Beslenme

Tüm sporlarda olduğu gibi Fitness egzersizleri de enerji ve kalori kaybına yol açar. Bu nedenle, formunuzu ve sağlığınızı korumak için dengeli ve sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Spor yapma amacınız (kilo vermek, kas yapmak, formda kalmak...) ne olursa olsun, doğru beslenme, birincil öneme sahiptir. Beslenme önerilerimiz:

Hidrasyon ▲ Sayfa başı

Su, hayatta kalmak ve spor yapmak için hayati öneme sahiptir. Kişinin, kendi bünyesine göre doğru şekilde sıvı alımını sağlaması için, yapılan egzersize uygun değerlere sahip bir içecek seçmesi çok önemlidir.


Sıvı tüketimi nasıl yapılmalıdır?
- 1 saatten az süren egzersizler için sadece su tüketimi yeterlidir.
- 1 saatten fazla süren egzersizler için «yorgunluk hissini» önlemek ve eforu korumak için enerji değeri yüksek bir içecek tüketmek gerekir.

Çalışan insanlar, sporu günlük hayatlarına entegre etmek için birçok fedakarlıkta bulunur. Öğle aralarında veya iş çıkışlarında spor yapan çalışanlar çoğu zaman öğünleri atlama yoluna giderler. Peki, bu yaşam biçimi sağlıklı mıdır? Hayır.

Spor, profesyonel hayata nasıl entegre edilmelidir?
- Saat 12 ila 14 arası yapılan egzersizlerde antrenmandan önce zayıflatıcı bir ürün alınmalı ve spordan sonra hafif bir yemek yenmelidir.


- İş çıkışı yapılan egzersizzlerden önce protein içeceği tüketilmeli ve spordan sonra hafif bir yemek yenmelidir.

Body Training Karışımları: ▲ Sayfa başı

Spor ile beslenme ve kas yapma ile protein tüketme çoğu zaman ilişkilendirilir. Aslında proteinler, dengeli beslenme ve doğru sportif egzersizleri tamamlayıcı unsurlar olarak kas oluşumuna yardımcı olurlar.


Hangi protein seçilmelidir? 
Spordan önce ve sonra 1 shaker CW Protein APTONIA almak, günlük protein ihtiyacı oranını belirli ölçüde karşılar. CW Protein Aptonia, %84 kazein ve %16 laktoserum proteini içerir. Bu karışım, kas oluşturma ve korumada mükemmel sonuçlar verir. Laktoserum proteinlerindeki amino asitlerin kolayca difüze edilmesi, kas oluşumunu tetikler, etkisi azalmaya başladığında devreye kazein girer ve kasların yok olmasını engeller.