Gainer

Gainer

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
4.2/5 Şuna göre: 5 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Gainer & Pro Gainer & Mass Gainer

Karbonhidrat bir tür besin ve enerji kaynağı olduğu için vücudun temel ihtiyaçları arasında yer alır. Vücut, karbonhidratı yetersiz olarak alındığında, çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir. Özellikle vücut geliştirme yapan, sporla ilgilenen, düzenli beslenmeye çalışan ve kilo almak isteyen kişiler; toz halinde bulunan karbonhidrat ürünlerinden faydalanabilir. Bu ürünler, besin takviyesi olarak kullanılır. Karbonhidrat tozu çeşitlerinin içerisinde gluten gibi alerjik reaksiyonları ortaya çıkaran maddeler yer almaz. Yüksek kaloriye sahip olan ürünler, tokluk hissine sebep olduğu için de ekstra gıda tüketimine gerek yoktur. Protein tozu denildiğinde akla gelen isim Gainer’dir. Gainer, yüksek kalorili içeriği ile kilo almaya yardımcı olan bir üründür. Gainer ile tanışmak için Decathlon’u inceleyebilirsiniz.

Gainer Nedir?

Yüksek kaloriye sahip olan Gainer protein tozu, içeriğindeki yağ ve protein sayesinde kilo almak isteyen kişilere yardımcı olan bir üründür. Gainer kullanımı kasların gelişimini hızlandırarak, sağlıklı bir şekilde kilo alınmasına yardımcı olur.Bu protein tozu, vücutta kas dokusunu artırmak için de tercih sebebidir. Protein tozları, kas hücrelerini çoğaltır ve güçlenmenize yardımcı olur. Böylece hedeflediğiniz kiloya kısa zaman içerisinde, ürünleri düzenli bir şekilde kullanarak, ulaşabilirsiniz.

Gainer, kilo artışını sağlayan protein tozlarından biridir. Sağlıklı bir şekilde kilo almanın anahtarı olan bu ürünlerin birçok çeşidi vardır. Gainer ürünleri, içeriğine ve sağladığı faydalara göre değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple, ihtiyaç duyduğunuz Gainer’in markasını iyi araştırmalı, içeriğine mutlaka göz atmalısınız. Örneğin Gainer Mass yüksek kaloriye sahip bir üründür. Gainer Mass, kolay bir şekilde protein ve kalori üretimi yapılmasını da sağlar. Ürünler, servis başına 14 gr protein içerir. Big Mass Gainer; yüksek kalitede süt, bezelye ve yumurta proteini içerir. Pro Gainer de B, C vitamini, kalsiyum ve çinko ile zenginleştirilmiştir. Bitkisel bir protein olan Pro Gainer, enerji sağladığı için de tercih edilir.

Gainer Nasıl Kullanılır?

Gainer kullanırken, ilk olarak ürünlerin kullanım zamanlarına dikkat edilmelidir. Genellikler, sabah saatlerinde iki öğün arasında tüketilmesi tavsiye edilir. Yoğun egzersiz ve antrenman yapan kişiler ise ürünleri, egzersiz sonrasında tüketmeye özen gösterebilir. Ürünlerin günlük kullanım miktarları markadan markaya değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden ürünleri paketleri üzerinde yer alan kullanma talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Örneğin, Pro Gainer kullanımı yeni başlayanlar ve alışma döneminde olanlar için günde 4 kez, bir ölçek olarak tercih edilebilir. Gainer toz içeriklerini damak tadınıza göre (75- 100 ml) su ya da süt içerisinde karıştırarak, öğün aralarında kullanmanız önerilir. Laktoz intoleransı olan kişiler, ürünleri süt yerine su ile tüketilir.

Gainer Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğal içeriğe sahip olan kilo aldırıcı Gainer’lar markalarına ve ürün çeşitliliğe bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Gainer’ların üretildikleri besinler ne kadar sağlıklıysa, tozun içeriği de o kadar sağlıklıdır. Bu yüzden Gainer alırken, ürünlerin içeriklerini mutlaka incelemelisiniz. Protein tozlarının içerisinde alerjen bileşenler de bulunabilir. Bu yüzden tercih ettiğiniz Gainer içeriğini kontrol ederek, bilinçli bir şekilde tüketmeye özen göstermelisiniz. Sporcu içecekleri ve shaker karıştırıcı gibi ürünleri alırken de ürünlerin içeriğindeki bileşenlere ve kullanım önerilerine mutlaka dikkat etmelisiniz.

Protein tozlarının fiyat seçeneklerini de alışverişiniz sırasında göz önünde bulundurmanız faydalı olabilir. Gainer fiyat seçenekleri ürünlerin marka ve çeşitliliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Mass Gainer fiyat etiketleri de ürünlerin içeriğindeki protein oranına ve gramajlarına göre belirlenir. Decathlon ürünlerini inceleyerek, ihtiyaç duyduğunuz seçeneği satın alabilirsiniz.