Shaker

Shaker (Karıştırıcı)

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
3.5/5 Şuna göre: 24 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Shaker - Karıştırıcı

Amatör ya da profesyonel olarak spor yapanlar veya aktif bir hayat sürenler, ideal vücut ağırlığı ve enerji gereksinimi için besin takviyelerine ihtiyaç duyuyor. Sıvı, toz ya da tablet şeklinde üretilen besin takviyeleri sayesinde dayanıklılığı ve konsantrasyonu artırarak spordan maksimum faydayı sağlayabiliyor. Sporcuların ihtiyaç duyduğu besinleri sıvı olarak alabilmesi sporcu besinleri ile mümkün oluyor. Bu nedenle shaker hazırlamak için kullanılan shaker karıştırıcı çeşitleri, sporcuların vazgeçilmez ürünleri arasında yer alıyor. Bütçeyi zorlamayan shaker fiyatları sayesinde sporcular, ihtiyaç duydukları ürünleresahipolabiliyor.

Shaker Nedir?

İçeriği amino asit, yağ yakıcı, karbonhidrat ve protein olan toz besin takviyeleri, en pratik şekilde shaker ile hazırlanıyor. Vücut geliştirme, fitness, yoga ve diğer spor dallarıyla ilgilenen sporseverler antrenman öncesinde, antrenman sırasında ve sonrasında takviye almak için yanlarında besin tozlarını ve bu tozların homojen şekilde birbirine karıştırılmasını sağlayan shaker karıştırıcı çeşitlerini bulunduruyor.

Pek çok sporda alınan performans,shaker ile sağlanan vitamin ve mineral desteğisayesinde artıyor.Shakerfit görünüme kavuşmayı sağlayarak motivasyonu artırıyor. Alt kısmında protein tozu, BCAA, kreatin gibi takviyelerin koyulması için bölmeler bulunabilen shaker matara çeşitleri, sıvı takviyelerin birbirine karışmasını engelliyor.

Shaker Nasıl Kullanılır?

Shaker protein tozu paketinde belirtilen ve spor uzmanı eşliğinde belirlenmiş olan ölçek ile su konularak hazırlanıyor. Su yerine meyve suyu da kullanılabiliyor. Karışımın en uygun homojenliğe ulaşması için 10 ya da 15 kez çalkalanması gerekiyor. Her tüketimde 3 veya 4 defa çalkalamak protein tozunun dibe çökmesini önlediği gibi içecekten daha fazla fayda elde edilmesini sağlıyor. Shaker içerisinde bulunan karışım bittiğinde karıştırıcının kesinlikle bol suyla temizlenmesi gerekiyor. Aksi halde bir sonraki karışım hem kötü tada sahip oluyor hem de sağlığa zararlı hale dönüşebiliyor. Shaker kullanımı sırasında sıvı maddelerin ölçekli bir şekilde karıştırılması önem taşıyor. Sağlık açısından içeceği sıcak alanda uzun süre bekletmemek gerekiyor. Kullanım sonrası shaker kapağını açık bırakarak kötü koku oluşmasını önlüyor.

Shaker Ne İşe Yarar?

Protein; yıpranan dokuların yenilenmesini, hücre büyümesinde görev alan hormonların artmasını, vücudun ihtiyaç duyduğu Kreatin, CLA, BCAA, gibi besinin karşılanmasını sağlıyor. Antrenman yapılan günlerde diğer günlerden daha fazla protein almak gerekiyor. Shake ile hazırlanan içecek rutin beslenme düzenine takviye olarak protein almayı sağlıyor. Besin takviyesinin sıvı olarak tüketilmesi metabolizma tarafından sindirilmesini kolaylaştırıyor. Sporcu shaker karıştırıcı sayesinde içeceğini her alanda rahatlıkla kullanabiliyor. Shaker ile karıştırılan sıvılar tamamen homojen hale geliyor. Shaker spor dışında hazırlanması gereken içecekler için de kullanılabiliyor. Shaker içerisine koyacağınız sıvı maddeleri evde, işte, okulda ya da istediğiniz her yerde tüketebilir ve lezzetten ödün vermeden sağlıklı beslenmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Shaker Fiyatları Nelerdir?

Üretiminde farklı malzemeler kullanılan shaker modelleri,içerebilecekleri sıvının miktarı doğrultusunda farklı büyüklüklerde tasarlanıyor. Bu nedenle ‌shaker geniş bir yelpazede sunuluyor. Dolayısıyla ‌shaker fiyat bakımından değişkenlik gösteriyor. ‌Shaker fiyatı ürünün büyüklüğüne, hacmine, bölmeli yapıda oluşunave içerisine aldığı sıvı miktarına göre farklılaşıyor.

Karıştırıcı fiyatları, çok büyük bütçeler ayırmayı gerektirmiyor. Shaker modelleri arasında seçiminizi kullanım amacınıza göre yapmalısınız. Amatör olarak sporla ilgileniyorsanız ya da kısa süreli spor yapıyorsanız orta boyutta veya küçük boyutta shaker tercih edebilirsiniz. Profesyonel olarak spor ile ilgileniyorsanız daha büyük shaker modelleri edinmelisiniz. Besin takviyesi üretimi konusunda ün salmış markalartarafından üretilen çelik ya da plastik shaker çeşitlerine Decathlon avantajlarıyla sahip olabilir, sağlıklı ve fit görünmenin tadını çıkarabilirsiniz.