Kolluk ve Yüzme Simidi

Çocuk Kolluk ve Yüzme Simidi

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Çocuk Simidi - 51 cm - 3/6 Yaş - Pembe
SERİ SONU
Çocuk Simidi - 51 cm - 3/6 Yaş - Pembe
₺40 −50%
₺20
NABAIJI Çocuk Simidi - 51 cm - 3/6 Yaş - Pembe (9)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Şişme Yüzme Simidi - 92 cm
Şişme Yüzme Simidi - 92 cm
₺85
NABAIJI Şişme Yüzme Simidi - 92 cm
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Su Parkuru - 15 Cm - 2 Adet - Aquaway
Su Parkuru - 15 Cm - 2 Adet - Aquaway
₺130
NABAIJI Su Parkuru - 15 Cm - 2 Adet - Aquaway
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Bebek Simidi - 11 / 15 kg
Bebek Simidi - 11 / 15 kg
₺85
NABAIJI Bebek Simidi - 11 / 15 kg (8)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.4/5 Şuna göre: 493 Çevrimiçi ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler
"

Kolluk ve Yüzme Simidi

Kolluk ve can simidi çeşitleri, çocukları denize ya da havuza sokmanın en güvenli yollarından biridir. Çocuğun her iki koluna da geçirilen kolluklar, hava ile şişirilir ve çocuğun su yüzeyinde kalmasını sağlar. Can simidi ise çocukların ayaklarından ya da kafalarından geçirilerek, belinin etrafında bir koruma halkası oluşturur. İçi hava dolu bu koruma halkası da batmayı engeller.

Yaz tatilinin en keyifli yanı suda geçirilen zamandır. Çocuklarla çıkılacak tatilde çocuk mayo, çocuk bone, terlik, havlu gibi pek çok şeye ihtiyaç duyulur. Ancak bunların en önemlisi kesinlikle suda güvenliği sağlayacak ürünlerdir. Can simidi, kolluk, UV korumalı bebek mayo gibi ürünler suda hem güvenliği hem de sağlığı gözetir.

Çocuk Kolluk Modelleri ve Çocuk Kollukları Fiyatları

Çocuk kolluk modelleri oldukça çeşitlidir. Bu çeşitlilik hem üretim malzemelerinde hem şekillerinde hem de renk ve desenlerde kendini gösterir. Genellikle plastik malzemeden üretilen kollukların bazıları batmayan polietilen köpük ile desteklenir. Bazı modeller ise polyester iç malzemesi ile çocukların canını acıtmadan, cildini tahriş etmeden, konforlu bir yüzme deneyimi yaşamasına destek olur.

Çocuk kolluk fiyatları ürün çeşitliliğine göre değişiklik gösterir. Ürünün güvenlik ve konfor seviyesi artıkça fiyatı da artar. En çok kullanılan çocuk can simidi modeli plastik malzemeden üretilen, şekli ise dikdörtgeni andıran şişme kolluklardır. Ortasında çocuğun koluna takılabilmesi için hafif bir boşluk bulunan bu tip kolluklar, çocuğun koluna geçirildikten sonra her iki yanında bulunan şişirme aparatları üflenerek şişirilir ve kola göre ayarlanır.

Bir diğer bebek kolluk modeli ise yuvarlak şekilli olanlardır. Bu model de tıpkı klasik kolluklar gibi genellikle plastik malzemeden üretilir, üflenerek şişirilir ve halka çocuğun koluna geçirilir. Yuvarlak kollukların bazılarında kol altı daha ince olacak şekilde üretilir. Bu tasarım çocuğun kol altının rahatsız olmamasını sağlar.

Tıpkı yarım bir tişört gibi çocuğa giydirilebilen modeller ise kolların yanında çocuğun göğüs kısmını da destekleyerek su yüzeyinde kalmasını sağlar.

Çocuk Can Simidi Çeşitleri Nelerdir?

Çocuk can simidi çeşitleri renk, desen ve şekil bakımından farklılık gösterir. Bilinen en klasik model, yuvarlak olan can simitleridir. Üzerinde bulunan tıpa sayesinde üflenerek bile şişirilebilen can simitleri, çocukların beline geçirilir ve belden yukarısının su üstünde kalmasını sağlar.

Can simitlerindebebeğin yaşına göre farklı tasarımlar bulunur.Daha küçük ay ve yaşlardaki bebekler için oturma alanı olan can simitlerinin tercih edilmesi daha güvenli olur. Bu tip can simitlerinin etrafı yine yuvarlak ancak iç tarafında tıpkı külot gibi giyilebilen bir alan vardır. Bebeğin bu oturma alanına yerleştirilmesi simidin içinden kayıp çıkmasını engeller.

Can simitlerinde bir başka model ise gölgelikli olanlardır. Simidin üzerinde, simide bağlı olan gölgelik kısmı deniz ve havuzda bebekleri güneşin zararlı etkilerinden korur.

Bebek Yüzme Simidi ve Şişme Can Simidi Fiyatları

Bebek yüzme simidi ve şişme can simidi fiyatları ürünün niteliğine bağlı olarak değişir. Piyasada en uygun şişme can simidi klasik yuvarlak, ortası boş olan halka can simitleridir. Gölgelik, oturma alanı gibi donanım artıkça ürünün fiyatı da artar.

Bebek can simidi fiyatlarını etkileyen bir başka husus da ürünün malzemesidir. Özellikle çocuk ve insan sağlığına zararlı, kimyasal madde içermeyen ham maddeler ile üretilen ürünler doğal olarak fiyat bakımından daha yüksektir.

Bebek Can Simidi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebek can simidi alırken dikkat edilecekler listesinde ilk madde kesinlikle bebeğe uygun doğru bedenin seçilmesidir. Çocuğa büyük gelen can simidinin suda güvenlik tehlikesi doğuracağı unutulmamalıdır. Küçük gelen ürünler ise çocuğun belini sıkacak, içine girmekte zorlanmasına sebep olacaktır.

Seçilen ürünün etrafındaki dikişlere de mutlaka dikkat edilmelidir. Dışarıda ve sert dikişi bulanan can simitleri ve kolluklar çocuğun canını acıtacak ve cildini tahriş edecektir. Bu sebeple bebek can simidi ve kolluk seçerken içerden dikişli ürünlere göz atmakta yarar var.

Hem can simidi hem de kolluklarda emniyet valflerine de dikkat edilmesi gerekiyor. Ürünün hava kaçırması, su içinde ürünün birdenbire inmesine ve görevini yerine getirmemesine sebep olur. Kullanılan ürün ne kadar güvenli ve kaliteli olursa olsun yine de suda çocuklarla göz temasını bırakmamakta fayda var.

Çocukların güvenlik ürünlerini kendi başlarına çıkarabileceğiunutulmamalıdır. Bu sebeple, bir anlık dikkatsizliğe mahal vermemek için çocukları suda sürekli elinizle uzanabileceğiniz mesafede ve kontrol altına tutmakta yarar var.

"