EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Medya 0
Medya 1
Medya 2
Medya 3
Medya 4

Çocuk Kar Botu - Mavi - SH100 Warm

Ref No: 8367525

₺115

Bu kar botları, hobi amaçlı olarak karda yürüyüş yapan çocuklar için tasarlandı. Karlı zeminler için idealdir. Karlı zeminleri keşfetmek için ideal.

Bu su geçirmez botlar kullanım sırasında size benzersiz sıcak tutma ve rahatlık sağlar. Snowcontact tabana sahip olması sayesinde karlı zeminlerde benzersiz kaymazlık sunar.

Renk: KOYU MAVİ / Koyu gök mavisi
Beden: Beden kılavuzu

ÜRÜN FAYDALARI

Sıcak tutma

Sıcak tutma

İdeal sıcaklık: -3°C Limit sıcaklık: -13°C 

Su geçirmezlik

Su geçirmezlik

%100 su sızdırmaz tek parça ürün, gövdesi su tutmaz.

Kavrama

Kavrama

SNOWCONTACT teknolojisi sayesinde kaymazlık: tabana özel bileşenler, çıkıntılar

Giyme / çıkarma kolaylığı

Giyme / çıkarma kolaylığı

Geniş ağzı, giyilmesini kolaylaştırır ve mükemmel kavrama sunar.

Yer tutuş

Yer tutuş

3 mm krampon yüksekliği ve boşlukları sayesinde karda kaymazlık sağlar.

TEKNİK BİLGİLER

Kış aylarında yaptığım doğa yürüyüşlerinde botumun beni sıcak tutacağından nasıl emin olacağım?

Hafif esen rüzgarlı havada (5km/sa) yapılan yürüyüş şartları altında, termal laboratuvarda karşılaştırmalı olarak çalışmalar yürütüyoruz. Böylelikle botların termal dayanıklılığını ölçüyoruz. Soğuğa karşı hassasiyetin kişiden kişiye göre değişebileceği unutulmamalıdır. İdeal sıcaklık: biraz soğuk hissettirdi ve kullanıcıların %70'i ayaklarındaki ısı hissini kabul edilebilir buldu.
Limit sıcaklık: çok soğuk hissettirdi ve kullanıcıların %10'u ayaklarındaki ısı hissini kabul edilebilir buldu.

Botlarım beni dış koşullara karşı nasıl koruyacak?

Botlarınız kara karşı ayağınızı etkili bir şekilde korumak için yarı yüksek ve su geçirmez bir taban kullanılarak üretilmiştir. Su tutmaz ve sıcaklık sağlayan kumaş gövdesi kar tanelerine ve soğuğa karşı ideal koruma sağlar.

Botlarımın tamamen su geçirmez olduğundan nasıl emin olacağım?

Yarısına kadar suya girmiş şekilde yürüyüşü taklit eden, mekanik bir ayağa giydirilmiş botlarımıza laboratuvarda su geçirmezlik testlerinin yanı sıra kullanım ve eskitme testleri de uygulanır. Su geçirmezlik testleri sırasında 3 seviye test edilir: 2.000 bükülme (yaklaşık 4 km yürüyüş), 4.000 bükülme (yaklaşık 8 km yürüyüş) ve 8.000 bükülme (yaklaşık 16 km yürüyüş). Botlarınız 16 km'ye karşılık gelen 8.000 bükülme ile test edilmiştir. (DİKKAT: Su tutmaz gövde)

Yer tutuş ve kaymazlık arasındaki fark nedir?

Botların yer tutuş kalitesi kramponlarının sayısına ve yapısına bağlıdır. Kaymazlığı ise arabanızın lastiklerinde olduğu gibi ürünün tabanında kullanılan bileşenler ve çıkıntılar belirler. Yer tutuş itiş gücünü artırır, tırmanış sırasında botun geriye doğru kaymasını önler ve dengeli olmasını sağlar.
Kaymazlık ise botların düz zeminlerde ya da yağmur, kar, buz gibi zorlu koşullarda kaymasını önlerken tabana daha fazla yer tutuş sunar.

Bu bot bana ne tür bir yer tutuş ve kaymazlık sunar?

SNOWCONTACT tabanlarına sahip botlarınız doğa yürüyüşü antrenmanlarında yer tutuş, karlı hava koşullarındaki yürüyüşlerde ise kaymazlık sağlamak üzere tasarlandı. Karlı zeminlerde yapılan yürüyüşlerde yer tutuş sağlaması amacıyla kramponlar özellikle 3 mm yükseklikte olacak şekilde seçilmiştir. Kramponların yüzeyi ve yapıları sert karda kaymamaları ve fazla suyu biriktirmemeleri için özel olarak tasarlanmıştır.

Bot tabanlarında yer alan SNOWCONTACT teknolojisinin avantajları nedir?

SNOWCONTACT tabanlar özel bir bileşen ve benzersiz yer tutuş ve kaymazlık sağlayan bir krampon tasarımı kullanılarak oluşturulmuştur. SNOWCONTACT tabanlı ayakkabılar, klasik ayakkabılara oranla kar üzerinde çok daha etkilidir. Buz üzerinde kullanılması durumunda kramponlarının en büyük avantajı kaymaması ve güvenlik sağlamasıdır.

Botlarım düzenli kullanımda dayanıklı olacak mı?

Mühendislerimiz ürünü kullanırken memnun kalmanızı sağlamak için laboratuvar testleri yapmaktadır. Aşağıdaki unsurları doğrularız: bağcık ve kopçaların dayanıklılığı, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, taban ve gövde bileşenlerinin yıpranmaya karşı dayanıklılığı ve hızlandırılmış eskitme.

Karlı havadaki doğa yürüyüşleri için ne tür çorap modelleri tercih etmeliyim?

Kış mevsiminde sıkı giyinmek için aşağıdaki hususlara dikkat edin: Sıcaklık: Sıcak tutan çoraplar sayesinde ek sıcaklık sağlama (belirli oranda yün bileşen içerme)
Nefes alabilirlik: Doğa yürüyüşü antrenmanının yoğunluğuna uygun bir çorap seçin ve terin dışarı atılması için özellikle nefes alan modelleri tercih edin.
Konç uzunluğu: Çorap koncunu ayakkabının gövde uzunluğuna uygun olarak seçin ve daha fazla koruma sağlasın istiyorsanız çorabı uzun konçlu seçin.

Botlarımın teknik özelliklerini kaybetmemesini nasıl sağlayacağım?

Bir kumaşın su tutmazlık özelliği, suyun emilmeden kıyafet yüzeyinde akma kapasitesidir. Böylece kumaş suyu emmez, nefes alır, hafif kalır ve sıcak tutar. Kumaş su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu işlem giysinin kullanım ömrü boyunca yenilenmelidir. Mağazalarımızda bu işlem için gereken sprey ya da sıvı ürünleri bulabilirsiniz.

Ürünümün garantisi nasıl işler?

Bu ürün kasa fişinde belirtilen satış tarihinden itibaren 2 yıl garantilidir. Garanti kapsamındaki ürün ücretsiz olarak ikame ürünle değiştirilir. Ürünün garantisi normal aşınma süreci ve düzgün olmayan kullanım şartları sonucunda oluşan yıpranmaların dışında kalan durumları kapsar.

Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı

Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır. En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler kendi içlerinde karşılaştırılarak ABCDE oluşturulmuştur. Decathlon, bu yaklaşımın gönüllü bir katılımcısıdır. Tüm prosedürlerimiz: https://www.decathlon.com.tr/ekolojik-tasarim.html

Ağırlık

28/29 : 0.472 kg
30/31 : 0.522 kg
32/33 : 0.59 kg
34/35 : 0.664 kg
36/37 : 0.714 kg

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Dış tabanı 100% Stiren Etilen Bütadien Stiren Üstü 100% Polyester Astar ve çorabı 100% Polyester

SAKLAMA TAVSİYESİ

Ürünlerinizi havadar, ışık almayan ve nemden uzak bir yerde saklamanızı öneririz.

TESTLER

Tasarım ekiplerimiz, Fransa'nın Haut-Savoie bölgesinde bulunan Mont-Blanc dağı eteklerindeki tesisimizde faaliyet gösterir. Tasarımcılarımız yıl boyunca güzel, basit ve teknik ürünler tasarlar ve geliştirir. Ardından, bu ürünler saha testlerine tabi tutulur; çünkü söz konusu ürünleri ancak gerçek koşullarda test ederek gelişimimizi sürekli kılabileceğimize inanıyoruz.

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor

BENZER ÜRÜNLER