QUECHUA
  • DOĞADA YÜRÜYÜŞ AYAKKABILARI ERKEK TÜM ÜRÜNLER - NH500 AYAKKABI QUECHUA - TÜM ÜRÜNLER
  • DOĞADA YÜRÜYÜŞ AYAKKABILARI ERKEK TÜM ÜRÜNLER - NH500 AYAKKABI QUECHUA - TÜM ÜRÜNLER
  • DOĞADA YÜRÜYÜŞ AYAKKABILARI ERKEK TÜM ÜRÜNLER - NH500 AYAKKABI QUECHUA - TÜM ÜRÜNLER
  • DOĞADA YÜRÜYÜŞ AYAKKABILARI ERKEK TÜM ÜRÜNLER - NH500 AYAKKABI QUECHUA - TÜM ÜRÜNLER
Referans numarası : 8583361
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
DOĞADA YÜRÜYÜŞ AYAKKABILARI ERKEK

Erkek Su Geçirmez Bot / Doğa Yürüyüşü - Siyah - NH500 QUECHUA

QUECHUA
Beden Değerlendirmesi
Beden Değerlendirmesi
Bu beden için değerlendirme yok
Decathlon
Çevre dostu NH500 Mid WP su geçirmez ayakkabı, kampta ya da ormanda, yağmurlu havalarda yapılan yürüyüşlere eşlik etmesi için tasarlandı. Motivasyonumuzu öğrenmek ister misiniz? Düşük eğime sahip tüm zeminlere uygun, deri ve çevre dostu, su geçirmez ve yer tutuş sağlayan tasarıma sahip ayakkabılar sunabilmek. Ayrıca oldukça şık!

Ürün Faydaları

Su geçirmezlik Su geçirmez ve nefes alan membran | 8 saatlik yürüyüş testine tabii tutulmuştur
Darbe emme EVA tabanı doğal zeminlerde daha rahat olabilmeniz için darbe emicilik sağlar.
Kavrama Kaymazlığı ve yer tutuşu artıran taban bileşenleri & tasarımı | 4 mm kramponlar
Rahatlık Burun bölümünde rahatlık sağlayan "derby" & file yapı | 5mm iç taban
Destek Yüksek gövde | Kavrama için 5 kuşgözü ve kancalarla bağlama
Yer tutuş Taban tasarımı ve 4 mm kramponları ile çamur birikimini önler.

Üstlendiklerimiz

Ürün testi Fransa'da, Mont Blanc dağının eteklerinde yer alan tasarım ekibimiz Quechua ürünlerini hayal eder, düşünür ve tasarlar Ürünlerimizi, rahatlık ve dayanıklılık özelliklerini onaylamak adına kullanıcılarımızla test ederiz. Örneğin, Fontainebleau Ormanı'nda ya da Breton'da Mümkün olan her bölgede ve her hava koşulunda ürünü kullanırız. Kullanıcılarla yapılan fikir alışverişleri ile değerlendirmeleriniz konusunda bilgi sahibi olabiliyor ve koleksiyonlarımızı geliştiriyoruz!
Garanti 2 Yıl

Teknik bilgiler

Doğal zeminlerde kaymazlık sağlayan tabanlar

Bu ayakkabının tabanı laboratuvarlarımızda gerçekleştirilen uzun süreli çalışmalar sonunda tasarlanmıştır. Yer tutuş ve kaymazlık sağlayan özel bir kauçuk formülü kullanılmıştır. İhtiyaçlar her zaman aynı olmadığından doğal yumuşak (patika türü) ve mineral (sahil) zeminlerde antrenman yapabilmeniz için bu ürünü düzenli olarak geliştirerek en iyi ürünü sunmamızı sağlayacak araştırmalar yapıyoruz.

Doğal zeminlerde kullanılmak için tasarlandı

Doğada yürüyüş botlarımız doğal zeminlerde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Botlarımızın gövdesini ve tabanını oluşturan bileşenleri yumuşak (toprak patika) ya da mineral (kayalıklı sahil) zeminlerde yapacağınız antrenmanlarınıza en iyi şekilde uyum sağlaması için seçiyor ve test ediyoruz. Botların yollarda (asfalt) kullanılması daha hızlı aşınmalarına neden olacağından rahatsızlık hissi yaratabilir. Bu ayakkabılar dağda yürüyüşe uygun değildir.

Çevreye olan etkimizi azaltıyoruz

Bu ayakkabılarda çevreye daha duyarlı bileşenler kullanmayı tercih ettik: - Kaplama (ayakkabının burnunda, dilinde ve gövdesinde): % 52 geri dönüştürülmüş polyester ve % 48 poliamid yığın boyama (daha az su kullanılan boyama yöntemi)
- Dilde ve boğazda astar: %100 geri dönüştürülmüş polyester
Bağcıklar ve bağcık geçişleri
%100 geri dönüştürülmüş polyester
- İç taban: %85 geri dönüştürülmüş Poliüretan köpük ve %100 polyester astar
- Dış taban: %30 geri dönüştürülmüş kauçuk

Derimizi nereden elde ediyoruz?

Nubuk adı verilen bir deri türü kullanıyoruz. Bu bileşen ipeksi ve yumuşak bir yapıdadır. Bu ayakkabıyı oluşturan deri bileşen sığır derisidir. Bu deriyi elde etmek adına hiçbir hayvanı öldürmüyoruz: yalnızca gıda endüstrisinin atıklarını kullanıyoruz. Bu ayakkabıların derisi, daha sonra İspanya’da tabaklanan Fransız derilerinden elde edilir.

Deri bileşenli ayakkabıların bakımı nasıl yapılır?

Antrenman yaptıktan sonra şunları gerçekleştirmenizi öneririz:
- Herhangi bir ısı kaynağından uzakta kurutun
- Deri tamamen kuruduğunda çamur ve kir kalıntılarını çıkarmak için sert bir fırça kullanın
- Krep başlıklı ya da nubuk kauçuk bir fırça kullanarak lekeleri çıkarın
- Lekeler çıkmazsa fırça ve az miktarda sabunlu su kullanın
- Kurumaya bırakın
- Sert bir fırçayla fırçalayın
- Su geçirmezlik sağlayan sprey kullanın: derinin parlamasını ve renklerin daha canlı olmasını sağlar

Su geçirmezlik testi

Laboratuvar ve kullanım testlerine tabi tutulan membran kaplamalı botlar, ideal su geçirmezlik ve nefes alabilirlik sunar. Öncelikle, basınçlı suya batırılan botların yüzeyinde baloncuk oluşup oluşmadığı test edilir. Ardından, botlar mekanik bir ayağa giydirilerek yarısına kadar suya girmiş şekilde yürüyüş simülasyonuna tabi tutulur ve içlerinin tamamen kuru kaldığı doğrulanır.

3 su geçirmezlik seviyesi

Su geçirmezlik testleri sırasında 3 seviye test edilir:
- 2000 bükülme, yaklaşık 2 saatlik doğa yürüyüşü
- 4000 bükülme, yaklaşık 4 saatlik doğa yürüyüşü
- 8000 bükülme, yaklaşık 8 saatlik doğa yürüyüşü
NH500 Mid WP su geçirmez ayakkabı laboratuvarda 8000 bükülme testine tabi tutulmuştur. 8 saatlik doğa yürüyüşlerinde su geçirmedikleri onaylanmıştır. Bu sürenin sonunda tamamen kuruyan ayakkabılar ilk su geçirmezlik seviyelerine kavuşmuştur.

Laboratuvar testleri

Ürünün teknik özelliklerini kontrol etmek amacıyla laboratuvarda testler gerçekleştirilmektedir: bağcık ve kopçaların dayanıklılığı, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, taban ve gövde bileşenlerinin yıpranmaya karşı dayanıklılığı ve hızlandırılmış eskitme. Bu testler ürünlerimizin kalitesini artırmamızın yanı sıra doğada yürüyüş ayakkabılarımızın erken aşınmasının önüne geçmemizi sağlar.

Botlarınızın su geçirmezlik özelliğinin ömrünü nasıl uzatacaksınız?

Yılda bir kaç kez su geçirmezlik özelliğini yeniden kazandıran bir sprey uygulayarak bot yüzeyinde su birikimini ve leke oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Doğada yürüyüş ayakkabımın numarasını nasıl seçeceğim?

Ayakkabıları uygun doğa yürüyüşü çoraplarıyla, ayakta durarak deneyin. Gerekli görürseniz farklı model ve numaraları da deneyin. İki bölgenin rahatlığı çok önemlidir:
- Topuğun yerleşmesi
- İniş sırasında ayağın ön kısmı
Deneme sırasında ayağınızı sıkmadığından emin olun. Mağazada yürümekten çekinmeyin. Ayağınızın alışması için ayakkabılarınızı doğa yürüyüşleri sırasında düzenli olarak kullanın.

Ayakkabı/çorap uyumu oldukça önemli bir role sahiptir.

Doğada yürüyüş antrenmanları sırasında ayakların su toplamasının birçok nedeni olabilir: sürtünme, çorabın katlanması, nem, çok büyük ya da çok küçük ayakkabı numarası...
Su toplamasının önüne geçmek adına doğru ayakkabı numarasını ve doğa yürüyüşü antrenmanlarına uygun bileşene sahip çorapları seçmek oldukça önemlidir.

Doğa yürüyüşü çoraplarının doğru numarası nasıl seçilir?

Antrenman sırasında terin doğru bir şekilde dışarı atılması önemlidir: antrenman yaparken terleriz ve bu kaçınılmazdır. Ayakkabınız nefes alabilen yapıdaysa terinizi dışarı atacaktır. Ayrıca hafif ve nefes alan yapıda bir çorap seçmeniz gerekmektedir. Ayakkabınız sizi yağmurdan korumak adına su geçirmez bir yapıdaysa farklı bir seçim yapmanız gerekir: teri emen ve mümkün olduğunca fazla seviyede dışarı atan bir çorap kullanmalısınız.

NH500 su geçirmez orta boy gövdeli bot ile uyumlu olan çoraplar hangileridir?

Bu su geçirmez botların membranı nefes alabilen yapıda olsa da botun teri dışarı atma oranı, hava alan bir ayakkabıyla kıyaslandığında oldukça düşük seviyededir. NH500 uzun konçlu çorapları tercih edebilirsiniz: teri emmek için pamuk içerir ve çorabın altında yer alan havlu kumaş bileşeni ile ayağınızda oluşan teri dışarı atar. Yeterince uzun olduklarından, ayak bileğinizi bot sürtünmelerinden korur. Bu çorapların kullanımı ayakların su toplamasını önlemek adına mükemmel çözüm sunar.

Garanti

Doğada yürüyüş ayakkabılarımız 2 yıl garantilidir. Ne vaat ediyoruz? Tüm doğada yürüyüş antrenmanlarınız ve gezintileriniz sırasında size eşlik edecek dayanıklı ürünler sunuyoruz. En sevdiğimiz ürünlerimiz giydiğinizde güzel anılar biriktirdiğiniz ve kullanım ömrünü hiç kaybetmeyecek ürünlerimizdir!

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

BİLEŞENLER
Üstü
30% Polyester - Geri Kazanılmış, 10% Poliüretan, 60% Deri - Sığır - Sırçalı
Dış tabanı
60% Kauçuk - Sentetik, 40% Etilen Vinil Asetat
Astar ve çorabı
100% Polyester - Geri Kazanılmış
Bakım önerileri Elde yıkayın. Kuru temizleme yapmayın.
Saklama önerisi Ayakkabılarınızı havadar, ışık almayan ve nemden uzak bir yerde saklamanızı öneririz.
Uyarılar Asfaltta ya da engebeli zeminlerde kullanılmamalıdır.

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM