100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
WED'ZE

Kar altında veya soğuk havalarda: Tam koruma

MIDTRIP KAYAK MONTU

İleri düzeyde FREERIDE kayak veya snowboard yapan, sıcak tutan ve nefes alan bir mont isteyen sporcular için tasarlandı. Midtrip mont, freeride kayak yapanların kayak için vazgeçilmez ihtiyaçlarını karşılayarak, eksiksiz antrenmanlar yapmasını sağlar. Sızdırmazlık,kayakçının hep ihtiyaç duyduğu en önemli özelliktir.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8344314
TEKNİK BİLGİLER
Su geçirmezlik

MIDTRIP mont kar altında 6 saat kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Yağmur, kar, rüzgar gibi hava şartlarına uyum sağlayabilmesi için su geçirmezlik işleminden geçmiştir. Ürünün su geçirmezliği, sporcunun yaşayacağı aynı durumları yaratan bir duşun altında test edilir, ürünün rahatlığı ve su geçirmezliği onaylanır.

Su tutmaz bileşen

Bir kumaşın su tutmazlık özelliği, suyun emilmeden kıyafet yüzeyinde akma kapasitesidir. Wed'ze montlar, montun içine su girmesini önleyecek, su geçirmez malzemeden üretilmiştir. Gün içinde mümkün olduğunca uzun süre kuru kalmanızı sağlar. Bu bakımın düzenli olarak, mağazalarımızda bulunan bakım ürünleri ile yapılması gerekmektedir.

Membran

Montun membran kaplaması, dış kumaşın iç tarafına uygulanan bir işlemdir. Hidrofil yapısıyla dışarıdan gelen suyun montun içeri girmemesini ve vücut tarafından üretilen terin dışarı atılmasını sağlar. Sıcak ve kuru kalmak için NOVADRY bileşenli ürünleri kullanmalısınız.

% 100 su geçirmez dikişler

NOVADRY® şeritler, kıyafetin iç tarafına dikilen, ürünün tamamen su geçirmez olmasını sağlayan, yapışkan ve su geçirmez dikişlerdir. Su geçirmezlik garantisi veren bir ürünün malzemesi yeterli olabilir ancak dikişler yeterince düzgün kapatılmamışsa, dikişlerden su sızabilir. Fermuarlar, kumaş, dikişler vb. bir ürünün su geçirmezlik seviyesini belirleyen önemli noktalardır. Fermuarlar kapatıldığında su geçirmez durumda olmalıdırlar.

Elyaf termal astar

Isı yalıtımı, kıyafetin yapılan aktivite boyunca fiziksel koşullara ve dış hava şartlarına uyum sağlayıp sıcaklığı korumasıdır. (Ne çok sıcak ne çok soğuk) Isı yalıtımı sağlaması için dolgu bileşen kullanılmıştır. Elyaf, polyester temelli, liflerden oluşan havayı büyük miktarda saklayan, sentetik bir bileşendir.

Isı yalıtımı ve yumuşaklık

Manşet bitişlerinde bulunan düğmeleri sayesinde, düşme anında karın içeri girmesini veya soğuk havanın içeri dolarak sizi rahatsız etmesini engeller.
Ayrıca, soğuk yüzünden boynunuzda ve çene altında oluşabilecek tahrişi önlemek amacıyla Wedze yumuşak polardan yapılan bir parçayı çene bölgesine eklemiştir.

Nefes alabilirlik

Kumaşın nefes alırlığı RET oranı ölçülerek belirlenir ( ISO 11092 standardı). Kumaşın nefes alabilirliği, antrenman sırasında vücut tarafından üretilen suyu dışarı atması ve cilt üzerinde çok fazla suyu biriktirmeme kapasitesi ile ölçülür. RET oranı düştükçe, kumaşın nefes alırlık oranı artar. Wedze, ürünlerde nefes alırlığı sağlamak için özel ve teknik bileşenler kullanmaktadır.
Ürününüzün RET oranı:

Sağlamlık

Kayak veya snowboard yaparken ne kadar enerji harcadığınızın farkındayız... Bu yüzden ürünlerimizin tüm bileşenlerini özenle seçiyoruz. Yapılan testler doğrultusunda kumaşın ve diğer parçaların sağlamlığı onaylanmıştır!

Kullanım tavsiyesi

Kat kat giyinerek, tüm hava koşullarına uyum sağlayabilirsiniz. Kat kat giyinirken nelere dikkat etmek gerekir? İlk olarak, terin dışarı atılmasını sağlayan nefes alan teknik bir kumaş, ikinci kat olarak sıcak tutan bir giysi, en üste ise kötü hava koşullarında koruma sağlayacak, su geçirmez ve rüzgarı kesen bir mont giyilmelidir.

Kullanım kolaylığı

Wedze ekibi olarak, kayak sporunu daha rahat bir şekilde yapabilmeniz için her şeyi düşündük. - Maske temizleme bezi: Teknik özellikli bu bileşen maske üstüne düşen suları kolayca silmenizi sağlar, iz bırakmaz. Kulaklık girişi. montun iç cebinde bulunan kulaklık girişi ile telefonunuz ve kulaklığınız sayesinde müzik dinleyebilirsiniz.

Recco® arama ve kurtarma sistemi

RECCO® sistemi iki bölümden oluşan, dağ yardım ekiplerinin çoğu tarafından kullanılan bir sistemdir. Kayağa çıkmadan önce yardım merkezinin RECCO® dedektörlerine sahip olup olmadığı hakkında bilgi edinin. Yardım ekipleri tarafından kullanılan dedektör yön sinyali alır. RECCO® reflektörü, montun içine entegredir.Reflektör bir ses çıkartarak yardım ekiplerinin yardıma ihtiyacı olan kişiyi bulmalarını sağlar. Bu sistem sadece yardım ve yer belirleme amaçlıdır.

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Wed'ze'nin tüm ürünleri Mont-Blanc'da tasarlanmış ve üretilmiştir. Tüm ürünler, kullanımda karşılaşabileceğiniz tüm koşullarda, kar, soğuk, tipi vb. test edilmiştir. Tasarım ekibimiz, ürünlerin tüm koşullarda kullanılabilir olduğunu onaylamıştır.
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM