Decathlon

Decathlon'da
Eko Tasarım:

Teknik spor ürünleri tasarlamanın yanı sıra tasarım ekiplerimiz 2026'ya kadar ürünlerimizin tamamının çevreye olan etkisini azaltmak üzerine çalışıyor.

Açıklıyoruz!

Decathlon'da Eko tasarım, çalışmalarımız, ürünlerimizin çevresel etkisini
azaltmayı hedefliyor. Bu süreçte en çok bu iki yöntemi kullanıyoruz:

Daha sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen
ham maddelerin kullanılması

Zafu en coton bio Coton bio

Organik tarım ile
elde edilmiş pamuk

Organik yetiştirme yöntemleri, biyolojik çeşitliliği ve toprak verimliliğini korur ve geleneksel pamuk yetiştiriciliğiyle ilişkili yeraltı suyu kirliliği riskini azaltır.

Vestes en coton recyclé

Geri dönüştürülmüş pamuk

İpliğimizi üretirken, endüstriyel artıklardan veya kullanım ömrü dolmuş tekstil ürünlerinden geri dönüştürülmüş pamuğu, işlenmemiş pamuk liflerinyle birleştiriyoruz. Bu yöntem sayesinde yeni kaynak ihtiyacımız azalıyor.

Polyester recyclé

Geri dönüştürülmüş polyester

Polyesterimizi üretmek için plastik şişeleri veya tekstil ürünlerini geri dönüştürerek petrol kaynaklarının kullanımını azaltıyoruz.

Leggin en polyester recyclé
Plage de galets

Geri dönüştürülmüş plastik

Ürünlerimizin kalitesini ve dayanıklılığını sağlarken geri dönüştürülmüş plastik kullanımı, petrolden elde edilen hammadde kullanımını azaltmamızı sağlıyor.

Tuba

Üretim süresince çevreye
daha az etki eden yöntemlerin kullanılması

Sac de couchage Dope dyed Dope dyed

Daha az su ile boyama

Kumaşlarımızı boyarken su kullanımını azaltmak için "Dope Dyed" ipliklerini seçiyoruz. Renk pigmentleri kumaşı değil bu ipliklerin üretimi sırasında entegre edilir.

Tente Quechua Biton

İki iplikten birinin boyanması

Tekstillerin boyanması için çok su kullanılması gerekir. Tüketimimizi azaltmak için biri renkli, diğeri renksiz olmak üzere iki farklı bobin kullanıyoruz. Biz buna bi-ton (iki tonlu) diyoruz.

Daha net
görmene yardımcı oluyoruz!

Forêt

Sitemizde eko-tasarım yaklaşımıyla tasarlanmış bir ürünü bulmak için eko-tasarım etiketlerine ve ürün sayfasında sunulan bilgilere güvenebilirsin.

Ürün Etiketi Encart éco-conception