100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNE ÜCRETSİZ KARGO!
QUECHUA

Nefes alan, sıcak tutan ve su geçirmeyen mont !

Referans numarası : 8317698

Forclaz 900 Warm Mont - Pembe

Yağmurlu ve soğuk havalarda yapılan doğa yürüyüşleri için tasarlandı. Nefes alan, sıcak tutan ve su geçirmeyen mont ! Çıkarılıp takılabilen iç montu bulunur. Su geçirmeyen, nefes alan dış mont ! Yoğun elyaflardan oluşan iç mont.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

TEKNİK BİLGİLER
Beden

Doğru bedeni seçmek için çocuğunuzun boyunu ölçün. Çocuğunuz bu esnada yalın ayak olmalıdır. 102 - 112 cm = 4 yaş, 113 - 121cm = 6 yaş, 122- 133 cm = 8 yaş, 134 - 145 cm = 10 yaş 146 - 158 cm = 12 yaş, 159 - 172 cm = 14 yaş

Su geçirmez bileşen

Ürünlerin su basıncına karşı dayanıklılığı ISO 811 standartlarına uygun olarak yapılan testler aracılığıyla mm cinsinden hesaplanır. Basınç arttıkça ürünün su geçirmezliği artar. 2 mbar'a kadar su geçirmez bir bileşen 2 mbar'a kadar su basıncına dayanıklı demektir. (Yaklaşık bir saat süren sağanak yağışa denk gelir.) Su geçirmezlik oranı mbar ile belirtilir.

Nefes alan bileşen

Bileşenin nefes alma özelliği su buharı geçirgenlik katsayısının ölçülmesi ile bulunur. (ISO 11092 standartı) Katsayının düşük olması, ürünün nefes alma oranının o oranda yüksek olduğunu gösterir. Örneğin: Su buharı geçirgenlik katsayısı < 9 = çok nefes alan bileşen. Su buharı geçirgenlik katsayısı / 920 = az nefes alan ya da almayan bileşen.

Su tutmaz bileşen

Bir kumaşın su tutmazlık özelliği, suyun emilmeden kıyafet yüzeyinde akma kapasitesidir. Böylece kumaş su almaz, nefes alır, hafif kalır ve sıcak tutar. Kumaş su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu işlemin her 2-3 yıkamada bir tekrar edilmesi önerilir. Mağazalarımızda bu işlem için gereken ürünleri bulabilirsiniz. Su geçirmeyen tüm Quechua montlarına "su tutmazlık" bakımı uygulanmalıdır.

Rüzgarı kesme özelliği

Kumaş, iç kısmına uygulanan membran kaplama sayesinde hem su hem de hava geçirmez olarak geliştirilmiştir. Su geçirmeyen ürünler genel olarak rüzgar geçirmezlik özelliğine de sahiptir. Spor yaparken de dinlenirken de rüzgardan korunmak oldukça önemlidir. Rüzgar vücudu hemen soğutur.

Farklı kullanım çeşitleri:

Çıkarılıp takılabilen iç montu ile 3'ü 1 arada mont ! 3 farklı şekilde kullanılabilir: Sadece dış montu ya da sadece iç montu giyebilirsiniz; ya da 2 montu bir arada giyebilirsiniz. Dolayısıyla 3'ü 1 arada mont tüm hava koşullarına uyum sağlar. Dikkat: İç montu tek kullanmak istiyorsanız, çıkardıktan sonra ters çevirerek giymeniz gerekir.

Sıcak tutma özelliği:

%100 polyester dolgu iç mont hem oldukça hafiftir hem de maksimum sıcaklık sağlar.

Teknik detaylar

Başı koruyan, ergonomik, ayarlanabilir kapüşon. Bilekler ayarlanabilir. Montun alt kısmı sıkılabilir. Fermuarlıdır. Önde 2 cebi, kolunda 1 cebi bulunur.

Havalandırma

Kol altında bulunan havalandırmalar teri dışarı atar.

Su geçirmeyen fermuar

Yağmura karşı tam koruma sağlayan %100 su geçirmeyen YKK fermuarı kullanılır.

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Genç ekibimiz, bu testleri Mont-Blanc dağının eteklerinde gerçekleştirir.
Ürün testi Tüm kıyafetlerimiz hedef kitlelerinden seçilen temsili kullanıcılarımız tarafından kullanılarak test edilir. Çocuk ürünlerini, Mont-Blanc'da yaşayan çocuklar ile gerçekleştirdiğimiz uzun süreli saha testleri sonucunda sürekli geliştirme imkanı buluruz.
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM