100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
TRIBORD

%100 su geçirmeyen ve sıcak tutan mont.

NAVISTAN MONT-Mavi

Hobi amaçlı kıyı seyri yapan yağmurdan, soğuktan, rüzgardan ve denizden gelen sulardan korunmak isteyenler için tasarlanmıştır. Uygun fiyatlı ürünler ile teknik ve dayanıklı ürünler arasında seçim yapmayı bırakın: İkisine birden sahip olun! Navistan Essential sıcak tutan yağmurluğun dikişleri %100 su geçirmezdir!

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8344137
TEKNİK BİLGİLER
Su geçirmezlik:

Novadry bileşeni sayesinde güçlü bir sağanak yağmurda dahi kuru kalacağınızın garantisini verir. Yağmur simülatöründe, 4 saat boyunca 100 Lt/S/m2 sağanak yağmura denk suyun altında kalan ürünün su geçirmediği onaylanmıştır. Ürün 4000 mm su basıncına kadar su geçirmez. Tüm dikişleri %100 su geçirmezdir.

Kapüşon:

100gr m² yoğunluğunda sıcak tutan elyaf dolgudan oluşan kapüşonu ile sizi soğuk havalara karşı korur.

Kişisel eşyaların korunması:

İç kısımdaki cırt cırtlı cep sayesinde kişisel eşyalarınızı ve belgeleriniz nemden koruyabilirsiniz.

El ısıtıcı cepler:

İki el ısıtıcı, mikropolar kaplamalı fermuarlı geniş cebi ile ellerinizi sıcak tutmanızı, rüzgardan ve yağmurdan korumanızı ve gerekirse eşyalarınızı koymanızı sağlar.

Bileklerin ayarlanması:

Manşet uçları cırt cırtlı banttan üretilmiştir, bilek boyuna göre ayarlanarak su ve hava girmesini engeller.

Yağmurluğun kapatılması:

Spiral şeklindeki fermuarı ve fermuar kapağının yanı sıra oluklu fermuar şeridi ile en iyi su geçirmezliği sunar.

Montun astarı:

100gr/m² geri dönüştürülmüş elyaf astarı ile 1,52 dereceye kadar ısı yalıtımı sağlar.
Clo, montunuzun ısı yalıtımını ölçmeye yarar. Yapılan testlerde, ürününüzün bileşenleri vücut ısısına ve dış ısılara yakın derecelerde test edilmiştir. Clo, montunuzun vücut ısısını muhafaza etme kapasitesini yansımaktadır. Clo ne kadar yüksekse yalıtım o kadar etkilidir.

Su geçirmezlik testi nedir?

Ürünlerin, farklı hava koşullarında, belirli bir miktar su altında gerçekleştirilen testlere tabi tutulmasıdır. Bütün ürünlerimiz 100LT/S/m² - 450LT/S/m² arası değişen su altında 4 saat boyunca test edildikten sonra su geçirmezliği onaylanır.

Ürünün su geçirmezliği:

Navistan Essentiel sıcak tutan mont su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu özellik sayesinde su ürünün yüzeyinden içeri girmez, yüzeyden kayar. Aynı zamanda bileşen suyu emmez ve mont daima sıcak kalır. Bu özelliğin sürdürülebilmesi için bakımı ürünün ömrü boyunca devam ettirilmelidir. Mağazalarımızda bu işlem için gereken ürünleri bulabilirsiniz.

Rüzgar kesen bir ürünün artısı nedir?

Spor yaparken de dinlenirken de vücudun üşümesini engellemek için rüzgârdan korunmak oldukça önemlidir. 'Windchill' modeli ile rüzgarın ve soğuğun hissedilen sıcaklığı ölçülür: 30km/s hızla esen rüzgarlı, 5°C sıcaklığında bir havada sıcaklık 0°C hissedilir. Saatte 40km/h ile esen 0°C rüzgarın hissedilen sıcaklığı -7°C olacaktır. Navistan Essentiel sıcak tutan mont rüzgarın etkilerini azaltır.

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Novadry meterolojik olayları incelediği simülatöründe montun sağanak yağış durumundaki kullanımını test etmiştir. Bu simülatörde, mont 4 saat boyunca 100 m2 yağmura tabi tutulmuştur ve su geçirmezliği bu şekilde ispatlanmıştır.
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM