100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
WED'ZE

%100 genişleyebilen, su geçirmez membran kumaş.

MIDCARVE KAYAK MONTU

Tüm doğa şartlarında düzenli olarak kayak yapan, sıcak, su geçirmez ve nefes alabilir bir mont arayan sporcular içindir. %100 genişleyebilen, su geçirmez membran kumaş.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8343640
TEKNİK BİLGİLER
SU GEÇİRMEZ BİLEŞEN

Ürünlerin su basıncına karşı dayanıklılığı ISO 811 standartlarına uygun olarak yapılan testler aracılığıyla mm cinsinden hesaplanır. Basınç arttıkça ürünün su geçirmezlik özelliği de artar. Dolayısıyla, 2000 mm değerinde su geçirmezliğe sahip bir bileşen, 2000 mm su (yaklaşık 2 saat süren sağanak yağışa denk gelir) tarafından uygulanan basınca dayanıklıdır.

SU GEÇİRMEZ MEMBRAN

Yaklaşık 5 - 25 mikrometre kalınlığında ince membran polimer katmanı tekstil malzemenin iç yüzeyine uygulayarak hem nefes alabilirlik hem de su geçirmezlik sağlanır.

NEFES ALAN KUMAŞ DOKUSU

Su geçirmez ve nefes alan ürün! Tekstil ürünlerin üzeri kaplandığı zaman, su geçirmezlik sağlayan koruyucu bir film oluşturur.

SU TUTMAZ BİLEŞEN

Bir kumaşın su kaydırıcılığı, suyu emmeden kumaş yüzeyinde ne kadar kaydırabildiğidir. Böylece su almayan kumaş, hafif kalır ve sıcak tutar. Su tutmazlık özelliğinin sürekliliği, kumaşın dış yüzeyine bakım yapılarak sağlanır. Bu bakım aşama aşama devamlı olarak yapılmalıdır (ortalama olarak 2 veya 3 yıkamada bir). Mağazalarımızda bu işlem için gereken ürünleri bulabilirsiniz. Bütün Wedze montlar su tutmazlık bakımı gerektirir.

SU GEÇİRMEZ DİKİŞLER

Bunlar yapışkanlı ve su geçirmez bantlardır. Dikişlerin arkasına entegre bölmelerdir ve ürünün su geçirmez olmasını sağlarlar. Su geçirmezlik garantisi veren bir ürünün malzemesi yeterli olabilir ancak dikişler yeterince düzgün kapatılmamışsa, dikişlerden su sızabilir. Wedze, 5 yıkamadan sonra ürünün su geçirmez bantlarının özelliklerini yitirmediğini gösteren bir test gerçekleştirmiştir.

NEFES ALAN KUMAŞ BİLEŞENİ

Bir ürünün nefes alma özelliğinin olup olmadığı RET oranı ölçülerek kontrol edilir (ISO 11092 normlarına uygun bir testtir) Katsayının düşük olması, ürünün nefes alma oranının o oranda yüksek olduğunu gösterir.

RÜZGAR KESİCİ ÖZELLİK

Rüzgarın soğuk hissini arttırdığını biliyor muydunuz? Örneğin, 0°C bir havada rüzgar saatte 20 km/s estiğinde, hissedilen sıcaklık -10°C olur.
«Rüzgar kesen» ürünler yapılan aktivitenin hızına göre rüzgarın hızını engelleyerek üşüme hissini azaltır.

Beden Bilgileri

Montlarımızın hacmi sayesinde içinde bir içlik ya da iç mont giyebilirsiniz. Regular Kesim => Ne çok geniş ne de çok dar olan « klasik » kesim. İyi derecede hareket özgürlüğü sağlar. Bu kesim her vücut yapısına ve spor türüne uyar.
Rahat kesim => Bol kesim.
Atletik kesim => Vücuda yakın, kolları tam oturan ve şekillendirilmiş dirsek bölgesi. Montlar kısadır. Genişleyebilir yapıdadır.

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Tüm Wed'ze ürünleri, tasarım amaçlarına uygun gerçek kullanım koşullarında test edilmiştir. Karlı, soğuk ve kayak esnasında karşılaşılması olası tüm hava koşullarında denenmiştir. Tasarım ekipleri, ürün müdürleri, mühendisler ve modelistler, ürünün sahada gösterdiği özelliklerin tasarım amacına mükemmel şekilde uyum gösterdiğini onaylamıştır.
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM