Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
QUECHUA

Uygun fiyatlı, su geçirmeyen ve rahat bot.

//www.decathlon.com.tr/common/3Dpictures/a/2716d7ac-0277-4134-a36a-f0e8a5d9a636.zip/index.html
Referans numarası : 8492091
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
Erkek Doğa Yürüyüşü Botları

NH300 Su Geçirmez Doğada Yürüyüş Botu - Orta Boy Gövdeli - Erkek - Mavi QUECHUA

QUECHUA
Fransız Alpleri'nde tasarlanan ve üretilen NH300 su geçirmez ayakkabı yağmurlu havalarda ormanda ya da kırsalda yapılan 2 saatlik outdoor aktivitelere uygundur Su geçirmez, uygun fiyatlı bu outdoor erkek botu engebeli arazilerde güvenle doğa yürüyüşü yapabilmenizi sağlayacak. Kauçuk tabanı ayakkabının uzun ömürlü olmasını sağlar ve yer tutuşu artırır.

Renk : Yunus grisi / Karbon gri

Decathlon
199.99TL - %

199.99TL*
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

*Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
199.99TL  %
Eski Fiyat0.00TLYeni Fiyat199.99TL**
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

* *Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
Mağaza Stoğuna Bak
AVANTAJLARI
Darbe emici Doğal zeminlere uygun, gözeneklere sahip kauçuk taban.
Kaymazlık 4mm kramponlara sahip tabanı doğal zeminler için idealdir.
Su geçirmezlik Su geçirmeyen ve nefes alan membran kaplaması ayakları kuru tutar. 2 saat test
Rahatlık 5mm kalınlığında PU bileşenli iç taban. Yüksek bilek: rahat köpük.
Destek Orta boy gövdesi ve bağcığıyla iyi bir kavrama sağlar.
Darbelere karşı koruyucu Burunda bulunan sentetik çarşak bandı çakıl taşlarına karşı koruma sağlar.
Kullanımı kolaydır Orta boy gövdesi çakılların ya da küçük dalların botun içine girmesini önler.
Hafiflik 43 numarada 495 g.
Ürün detaylarını keşfedin
TEKNİK BİLGİLER
Taban

Laboratuvarlarımızda yapılan uzun araştırmalar sonucunda tasarlanan tabanlar, özel kauçuk formülü sayesinde en uygun düzeyde kaymazlık ve yer tutuşu sağlar. İhtiyaçlar her zaman aynı olmadığından doğal yumuşak (patika türü) ve mineral (sahil) zeminlerde antrenman yapabilmeniz için bu ürünü düzenli olarak geliştirerek en iyi ürünü sunmamızı sağlayacak araştırmalar yapıyoruz.

Doğal zeminlerde kullanılmak için tasarlandı

Doğada yürüyüş ayakkabılarımız doğal zeminlerde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ayakkabılarımızın gövdesini ve tabanını oluşturan bileşenleri yumuşak (toprak patika) ya da mineral (kayalıklı sahil) zeminlerde yapacağınız antrenmanlarınıza en iyi şekilde uyum sağlaması için seçiyor ve test ediyoruz. Ayakkabıların yollarda (asfalt) kullanılması daha hızlı aşınmalarına neden olacağından rahatsızlık hissi yaratabilir. Bu ayakkabılar dağda yürüyüş antrenmanlarına uygun değildir.

Doğada yürüyüş ayakkabımın numarasını nasıl seçeceğim?

Ayakkabıları uygun doğa yürüyüşü çoraplarıyla, ayakta durarak deneyin. Gerekli görürseniz farklı model ve numaraları da deneyin. İki bölgenin rahatlığı çok önemlidir: topuğun yerleşmesi ve ayağın öne kaymaması. Deneme sırasında ayağınızı sıkmadığından emin olun. Mağazada yürümekten çekinmeyin. Ayağınızın alışması için ayakkabılarınızı doğa yürüyüşleri sırasında düzenli olarak kullanın.

Su geçirmezlik testi

Laboratuvar ve kullanım testlerine tabi tutulan botlar, ideal su geçirmezlik ve nefes alabilirlik sunar. Öncelikle, basınçlı suya batırılan ayakkabıların yüzeyinde baloncuk oluşup oluşmadığı test edilir. Ardından, botlar mekanik bir ayağa giydirilerek yarısına kadar suya girmiş şekilde yürüyüş simülasyonuna tabi tutulur ve içlerinin tamamen kuru kaldığı doğrulanır.

3 su geçirmezlik seviyesi

Su geçirmezlik testleri sırasında 3 seviye test edilmektedir: 2000 bükülme (yaklaşık 2 saat yürüyüş), 4000 bükülme (yaklaşık 4 saat yürüyüş) ve 8000 bükülme (yaklaşık 8 saat yürüyüş). Bu testler aracılığıyla, botun kurur kurumaz, başlangıçtaki su geçirmezlik seviyesine kavuştuğu onaylanır.

Ayakkabılarınızın su geçirmezlik özelliğinin ömrünü nasıl uzatacaksınız?

Yılda bir kaç kez su geçirmezlik özelliğini yeniden kazandıran bir sprey uygulayarak ayakkabı yüzeyinde su birikimini ve leke oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Laboratuvar testleri

Aşağıdaki unsurların denetlenip onaylanması amacıyla başka laboratuvar testleri de gerçekleştirilmektedir: bağcık ve kopçaların dayanıklılığı, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, taban ve gövde bileşenlerinin yıpranmaya ve hızlandırılmış eskitmeye karşı dayanıklılığı.

Ayakkabı/çorap uyumu oldukça önemli bir role sahiptir.

Doğada yürüyüş antrenmanları sırasında ayaklarda su toplamasının birçok nedeni olabilir: sürtünme, çorabın katlanması, nem, çok büyük ya da çok küçük ayakkabı numarası...
Su toplamasının önüne geçmek adına doğru ayakkabı numarasını ve doğada yürüyüş antrenmanlarına uygun bileşene sahip çorapları seçmek oldukça önemlidir.

Doğada yürüyüş çoraplarının doğru numarası nasıl seçilir?

Çorabın katlanmasını önlemek adına ayağınıza uygun bir çorap seçmenizin önemi büyüktür: çorap çok büyük olursa ve ayağınızı tam kavramazsa katlanır, çorap çok küçük olursa ayakkabının içine doğru katlanır.

Doğada yürüyüş çoraplarının doğru bileşeni nasıl seçilir?

Antrenman sırasında terin doğru bir şekilde dışarı atılması önemlidir: antrenman yaparken terleriz ve bu kaçınılmazdır.
Ayakkabınız nefes alabilen yapıdaysa terinizi dışarı atacaktır: ayrıca hafif ve nefes alan yapıda bir çorap seçmeniz gerekmektedir
Ayakkabınız sizi yağmurdan korumak adına su geçirmez yapıdaysa farklı bir seçim yapmanız gerekir: teri emen ve mümkün olduğunca fazla seviyede dışarı atan bir çorap kullanmalısınız.

NH300 orta boy gövdeli ayakkabıyla uyumlu olan çoraplar hangileridir?

Bu ayakkabılar su geçirmez yapıdadır. Bu su geçirmez ayakkabının membranı nefes alabilen yapıda olsa da ayakkabının teri dışarı atma oranı gerçekten hava alabilen bir ayakkabıyla kıyaslandığında oldukça düşük seviyededir. NH100 orta boy konçlu çoraplar teri emmek için pamuk içerir ve çorabın altında yer alan havlu kumaş bileşeni ile ayağınızda oluşan teri dışarı atar.
Bu çorapların kullanımı su toplamalarını önlemek adına mükemmel çözüm sunar.

Garanti

Doğada yürüyüş ayakkabılarımız 2 yıl garantilidir. Ne vaad ediyoruz? Her doğa yürüyüşünüzde size eşlik edecek dayanıklı ürünler sunuyoruz. En sevdiğimiz ürünlerimiz giydiğinizde güzel anılar biriktirdiğiniz ve kullanım ömrünü hiç kaybetmeyecek ürünlerimizdir!

Daha Fazlası Daha Azı
BİLEŞENLER / TAVSİYELER
BİLEŞENLER
Dış taban
100.00% Bütadyen Kauçuk (BR)
Üstü
15.00% Polyester, 30.00% Poliüretan, 50.00% Poliamit, 05.00% Elastan
Astar ve çorap
70.00% Polyester, 30.00% Poliüretan
Bakım önerileri Sererek kurutun. Islak bezle temizleyin.
Yıkama önerileri
Elde yıkayınız
Elde yıkayınız
Saklama önerisi Işık ve nemden uzak, hava alan bir yerde saklayın.
Uyarılar Dağlık arazide yapılan doğa yürüyüşü için uygun değildir.
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Tüm ayakkabılarımız, hedef kitlelerden seçilen temsili kullanıcılar tarafından, kullanım sırasında karşılaşılabilecek durumlara benzer koşullarda test edilir. Ürünleri test etmek, değerlendirmek ve onaylamak amacıyla, Ürün Müdürleri bu temsili kullanıcıları özellikle Quechua ile hiçbir bağı olmayan kişiler arasından seçer.
Garanti 2 Yıl
BENZER ÜRÜNLER
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM
MÜŞTERİLERİN FOTOĞRAFLARI