Çocuk Yüzücü Gözlüğü

Çocuk Yüzücü Gözlüğü

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
VOIT COMFORT YÜZÜCÜ GÖZLÜĞÜ
VOIT COMFORT YÜZÜCÜ GÖZLÜĞÜ
₺145
VOIT

VOIT COMFORT YÜZÜCÜ GÖZLÜĞÜ

Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.2/5 Şuna göre: 441 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Çocuk Yüzücü Gözlüğü

Klorlu havuzda ya da tuzlu deniz suyunda yüzmek her ne kadar çocuklar için eğlenceli bir aktivite olsa da hiçbir çocuk gözlerinin yanmasından hoşlanmaz. Özellikle sıcak yaz günlerinin en eğlenceli sporu olan yüzme esnasında gözlerini suyun altında açmak isteyen çocuklar, birbirinden farklı yüzücü gözlüğü modelleri kullanır. Bu sayede hem suyun altında kendilerini çok daha konforlu hissederler hem de yazın sıcaklığını suda atarken eğlenceli vakit geçirirler. Canlı görünüme sahip ürünlere ilgileri artan çocuklar yüzücü gözlüğü konusunda da seçici olurlar. Her sene farklı renk ve desenlerde buğu yapmayan camlara sahip çocuk yüzücü gözlüğü tasarımlarını kullanmaktan zevk alan onlarca çocuk havuz ya da denizden hiç çıkmaz istemez. Decathlon kaliteli markaların çocukların en çok beğeneceği modellerini tüketicilere uygun fiyat aralıklarında sunar. Senelerce eskimeden kullanılan yüzücü gözlükleriyle çocukların gözleri yanmaz.

İyi Bir Çocuk Yüzücü Gözlüğünde Hangi Özellikler Olmalıdır?

Çocuk yüzücü gözlüğü modelleri takıldığında yüze tam oturmalıdır. Ayar aparatları bulunan yüzücü gözlükleri, çocukların gelişimi düşünüldüğünde gözlüğün senelerce kullanımına olanak sağlar. Anatomik uyumun bulunduğu pek çok çocuk yüzücü gözlüğü, farklı renk ve desenlerle çok daha tercih edilebilir hale gelir. Anatomik uyum sağlayamayan modeller ise gözlüğü kullanan çocuğun suya girmesiyle birlikte su kaçırmaya başlayarak kullanım imkanı sağlamaz. Bu nedenle de satın alınan yüzücü gözlüğünü çocuk kullanmak istemez ve ebeveynlere ek maliyet çıkar. Bir gözlüğün anatomik uyumlu olup olmadığı ise çok basit şekilde anlaşılabilir. Gözlük çocuğun yüzüne yerleştirilerek ayarlanır ve gözlük çerçevesindeki vakum görevi gören lastik bölümü hafif bastırılarak gözlüğün yüze tam oturup oturmadığı anlaşılır.

Deniz Gözlüğü Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Pek çok yüzücü gözlüğü modeli anti-fog yani buğu yapmama özelliğine sahiptir. Bu sayede çocuklar, saatlerce havuz ya da denizde arkadaşlarıyla vakit geçirebilir. Yüzücü gözlükleriyle deniz altında onlarca güzel balığı, kayayı ve çok daha fazlasını çocukların keşfetmesi sağlanır. Deniz gözlüğü kullanmak kontak lens kullanmak durumunda olan çocuklar için çok büyük avantaj sağlar. Bu sayede sudan dolayı mikrop kapma ihtimali minimuma indirilir. Aynı zamanda suyun klor ya da tuzundan da kontak lens korunabilir. Gözleri güneşin zararları ışınlarından da UV özelliğine sahip yüzücü gözlükler korur. Böylelikle çocukların gözleri yorulmaz. Özellikle havuz suyundan bakteri ya da mikrop kapma olasılığı oldukça fazladır. Decathlon'un sunduğu yüzücü gözlüğü modelleri ile kontak lensler ya da gözler koruma altına alınır. Kaliteli aynı zamanda göze hitap eden pek çok ürün uygun çocuk yüzücü gözlüğü fiyatları ile Decathlon'da yer alır.

Çocuklarda Yüzme Seviyesine Göre Yüzücü Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yüzme profesyonelliğine uygun çocuk yüzücü gözlüğü modelleri üretilir. Kullanım sıklığına göre gözlüğün seçilmesi ürünün ömrünü de uzatır. Örneğin günlük yüzme aktivitesi için tercih edilen çocuk yüzücü gözlüklerinde konforlu bir yapı hakimdir. Göz ve çevresine baskıyı en aza indirecek şekilde gözlük tasarlanır. Yüzme sporunu profesyonel şekilde icra eden bir çocuğa ise suda sürtünmeyi azaltan aynı zamanda hafif yapıdaki çocuk yüzücü gözlükleri alınmalıdır. Yarış gözlükleri hidrodinamik yapıda üretilir ve sadece yüzme yarışlarında kullanıma uygun tasarlanır. Decathlon'un geniş yüzücü gözlüğü yelpazesinde, çocukların yüzme seviyesine göre seçilebilecek onlarca model yer alır. Uygun çocuk yüzücü gözlüğü fiyatları ile sunulan birbirinden göz alıcı ürünler kullanım koşul ve bakım talimatlarına uyulduğu takdirde uzun ömürlüdür ve senelerce ilk günkü formlarını korur. Decathlon çocukların en sevdiği renklerle harmanladığı yüzücü gözlük ürün çeşidini her sene çoğaltarak tüketicilere sunmaya devam eder.