100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNE ÜCRETSİZ KARGO!
WED'ZE

Kullanışlı ve su geçirmez mont.

Referans numarası : 8343696

MIDSLIDE KAYAK MONTU

DÜZENLİ olarak kayak yapan, SU GEÇİRMEZ ve AKSEUSARLARLA kullanılabilen bir mont arayanlar için tasarlandı. Daha uzun kesimli yeni bir mont. Pistlerde en rahat şekilde kayabilmeniz için tasarlanmıştır.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

TEKNİK BİLGİLER
BİLEŞENİN SU GEÇİRMEZLİK ÖZELLİĞİ

Kumaşın su basıncına dayanıklılığı, yüksekliği mm cinsinden ifade edilen su sütununun, altındaki yüzeye yaptığı basınçla ölçülür (ISO 811 standardını temel alan test). Basınç arttıkça kumaşın su geçirmezlik seviyesi de artar. Dolayısıyla, 2000 mm değerinde su geçirmezliğe sahip bir bileşen, 2000 mm su (yaklaşık 2 saat süren sağanak yağışa denk gelir) tarafından uygulanan basınca dayanıklıdır.

SU GEÇİRMEZ MEMBRAN

Membran, su geçirmezlik ve nefes alabilirlik özelliklerini sağlamak üzere kumaşın iç yüzeyine uygulanan çok ince (yaklaşık 5-25 cm) bir polimer tabakasıdır.

NEFES ALAN KAPLAMA

Nefes alan kaplama, bir yüzeyin macun veya sıvı ile kaplanması yoluyla elde edilir. Kumaş yüzeyine uygulandığında, su geçirmez ve su baharının dışarı atılmasını sağlayan bir bariyer görevi görerek koruma tabakası oluşturur.

BİLEŞENİN SU TUTMAMA ÖZELLİĞİ

Kumaşın su tutmama özelliği, suyun emilmeden yüzeyde akma kapasitesini ifade eder. Böylece su almayan kumaş, hafif kalır ve sıcak tutar. Su tutmama özelliği, kumaşın dış yüzeyine uygulanan bir işlem yoluyla elde edilir. Bu işlem, ürünün kullanım ömrü boyunca düzenli olarak tekrarlanmalıdır (ortalama 2 - 3 yıkamada bir). Bu konu ile ilgili olarak faydalanabileceğiniz bakım ürünlerini mağazalarımızda bulabilirsiniz. Su geçirmez tüm Wedze montlar için bu işlem uygulanır.

SUYA DAYANIKLI DİKİŞLER

Bunlar yapışkanlı ve su geçirmez bantlardır. Bu bantlar dikişlerin arkasına yerleştirilir ve kıyafetin su geçirmezlik özelliğini pekiştirir. Kıyafette kullanılan malzeme su geçirmez olabilir ancak, dikişleri suya dayanıklı değilse su giysinin içine sızabilir! Wedze, 5 yıkamadan sonra ürünün su geçirmez bantlarının özelliklerini yitirmediğini gösteren bir test gerçekleştirir.

BİLEŞENİN NEFES ALABİLİRLİK ÖZELLİĞİ

Bileşenin nefes alan özellikte olup olmadığını öğrenmek için buharlaşma direnci (RET) ölçülür (ISO 11092 standardını temel alan test). Direnç azaldıkça, kumaşın aktivite sırasında vücut tarafından üretilen su buharını dışarı atma oranı, dolayısıyla nefes alma özelliği artar.

RÜZGARI KESME ÖZELLİĞİ

Rüzgarın soğuk hissini arttırdığını biliyor muydunuz? Örneğin, 0°C havada rüzgar saatte 20 km/sa hızla estiğinde, hissedilen sıcaklık -10°C olur.
"Rüzgar kesen" olarak adlandırılan bileşenler, rüzgar veya yapılan spor aktivitesinin hızından kaynaklanan hava akışını engelleyerek bu soğutucu etkiyi azaltır.

BEDEN BİLGİLERİ

Montlarımız, içine içlik veya iç mont giyilmesine olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır. Regular Kesim => Ne çok geniş ne de çok dar olan « klasik » kesim. Yüksek oranda hareket özgürlüğü sağlar. Bu kesim her vücut yapısına ve spor türüne uyar.
Rahat Kesim => Bol kesim.
Atletik Kesim => Vücuda oturan kesim, ayarlanabilir kollar ve şekillendirilmiş dirsek bölgesi. Genellikle, kısa olan montlardır. Esnek kumaşlıdır.

Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı

Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır.
En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler (tişört, pantolon, sırt çantası vb.) kendi içlerinde karşılaştırılarak genel bir puanlama sistemi (ABCDE) oluşturulmuştur.

Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır.
Daha fazla bilgi için: http://sustainability.decathlon.com/

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Tüm Wed'ze ürünleri, tasarım amaçlarına uygun gerçek kullanım koşullarında test edilmiştir. Karlı, soğuk ve kayak esnasında karşılaşılması olası tüm hava koşullarında denenmiştir. Tasarım ekipleri, ürün müdürleri, mühendisler ve tasarımcılar, ürünün sahada gösterdiği özelliklerin tasarım amacına mükemmel şekilde uyum gösterdiğini onaylamıştır.
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM