100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
OXELO

Destek ve şık bir görüntü.

MF 7 KASK

Paten, kaykay, scooter, bmx antrenmanlarında düşme anında başı desteklemek için tasarlandı. Street görünümlü bu kask başınızı kavrayan yapısı sayesinde maksimum destek sağlar.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8319290
TEKNİK BİLGİLER
MF 7 kaskın destek seviyesi nedir?

Tüm kasklarımız EN 1078 standardına uygundur. MF7 kaskın başı saran yapısı (ense ve kulak çevresi) asfaltta kayarak yapılan sporlar için uygundur. Polistiren bileşenli yapı ve ABS dış yüzey.

EN 1078 standardı neyi kapsar?

EN1078 standardı, "bisiklet, kaykay, paten" kaskları için tasarlanan test yöntemlerini ve zorunlulukları içeren bir avrupa standardıdır. Bu standart, aşağıdakileri kapsar: görüş alanını da içeren yapı, darbe emici bileşenin özellikleri, çene kayışını ve bağlama elemanlarını içeren sıkma sistemi özellikleri, markalama ve bilgi.

Kavrama ve rahatlık nasıl sağlanır?

Kullanımı kolay sıkma mekanizması sayesinde kaskı ense seviyesinde ayarlayabilirsiniz. Hassas bir ayarlama yapmak için çift klipse sahip kayışların (tokalar) yerleri değiştirilebilir. Isıl işlem uygulanarak yapıştırılmış, dayanıklılık ve rahatlık garantisi sunan yumuşak köpükler.

Oxelo MF7 kaskın ağırlığı ne kadardır?

M bedende 460 g.

Hangi boyları mevcuttur?

Renklerine göre 2 boyu mevcuttur: M (55 - 58 cm baş çevresi için) ve L (58 - 61 cm baş çevresi için).

Scooter, kaykay veya paten kullanırken neden bisiklet kaskı takmamalıyız?

Decahtlon bisiklet kaskları da EN 1078 standardına uygundur. Kaskların yapıları farklılık gösterir: Oxelo kaskları, kayma sporları için tasarlanmıştır. Başı daha fazla sararak yapılan hareketler sırasında darbeye en çok maruz kalan bölgelere destek sunarlar.

Kask ne zaman değiştirilmelidir?

Darbe anında başı desteklemek için tasarlanan kask. Tek bir darbe. Düşme anında kask zarar görmemiş gibi görünse de aslında darbeden etkilenir: hassaslaşır, gözle kolayca görünmeyen çatlaklar oluşmuş olabilir ve destek özelliğini kaybetmiş olabilir. Kaskınız eskidiyse değiştirmeyi düşünmelisiniz. 5 yıl sonunda kask eğer soğuk ve/veya nemli bir alanda saklanmışsa bazı materyalleri eskimiş olabilir.

Ürün bedenini nasıl şeçerim
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM