EASYBREATH 500 Su Altı Keşif Maskesi - Mavi

₺190

Easybreath 500 maskenin bu yeni modeli nefes alırken daha fazla rahatlık isteyen kullanıcılar için tasarlandı.

Panoramik görüş açısı ile burundan ve ağızdan nefes alma olanağı sağlayan Easybreath 500 şnorkel maskesi ile su altı dünyasını daha rahat keşfedebilirsiniz.

Renk: Koyu petrol mavisi / Karbon gri
Beden: Beden kılavuzu
İNOVASYON
Medya 0
Medya 1
Medya 2
Medya 3
Medya 4
Medya 5
Medya 6
Medya 7

ÜRÜN FAYDALARI

Nefes alıp vermeyi kolaylaştırma

Nefes alıp vermeyi kolaylaştırma

Burun ve/veya ağız yoluyla doğal nefes almayı sağlayan tam yüz maskesi.

Buğu yapmama özelliği

Buğu yapmama özelliği

Özel hava dolaşım sistemi, buğu oluşumunu engeller.

Görüş alanı

Görüş alanı

Panoramik görüş alanı, 180°'ye kadar etkili.

Giyme / çıkarma kolaylığı

Giyme / çıkarma kolaylığı

Ayarlanabilir elastik kumaş kayışı saçlarınızı çekmez.

Su geçirmezlik

Su geçirmezlik

Şnorkelin üst kısmından su girişini önleyen "dry-top release" sistemi.

Suyu dışarı atma özelliği

Suyu dışarı atma özelliği

Maskenin altında başınızı kaldırdığınızda su çıkışını sağlayan tahliye valfi.

Vücuda uygunluk

Vücuda uygunluk

Yüz için rahatlık ve su sızdırmazlık sağlayan silikon gövde 2 farklı boydadır.

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

EASYBREATH 500 Su Altı Keşif Maskesi - Mavi
EASYBREATH 500 Su Altı Keşif Maskesi - Mavi
EASYBREATH 500 Su Altı Keşif Maskesi - Mavi

TEKNİK BİLGİLER

Easybreath nedir?

Decathlon Easybreath 500 maske, Decathlon tarafından icat edilen şnorkelle dalış maskesinin 2. jenerasyonudur. Eski modelle aynı özelliklere sahiptir: 180° görüş, buğu oluşumunu önleme ayrıca yeni modelimizde maskenin sağlamlığını, gövdenin rahatlığını artırdık, nefes alma sırasında %20 daha az efor sarf edeceksiniz. Maskemizde yepyeni bir özellik daha bulunuyor: "dry-top-release". Artık daha rahat nefes alabileceksiniz.

Easybreath nasıl çalışır?

Solunan temiz hava nazal valfler sayesinde burun ya da ağıza ulaşmadan önce cama yansıtılır. Buğu oluşumunu önleyen de sürekli olarak cama yansıyan bu temiz havadır.
Nemli ve CO²'ye sahip hava ise maske çerçevesinin iç kısmında yer alan, bu havayı şnorkele yönlendiren kanallar tarafından dışarı atılır. Böylece hava sürekli olarak yenilenir. Maske içine giren ve dışarı çıkan hava akımı yalnızca temiz havanın solunabilmesi için kirli havanın ayrılabilmesini sağlar.

Easybreath 500 maske ile dalış yapabilir miyim?

Easybreath 500 dalış antrenmanlarına uygun değildir. Bu şnorkel maskesinin içinde bulunan havanın miktarı klasik bir dalış maskesinde bulunan hava miktarından çok daha fazladır. 1 metrelik derinlikte maskenin yüze uyguladığı basınç çok belirgin olacaktır. Bu nedenle serbest dalış yaparken basıncın giderilmesi gerekmektedir. Subea Easybreath maskeyle buruna ulaşmak imkansız olduğundan bu mümkün değildir.

Klasik bir şnorkelli maskeye kıyasla neden Easybreath maske tercih edilmelidir?

Ağzında bir şnorkelle dalış yapmak ya da derinlere dalmak isteyen ve ekipmana sahip olan Easybreath maskeyi kullanmayı tercih edebilir. Easybreath şnorkelle dalış maskesi su yüzeyine yakın yapılan aktiviteler için idealdir. Bu maske hem ağız hem de burundan nefes alıp vermeyi sağlar ve benzersiz bir görüş alanı sunar.

Hangi Easybreath 500 boyunu tercih etmeliyim?

Subea Easybreath 500 maskenin 2 farklı boyu bulunur ve yetişkin yüzlerinin %90'ına uygundur.
10 yaşından büyük çocukların ve ince yüzlü kullanıcıların S/M boylarını, daha geniş yüzlü kullanıcıların ise M/L boylarını seçmesi önerilir.
Kendinize uygun boyu bulmak için maskeyi, mağazada yüzünüze deneyin: Maskenin alt kısmı ile çeneniz arasında boşluk kalmamalıdır.

Sakalım varsa Easybreath 500 maskeyi takabilir miyim?

Sakalınız cildiniz ve maskenin gövdesi ile temas eder. Bu nedenle sakallı kullanıcılar maskeyi kullandığında ürünün su sızdırmaz olduğu garantilenemez. Su geçirmezliği sağlamanın en iyi yolu tıraş olmanızdır. Aksi takdirde, vazelin benzeri koyu kıvamlı bir krem kullanımı da çözüm olabilir.

Suyun içeri girmesini engelleyen "dry - top" sistemi nasıl çalışır?

Su üzerinde dalga olduğunda veya kullanıcı başını çok fazla öne eğdiğinde şnorkele su girmesini önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Şnorkelin içinde, daldığınız sırada yukarı doğru çıkarak su girişini kapatan bir valf bulunmaktadır. Dalış sırasında, yüzeye çıkarken, tekrar aşağı inmesi için valfi üflemeyi unutmayın.

Easybreath maskemle numaralı gözlük kullanabilir miyim?

Gözlük çerçevelerinin çoğu maskenin gövdesine zarar vererek maskenin su sızdırmazlık özelliğini kötü yönde etkiler. Ayrıca Easybreath maskeyi numaralı gözlüklerle kullanmak da oldukça zordur.
Subea bir vakum yardımıyla maskenin iç kısmına sabitlenebilen numaralı camlar geliştirmiştir. Bu sayede numaranızı (-1 / -6) seçebilir ve ihtiyacınız olması halinde kullanabilirsiniz.

Easybreath 500 maskemi kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Kuma dikkat edin! Easybreath 500 dalış maskenizi, camlarının çizilmesine neden olacağından kumla temas ettirmeyin. Kum girmesi durumunda şnorkeli yerine takmaya çalışmayın. Şnorkeli maskeye takmadan önce her ikisini de durulayın. Kum şnorkelin içinde bulunan su tahliye valfini tıkayabilir. Şnorkeli doğrudan bol suyla durulayın veya tahliye valfini açmak için şnorkelin arka kısmındaki hava deliklerinden geçirebileceğiniz bir anahtar kullanın, ardından şnorkeli durulayın.

Kırılması halinde, Easybreath 500 maskemin tamiri mümkün müdür?

EVET, Subea Easybreath maskenizin ömrünü uzatın! DECATHLON mağazanızın atölyesinde satış sonrası hizmet mevcuttur. Yedek parçalar (kayış, kapak, şnorkel, valfler) internetten ya da mağazamızdan satın alınabilir.
kayış - 8316952, valf - 8363399, şnorkel - 8506099, beyaz kapak - 8520085.

Kurulmamış maskenin boyutları

Yükseklik: 28 cm. Genişlik: 18 cm. 
Kalınlık: 12 cm. 

Garanti

Gerekli olan yedek parçaların uygun kullanım dahilindeki garanti süresi: 2 yıl.

VIDEO

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Cam 100% Polikarbonat - Akrilonitril Bütadien Stiren Elastik gövde 100% Silikon Boru 100% Polikarbonat - Akrilonitril Bütadien Stiren Ana kumaş 100% Polyester Kayış 66% Poliamit, 23% Polyester, 11% Elastan Çerçeve 100% Polipropilen

SAKLAMA TAVSİYESİ

Kuru ve ışık almayan bir yerde saklayın.

Kullanıcı Talimatları

Yoğun yüzme ve dalış da dahil 10 yaşından küçükler kullanamaz.

Bakım tavsiyesi

Kullanımdan sonra duru suyla durulayın. Gözlüklerinizi mikrofiber bez veya temizleme spreyi gibi uygun ürünlerle temizleyin (ORAO aksesuar serisi).. Kuru ve havadar bir yerde kurutun.

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor

BENZER ÜRÜNLER