maskenin yeni modeli karada olduğu gibi suyun içinde rahat nefes alabilmeniz için ve suyun üstündeyken kolayca iletişim kurabilmeniz için tasarlandı.

Panaromik görüş alanı ve su üstündeyken daha rahat iletişim kurma olanağı sayesinde ailenizle ve arkadaşlarınızla birlikte eğlenerek dalabileceksiniz!

Renk: Açık indigo mavisi / Neon sarı / Koyu mavi
Beden: Beden kılavuzu

ÜRÜN FAYDALARI

Ses özelliği

Ses özelliği

Sesi dağıtan valfi sayesinde kafanız su üstündeyken konuşabilirsiniz

Nefes alıp vermeyi kolaylaştırma

Nefes alıp vermeyi kolaylaştırma

Burun ve/veya ağız yoluyla doğal nefes almayı sağlayan yüzü saran maske.

Buğu yapmama özelliği

Buğu yapmama özelliği

Özel hava dolaşım sistemi, buğu oluşumunu engeller.

Görüş alanı

Görüş alanı

Panoramik görüş alanı, 180°'ye kadar etkili.

Giyme / çıkarma kolaylığı

Giyme / çıkarma kolaylığı

Ayarlanabilir elastik kumaş kayışı saçlarınızı çekmez.

Su geçirmezlik

Su geçirmezlik

Şnorkelin üst kısmından su girişini önleyen "dry-top release" sistemi.

Suyu dışarı atma özelliği

Suyu dışarı atma özelliği

Maskenin altında başınızı kaldırdığınızda su çıkışını sağlayan tahliye valfi.

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

Easybreath 540 FREETALK Su Altı Keşif Maskesi
Easybreath 540 FREETALK Su Altı Keşif Maskesi

TEKNİK BİLGİLER

Su üstünde rahatça iletişim kurun!

Maskenin ön bölümünde bulunan valfi sesinizi dağıtır, bu sayede şnorkelle daldığınız zamanlarda su üstüne çıktığınızda maskeyi çıkarmak zorunda kalmadan iletişim kurabilirsiniz! Konuştuğunuzda 3 metreye kadar anlaşılabileceğiniz test edilip onaylandı.

Easybreath maskeyle derine dalmamak neden önemlidir?

Easybreath maskenin içinde bulunan hava miktarı, klasik maskelerde bulunandan çok daha fazladır, 1 metrelik derinlikten itibaren maskenin yüze uyguladığı basınç rahatsız edici olacaktır. Serbest dalış yaptığınızda, basıncı azaltmanız çok önemlidir ancak Easybreath maskeyi kullanırken burnunuza ulaşamadığınız için bu imkansızdır.

Neden Easybreath şnorkel daha uzun değil?

Tahmin edilenin aksine, Easybreath şnorkel klasik şnorkele göre suyun yüzeyinde daha yukarıda kalır. Klasik şnorkelin daha uzun gözükmesinin nedeni, Easybreath şnorkel gibi başın üst kısmına değil ağza takılmasıdır. Yürürlükteki standartlara uygun nefes almayı sağlamak için şnorkelin boyunu uzatmamız mümkün değildir.

Hangi Easybreath boyunu tercih etmeliyim?

Easybreath maskenin, yüzü %90 oranında kaplayan 3 farklı boyu bulunmaktadır. XS boyu 6 - 10 yaş arasındaki çocuklara uygundur. 10 yaşından büyük çocukların ve ince yüzlü kullanıcıların S/M boylarını, daha geniş yüzlü kullanıcıların ise M/L boylarını seçmesi önerilir. Mağazada uygun boydaki maskeyi bulmak için yüzünüzde deneyin: Maskenin alt kısmı ile çeneniz arasında boşluk kalmamalıdır. daha fazla bilgi: https://www.subea.fr/conseils/comment-choisir-la-taille-de-son-masque-easybreath-tp_1331 

Sakalım varsa Easybreath maske kullanabilir miyim?

Sakal içeriye su girmesine neden olabilir. Sakallar, silikon gövde ile cildiniz arasından su sızmasına neden olabileceğinden sakalı olanların Easybreath kullanmasını önermiyoruz.

Buğu oluşumunu önleyen özel sistem nasıl çalışır?

18°C ve üzeri su sıcaklıklarında verimli çalışır ve nefes yoluyla alınan havanın ağza veya burna ulaşmadan önce cama doğru gittiği varsayımını temel alır. Nefes verdiğinizde, nem haline gelen hava, silikon yan bağlantılar ve plastik sayesinde şnorkele ulaşır ve dışarı atılır. Böylece hava sürekli olarak yenilenir. Arabanızın ön camının havalandırma tertibatı ile aynı prensibe dayanır.

Suyun içeri girmesini engelleyen "dry - top" sistemi nasıl çalışır?

Su üzerinde dalga olduğunda veya kullanıcı başını çok fazla öne eğdiğinde şnorkele su girmesini önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Şnorkelin içinde, daldığınız sırada yukarı doğru çıkarak su girişini kapatan bir valf bulunmaktadır. Dalış sırasında, yüzeye çıkarken, tekrar aşağı inmesi için valfi üflemeyi unutmayın.

Easybreath maskemi kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Kuma dikkat edin! Easybreath şnorkel maskenizi, camlarının çizilmesine neden olacağından kumla temas ettirmeyin. Kum girmesi durumunda şnorkeli yerine takmaya çalışmayın. Şnorkeli maskeye takmadan önce her ikisini de durulayın. Kum şnorkelin içinde bulunan su tahliye valfini tıkayabilir. Şnorkeli doğrudan bol suyla durulayın veya tahliye valfini açmak için şnorkelin arka kısmındaki hava deliklerinden geçirebileceğiniz bir anahtar kullanın, ardından şnorkeli durulayın.

Kırılması halinde, Easybreath maskemin tamiri mümkün müdür?

Evet, Easybreath maskenizin ömrünü uzatın! DECATHLON mağazanızın atölyesinde satış sonrası hizmet mevcuttur. Yedek parçalara, internet üzerinden ulaşabilirsiniz: http://spi-atelier.decathlon.fr/fr/atelier/produit/1885088. Parçaların kodları: Kayış - 8316952, Valf - 8363399, Şnorkel - 8506099

Tüm sorularınızı Sıkça Sorulan Sorular bölümünde bulabilirsiniz.

Easybreath® şnorkel maskesi hakkında Sıkça Sorulan Sorular bölümünü görüntülemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın: www.subea.fr/conseils/faq-masque-snorkeling-easybreath-tp_1266

Maskenin boyutları

Yükseklik: 28 cm. Genişlik: 18 cm. 
Kalınlık: 12 cm. 

Maskenin ağırlığı

600 gram.

Garanti

Gerekli olan yedek parçaların uygun kullanım dahilindeki garanti süresi: 2 yıl.

Ağırlık

S/M : 0.639 kg
M/L : 0.634 kg

VIDEO

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Cam 100% Polikarbonat - Akrilonitril Bütadien Stiren Elastik gövde 100% Silikon Boru 100% Polikarbonat - Akrilonitril Bütadien Stiren Çerçeve 100% Polipropilen

SAKLAMA TAVSİYESİ

Kuru ve ışık almayan bir yerde saklayın.

Kullanıcı Talimatları

Yoğun yüzme ve dalış da dahil 10 yaşından küçükler kullanamaz.

Bakım tavsiyesi

Kullanımdan sonra duru suyla durulayın. Gözlüklerinizi mikrofiber bez veya temizleme spreyi gibi uygun ürünlerle temizleyin (ORAO aksesuar serisi).. Kuru ve havadar bir yerde kurutun.

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor

BENZER ÜRÜNLER