100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNE ÜCRETSİZ KARGO!
WED'ZE

Hafiflik, Rahatlık ve Tekniklik

Referans numarası : 8343684

MIDTRIP KAYAK MONTU

DÜZENLİ olarak her türlü zeminde kayak yapan, HAFİF ve RAHAT bir mont arayanlar için tasarlandı. %100 esnek yapısıyla ürün gamımızın en hafif ve en rahat montudur. Rahatınızı sağlamak için her şeyi düşündük, bu mont sıcak tutar ve su geçirmezlik garantilidir.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

TEKNİK BİLGİLER
SU GEÇİRMEZ BİLEŞEN

Kumaşın su basıncına dayanıklılığı, yüksekliği mm cinsinden ifade edilen su sütununun, altındaki yüzeye yaptığı basınçla ölçülür (ISO 811 standardını temel alan test). Basınç arttıkça kumaşın su geçirmezlik seviyesi de artar. 2000 mm su geçirmezlik seviyesine sahip bir bileşen, 2000 mm su tarafından uygulanan basınca dayanıklı demektir (yaklaşık 2 saatlik sağanak yağışa denk gelir).

SU GEÇİRMEZ MEMBRAN

Membran, su geçirmezlik ve nefes alabilirlik özelliklerini sağlamak üzere kumaşın iç yüzeyine uygulanan çok ince (yaklaşık 5-25 cm) bir polimer tabakasıdır.

NEFES ALAN KAPLAMA

Nefes alan kaplama, bir yüzeyin macun veya sıvı ile kaplanması yoluyla elde edilir. Kumaş yüzeyine uygulandığında, su geçirmez ve su baharının dışarı atılmasını sağlayan bir bariyer görevi görerek koruma tabakası oluşturur.

SU TUTMAZ BİLEŞEN

Bir kumaşın su tutmazlık özelliği, suyun emilmeden kıyafet yüzeyinde akma kapasitesidir. Böylece, kumaş suyu içeri sızdırmadan sıcak ve hafif kalır. Su tutmama özelliği, kumaşın dış yüzeyine uygulanan bir işlem yoluyla elde edilir. Bu işlem ürünün kullanım ömrü boyunca arada tekrar edilmelidir (ortalama olarak 2 veya 3 yıkamada bir). Bu konu ile ilgili olarak faydalanabileceğiniz bakım ürünlerini mağazalarımızda bulabilirsiniz. Bütün Wedze montlar su tutmazlık bakımı gerektirir.

SU GEÇİRMEZ DİKİŞLER

Bunlar yapışkanlı ve su geçirmez bantlardır. Bu bantlar kesimlerin arkasına yapıştırılmış durumdadırlar ve su geçirmezlik sağlarlar. Bir ürünün kumaşı su geçirmez bileşenli olabilir ancak dikişleri su geçiriyorsa, bu ürünün tam olarak su geçirmez bir ürün olduğunu söyleyemeyiz. Wedze, 5 yıkamadan sonra ürünün su geçirmez bantlarının özelliklerini yitirmediğini gösteren bir test gerçekleştirmiştir.

NEFES ALAN KUMAŞ BİLEŞENİ

Bir ürünün nefes alma özelliğinin olup olmadığı RET oranı ölçülerek kontrol edilir (ISO 11092 normlarına uygun bir testtir) Katsayının düşük olması, ürünün nefes alma oranının o oranda yüksek olduğunu gösterir.

RÜZGAR KESİCİ ÖZELLİK

Rüzgarın soğuk hissini arttırdığını biliyor muydunuz? 0° derece havada 20km hızla esen rüzgar havayı -10° hissetmemize neden olur.
"Rüzgar kesen" bileşenler, rüzgarın hızı ne olursa olsun hava dolaşımını engelleyerek üşüme etkisini azaltır.

Beden Bilgileri

Montlarımızın hacmi sayesinde içinde bir içlik ya da iç mont giyebilirsiniz. Regular Kesim => Ne çok geniş ne de çok dar olan « klasik » kesim. İyi derecede hareket özgürlüğü sağlar. Bu kesim her vücut yapısına ve spor türüne uyar.
Rahat kesim => Bol kesim.
Atletik kesim => Vücuda yakın, kolları tam oturan ve şekillendirilmiş dirsek bölgesi. Montlar kısadır. Esneyebilir yapıdadır.

Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırmak için not

Ürünün çevreye etkisi kullanım ömrü ve farklı göstergelerin birleşimi ile ölçülür.
Evrensel ABCDE notlandırma sistemi, aynı tür ürünler (tişörtler, pantolonlar, sırt çantaları...) arasında karşılaştırma yaparak, hangi ürünün çevreye daha az zarar verdiğini kolayca bulmanızı sağlar.

Decathlon, bu çevresel etiketlendirme sistemini gönüllü olarak kullanmaktadır.
Daha fazla bilgi için: http://sustainability.decathlon.com/

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Tüm Wed'ze ürünleri, tasarım amaçlarına uygun gerçek kullanım koşullarında test edilmiştir. Karlı, soğuk ve kayak esnasında karşılaşılması olası tüm hava koşullarında denenmiştir. Tasarım ekipleri, ürün müdürleri, mühendisler ve tasarımcılar, ürünün sahada gösterdiği özelliklerin tasarım amacına mükemmel şekilde uyum gösterdiğini onaylamıştır.
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM