Basınç Regülatörü - Su Altı Dalışı - 100 INT 232b

Ref No: 8334353

₺2.499

Bu basınç regülatörü, dalışa yeni başlayanlar ve dalış kulüpleri için tasarladı Dengeli olmayan bu regülatör sıcak ve soğuk suda kullanılabilir

Ortodontistlerin katkılarıyla geliştirilmiş ergonomik ağızlığa sahip basınç regülatörü. Yanak hizasında hava kabarcıklarının akışını yönlendiren ergonomik egzozlar.

Renk: Siyah
Eve teslimat
Mevcut
Ücretsiz mağazadan teslim al

ÜRÜN FAYDALARI

Nefes alıp vermeyi kolaylaştırma

Soğuk suya uygun dengesiz 1. kademe piston (<10°C) Sürekli debiyi önleyen kapak

Ağızda rahatsızlık vermeme özelliği

Ortodontistlerin katkılarıyla geliştirilmiş özel ergonomik tek kat ağızlık.

Çok işlevlilik

1. kademe dengeli olmayan basınç regülatörü 4°C üzeri soğuk sulara uygundur

Hafiflik

Toplam ağırlık: 1040 gram

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Taban 100% Pirinç Şasi 75% Poliamit 12, 15% Pirinç, 5% Silikon, 5% Çelik

SAKLAMA TAVSİYESİ

Dalış malzemelerinin, ozon bileşenli kaynaklardan uzak bir yerde muhafaza edilmesi gerekir. Ekipmanınızı, doğrudan güneş ışığı almayan, ısı kaynaklarından uzak ve kuru bir yerde saklayın.

TESTLER

Teknik ortağımız: Hendaye, Fransa'da DECATHLON Su Sporları Merkezi'nde bulunan Planet Ocean (PADI beş yıldızlı dalış merkezi). Merkezde tüm yıl boyunca SUBEA dalış ürünleri kullanılır. Eğitmen ekibi SUBEA ürünlerinin geliştirilmesine katkıda bulunur: ürün müdürleri, tasarımcılar ve mühendislerle birlikte, dalış merkezindeki dalgıçlar (tüm yıl eğitim gören başlangıç seviyesindeki dalgıçlar) yardımıyla ürünler uzun süreli kullanım testlerine tabi tutulur.

Onaylayan

Tüm SUBEA basınç regülatörleri, kalite uzmanı ve bağımsız bir denetleyici olan DAN Europe* ile birlikte yapılan kullanım ve kullanışlılık (Statik, Dinamik ve Biyomekanik Analiz) testlerine tabi tutularak geliştirilmiştir. *DAN Europe (Divers Alert Network Europe), tüplü dalış yapanların sağlığı ve güvenliği için tıbbi yardım ve araştırma faaliyetleri gerçekleştiren uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur.

Bakım tavsiyesi

Kullanımdan sonra duru suyla durulayın. Kuru ve havadar bir yerde kurutun.

Manual

Bu ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için şuna başvurun: bildiri

TEKNİK BİLGİLER

Hem sıcak hem soğuk suda kullanıma uygun dengeli olmayan birinci kademe dalış regülatörü

SUBEA 100 basınç regülatörü güvenilirliği, sağlamlığı ve bakım kolaylığı ile diğer regülatörlerden ayrılan, "kulüplerde" kullanıma uygun bir basınç regülatörüdür. Dengeli olmayan bu SUBEA basınç regülatörü, hem sıcak hem soğuk suda kullanım için uygundur. Derinliğe bağlı olarak nefes almak için daha fazla çaba gerektirir.
1 adet yüksek basınç (HP - 7/16") ve 4 adet orta basınç (LP - 3/8) çıkışı mevcuttur.

İkinci kademe ve nefes alma kolaylığı

Basınç regülatörünün ikinci kademesi, doğal nefes alma davranışını mekanik bir harekete dönüştürür. Yüksek kaliteli ikinci kademe, basıncı önemli ölçüde azaltarak dalgıcın ekstra efor sarf etmesine gerek kalmadan yeterli miktarda hava girişi sağlar ve güvenliği artırır. Kapaktaki hidrodinamik açıklıklar nefes almayı kolaylaştırır. Özel kapak tasarımı regülatörün sürekli akışını da engeller.

Nefes verme: yüksek görüş mesafesi ve daha az gürültü.

Nefes verme esnasında, ergonomik egzozlar yanak hizasında hava kabarcıklarının akışını yönlendirerek gürültünün dalgıcı rahatsız etmesini ve hava kabarcıklarının maskenin önüne geçmesini engeller. Dalış sırasında daha az rahatsızlık ve aktivite sırasında daha çok eğlence!

SUBEA basınç regülatörleri: Özel ergonomik ağızlık!

Bu regülatör ağızlıkları, ortodontistlerin katkılarıyla geliştirilen ergonomik ağızlığı sayesinde ağızdan rahatça nefes almayı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu ağızlık, damak hizasındaki kanatçıklar, dil desteği ve çenenin kapanma açısını dikkate alarak kullanılan farklı kalınlık ve yoğunluklardaki bileşeni (tek veya iki kat) ile ürünün ağızda durmasını kolaylaştıran özel bir yapıya sahiptir.

Regülatörlerin sertifikası

Bu regülatör, EN250:2014 standartlarına uygundur. Cenova, İtalya'da bulunan RINA tarafından test edilmiştir (n° 0474 onaylı kuruluş). Dalgıcın nefes alış verişini taklit eden bir nefes alma makinesi üzerinde testler gerçekleştirilmiştir. Testler, 2,5 litrelik büyük miktarlarda solunum (nefes alma-verme), 10°C veya 4°C soğuk suda dakikada 25 döngü olacak şekilde 62,5 L/dak solunum kapasitesi ile 50 m derinliğe eşdeğer basınç altında yapılmıştır.

Solunum kapasitesi ölçümü ve onayı

SUBEA 100 basınç regülatörü dengesiz bir birinci kademeye sahiptir ve soğuk sularda (<10°C) ve ılık sularda kullanım sertifikasına sahiptir
Bu basınç regülatörü 232 bar INT sertifikalıdır.

Solunum kapasitesi için onaylanmış test sonuçları (50 m basınç ve 4°C sıcaklıktaki suda yapılan simülasyon)
- 200 bar tüp basıncı: 1,53 J/L
- 110 bar tüp basıncı: 1,86 J/L
- 50 bar tüp basıncı: 1,88 J/L. 

Hortum uzunluğu ve ağırlığı

Birinci kademe ağırlığı: 660 g. İkinci kademe ağırlığı: 200 g.
Hortum ağırlığı: 150 gram. Toplam ağırlık: 1040 gram. Hortum uzunluğu: 75 cm. 

Bakım önerileri

Regülatörünüzü temizlemek ya da yağlamak için hidrokarbür içerikli ürünler ya da solvent asla kullanmayın. İtici gazlar plastik malzemeye zarar verebileceğinden, asla aerosol bombası kullanmayın.

Regülatörlerin bakımı

SUBEA, regülatörlerinize her iki senede bir bakım ve her sene en azında bir kere görsel inceleme yaptırmanızı öneriyor. Her iki işlemin de SUBEA sertifikalı atölyelerde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Özellikle yoğun bir sezondan (100 dalıştan fazla) ya da uzun saklama döneminden sonra bakım yaptırmanız önemle tavsiye edilir.

https://support.decathlon.fr/plongee-fr-tp_20687 

Ağırlık

1.04 kg

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz

BENZER ÜRÜNLER