Kettlebell

Kettlebell

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre
Fiyat

En yüksek fiyat en düşük fiyattan küçük olamaz.

Kettlebell - 8 Kg
Kettlebell - 8 Kg
₺450
CORENGTH

Kettlebell - 8 Kg

(7)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Kettlebell - 12 Kg
Kettlebell - 12 Kg
₺650
Miktar başına Fiyat ₺54,17KG
CORENGTH

Kettlebell - 12 Kg

(8)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Kettlebell - 16 Kg
Kettlebell - 16 Kg
₺850
Miktar başına Fiyat ₺53,13KG
CORENGTH

Kettlebell - 16 Kg

(7)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Kettlebell - 6 Kg
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Kettlebell - 6 Kg
₺350
Miktar başına Fiyat ₺58,33KG
CORENGTH

Kettlebell - 6 Kg

(3)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.6/5 Şuna göre: 25 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kettlebell

Sağlıklı bir vücut sunan egzersizler, spor salonlarında yapılabildiği gibi ev ortamında gerekli ekipmanlarla da yapılabilir hale geldi. Spor aletlerinin pahalı ve büyük hacimli olması, kettlebell gibi spor ekipmanlarının kullanımını ve tercih edilirliğini artırdı. Kettlebell, ilk olarak 17. yüzyılda Rusya’da ortaya çıktığı bilinen, bir kulpu olan ve aşağıya doğru genişleyen, genellikle dökme demirden yapılan bir spor ekipmanıdır. Dambıl için bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır ve düzenli kullanıldığı takdirde olumlu etki gösterebilir. Dambıllar, yapıları gereği kullanımları sınırlı olan aletlerdir ve vücuttaki her kasa etki etmezler. Bunun aksine kettlebell ağırlık ekipmanları, ergonomik yapıları ve çeşitli ağırlık seviyeleri sayesinde, doğru ve düzenli egzersizlerle kullanıldığı takdirde etki edilmesi gereken bütün kaslara etki edebilir.

Kettlebell Modelleri

Kettlebell spor ekipmanının birçok farklı modeli bulunur. Bu ekipmanın kendi içerisinde ayrıldığı en büyük kategori ağırlık seviyesidir. Kettlebell spor ekipmanları, 4 kilogramdan 48 kilograma kadar farklı ağırlık seviyelerinde üretilir. Bu oranlar kişinin kendi vücut yapısına göre değişebilir olsa da genel olarak kadın sporcular için 8-16 kilogram, erkek sporcular için ise 16-31 kilogram ağırlığında kettlebell kullanılır. Kettlebell fiyatları ürünün niteliğine göre değişiklik gösterebilir. Ağırlık seviyesi daha fazla olan kettlebell modelleri, daha düşük seviyeli modellere nazaran daha farklı fiyatlarla sunulabilir. Buna karşın uygun fiyat seçeneklerini bulabileceğiniz Decathlon kettlebell modelleri birçok amatör ya da profesyonel sporcu tarafından tercih edilen spor ekipmanları arasında yer alır.

Kettlebell Hareketleri Nelerdir?

Kettlebell spor ekipmanını kullanırken yapabileceğiniz birçok farklı egzersiz bulunur. Kendi vücut yapınıza ve etki etmek istediğiniz alana göre kettlebell egzersizleri arasından seçim yapabilirsiniz. Kettlebell, ulaşılması kolay, kullanılması basit bir spor ekipmanı olsa da her türlü spor ekipmanı gibi yanlış kullanıldığı takdirde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Kettlebell spor ekipmanının ağırlık seviyesine dikkat edilmeden, düzensiz ve bilgisiz bir şekilde kullanılması sakatlanma ya da incinme gibi fiziksel problemlere yol açabilir. Hangi egzersizi nasıl yapacağınızı ve hangi kettlebell modelini seçmeniz gerektiğini uzmanlara danışmadan kettlebell kullanmaya başlamamanız sizin için en iyisi olacaktır. Yaygın olarak yapılan kettlebell hareketleri ise şu şekildedir:

Kettlebell Swing

Rus tarzı kettlebell swing egzersizi olarak da bilinen bu hareket, kettlebell’i sadece omuz yüksekliğine kadar çıkarmak anlamına gelir. Kettlebell omuz hizasına kaldırılırken, aynı zamanda nefes alma ve kalça döndürme teknikleri de uygulanır. Oldukça basit görünse de ritmik bir şekilde yapabilmeniz için belirli bir süre boyunca alıştırma yapmanız gerekir. Kettlebell egzersizleri içerisinden en güçlü olanlarından birisi olan swing, bütün vücuda etki eder ve yağ yakımını hızlandırır. Yüksek kardiyovasküler çalışma gerektiren bir egzersizdir ve aynı zamanda balistik alıştırmalarının ilk seviyelerinde yer alır.

Kettlebell Sumo Squat

Bacak kaslarına nazaran kalça kaslarını daha fazla çalıştıran bir kettlebell squat egzersizi çeşididir. Ayaklarınızı 45 derecelik açıyla açın. Kendi seviyenize göre seçtiğiniz ağırlıktaki kettlebell’ı iki elinizle öne doğru tutun. Sonrasına çömelme pozisyonuna geçin, nefes alın ve tekrar ayağa kalkın. Bu hareket omuz, sırt ve kalça çalışmalarında yaygın olarak kullanılan bir kettlebell egzersiz çeşididir.

Kettlebell Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kettlebell modelleri ağırlık seviyelerine ve kulp çeşitlerine göre birbirinden ayrılır. Kettlebell alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, kendi seviyenizi bilmeniz ve buna uygun bir kettlebell modeli almanızdır. Başlangıç seviyesindeki sporcuların, en küçük ağırlık seviyesindeki kettlebell modellerini tercih etmeleri tavsiye edilir. Başlangıç olarak düşük ağırlık seviyeli kettlebell’ları kullandıktan sonra daha yüksek ağırlıklara geçiş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kettlebell’ların bir bilek ağırlığı oluşturduğunu ve yanlış kullanıldığı takdirde olumsuz sonuçlara neden olabileceğini unutmamalısınız.

Kettlebell satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kulp biçimidir. Bazı kettlebell modellerinin kulpları oval şekilde, bazılarınınki ise dikdörtgen şeklindedir. Satın almadan önce hangi kulp biçiminde daha rahat hissediyorsanız onu terc1ih etmek sizin için en iyisidir. Kişilerin kendilerine uygun bir kettlebell Decathlon modeli seçmesi, hem verim alınması hem de sakatlanma gibi olumsuz durumların yaşanmaması için büyük önem taşır. Siz de kettlebell seçeneklerini incelemek için Decathlon’u tercih edebilir, ihtiyaçlarınıza uygun ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.