Aralık Ayı Boyunca Tüm Bisikletlerde Kargo Bedava! Kışın Bisiklet Keyfine Devam Et!

Karın geliştirme aleti seçimi neye göre yapılır?

İki tür karın geliştirme aleti vardır: statik ve dinamik. Bu iki tür alet arasında seçim yapmak için bakılması gereken bazı özellikler vardır: seviyeniz (başlangıç seviyesi veya ileri seviye?) ve egzersiz yapma amacınız (karın kaslarını şekillendirmek veya mevcut kasları geliştirmek?). Size en uygun karın geliştirme aletini seçmek için, sizin için hazırladığımız önerilere göz atmanızı tavsiye ediyoruz:

Karın geliştirme aletinin amacı nedir?: ▲ Sayfa başı

Size en uygun karın geliştirme aletini seçmek için, öncelikle egzersiz amacınızı belirlemeniz gerekmektedir.


Karın geliştirme aletleri genellikle küçük ve katlanabilme özelliklerine sahip oldukları için kolayca taşınabilirler. Bu nedenle kullanımı çok kolay ve pratiktir.


En uygun karın geliştirme aletini seçmek için, kendinize iki soru sormalısınız

 • - Hangi pozisyonda çalışmak istiyorsunuz: statik veya dinamik?
 • - Seviyeniz nedir?

Statik ve dinamik durum: ▲ Sayfa başı

Karın kaslarını çalıştırmanın iki yolu mevcuttur: karın kaslarını şekillendirmek için dinamik çalıştırma ve derin karın kaslarını tonlayan (iç organları destekleyen kaslar) ve beli koruyan statik çalıştırma (kas oluşturma).


Dinamik çalıştırma için; basküllü aletler (crunch) ve mekik sehpaları, statik çalıştırma içinse abdo gain aletini öneriyoruz.

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye: basküllü alet: ▲ Sayfa başı

Karın kaslarını çalıştırma amaçlı egzersiz yapmaya başlayan sporcular için, basküllü aletleri öneriyoruz. Bu aletlerde, genellikle kullanıcının boyun kısmını destekleyen sünger kafa koyma yeri bulunur. Alet yere koyulur ve ayaklar alete sabitlenmez. Bu aletle yapılan egzersizlerde vücudun üst kısmı çalıştırılır.


Bu alet, hareketlerinize eşlik eder ve egzersiz sırasında vücudunuzun doğru şekilde konumlanmasına yardımcı olur. Kaslarınızı incitme riski daha azdır.

 • Yeni başlayanlar:
  Karın geliştirme aleti AB 100, yeni başlayanlar için önerilir. Bu ürünün 3 rengi mevcuttur. Sünger malzemeden kafa koyma yeri vardır. Ürünün boyu ve rengiyle tamamen uyumlu bir ürün olan TG100 mat almanızı öneriyoruz.

  Önerilen modele göz at:

  • Voir le modèle AB 110
 • Düzenli kullanıcılar:
  AB 600 aleti, karın kaslarını düzenli olarak çalıştırmak için idealdir. Entegre matı ve sünger kafa koyma yeri bulunur.

  Önerilen modele göz at:

  • Voir le modèle AB 600
 • Düzenli kullanıcılar: 
  AB 350 aleti, vücudun üst kısmını etkin şekilde çalıştırır. Sırtı destekler ve konfor sağlar. Kol kısmından ayarlanabilen iki farklı seviyesi vardır. Alette bulunan tekerlekler sayesinde aletin yeri kolayca değiştirilebilir.

  Önerilen modellere göz at:

  • Voir le modèle AB 350

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye: abdo gain : ▲ Sayfa başı

Abdo gain aletine oturmanız ve hafif arkaya doğru eğilerek dengede durmaya çalışmanız yeterlidir. Egzersiz sırasında sırtınızı korumak için karın kaslarınızı iyice sıktığınızdan emin olun. Her duruşu 10 saniye boyunca yapın ve ardından oturur konumda 30 saniye dinlenin. Seviyenize göre duruş süresini uzatabilir, dinlenme süresini kısaltabilirsiniz.

Önerilen modellere göz at:

 • Voir le modèle d'abdo-gain

 

Önerilen 3 egzersiz: (duruş)

1. duruş: 


2. duruş: 
 

3. duruş: 

İleri seviye kullanıcılar: mekik sehpası : ▲ Sayfa başı

Karın kaslarını derinlemesine çalıştırmak isteyen ileri seviye sporcuların mekik sehpalarını kullanmaları daha kolaydır.

Ayaklar, aletin alt kısmındaki sünger desteklere sabitlenerek mekik çekme hareketiyle gövde çalıştırılır. Bu alette egzersiz açısını (ayak desteklerinin yüksekliği ve ayakların eğimi) ayarlamak kolaydır. Egzersiz sırasında kaslarınızı incitmemek için iyice sıkın.

Önerilen modellere göz at:

 • Voir le modèle PA 190
 • Voir les modèles PA 600