Dambıllar

Dambıllar

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
Dambıl - 15 Kg - Altıgen
Dambıl - 15 Kg - Altıgen
₺850
Miktar başına Fiyat ₺56,67KG
CORENGTH

Dambıl - 15 Kg - Altıgen

(5)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.6/5 Şuna göre: 709 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Dambıl (Dumbell) Modelleri

Dambıl, etkili antrenmanların vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Evde ya da profesyonel bir şekilde yapılan egzersizler için sık sık tercih edilir. Decathlon’un geniş ürün yelpazesinde hem spora yeni başlayan kullanıcılar hem de ileri seviyede olan kullanıcılar için pek çok alternatif mevcuttur. Dolayısıyla kendi ihtiyaçlarınıza ve beklentinize en uygun dumbell seçeneğini rahatlıkla bulmanız mümkündür. Decathlon dambıl modelleri arasında setler ön plandadır. Farklı ağırlık çeşitlerini bir arada bulabileceğiniz ağırlık setleri sayesinde performansınızın ilerleyişine uygun olacak şekilde seviyeyi değiştirebilirsiniz. Göğüs ve omuz kasları, triseps, biseps egzersizlerindeki en büyük yardımcılardan biridir. Bunun dışında yuvarlak tasarımlı ve altıgen şeklinde tekli olarak sunulan modeller de mevcuttur. Dizaynı ile dikkatleri üzerine çeken ürünler arasında 2 kg’dan 20 kg’a varan geniş bir ağırlık skalası bulmak mümkündür. Üstelik farklı renk seçenekleri, stilinizi spor yaparken de ön plana çıkarmanıza yardımcı olur. Siz de birbirinden kaliteli ve ergonomik Decathlon Dumbell çeşitleri sayesinde kaslarınızı güçlendirebilir, daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Dambıl Hareketleri

Dambıllar, yapılan hareketlerin zorluğunu ve buna bağlı olarak da etkisini artırır. Üstelik yalnızca forma girmek için değil, aynı zamanda kasların güçlenmesi ve daha sağlıklı olması açısından da fayda sağlar. Evde ve spor salonunda yapabileceğiniz bazı dambıl hareketleri şu şekildedir:

 • Shoulder Press, en etkili dambıl omuz hareketleri arasındadır. Üstelik bir yandan da kol kaslarınızı çalıştırmanıza yardımcı olur. Dirseklerinizi kırarak dambılları yukarı kaldırıp yavaşça aşağı indirmeniz yeterlidir.
 • Evde dambıl hareketleri arasında göğüsleri şekillendirmek için Chest Press de uygulaması kolay seçenekler arasındadır. Mat üzerine uzandıktan sonra yine dirseklerinizi kırabilir ve ağırlıkları kaldırıp indirebilirsiniz.
 • Dambıl ile sırt hareketleri yapmak için Deadlift’i tercih edebilirsiniz. Ayakta durup bacaklarınızı omuz genişliğinde açmalı, dizlerinizi hafifçe kırarak öne doğru eğilmelisiniz. Dambılları iki yana kaldırıp indirerek antrenmanınızı yapabilirsiniz.
 • Squat ve Lunge yaparken kendinizi biraz daha zorlamak için dambılları kullanabilirsiniz. İster yukarı, ister yana doğru kaldırabilirsiniz. Ayrıca Dambıl kol hareketleri yapmanıza gerek kalmadan tüm vücudu aktive edebilirsiniz.
  • Dambılı Kaç Kilogram Almalıyız?

   Spora yeni başlayanlar ve kol kasları güçsüz olanlar için ilk etapta 2 ya da 3 kg dambıl çeşitleri idealdir. Yalnızca kaldırıp indirebilir ya da diğer hareketlerin içerisine entegre ederek egzersizlerinizin fonksiyonelliğini artırabilirsiniz. Böylece zaman içerisinde kaslarınız güçlenir ve ağırlık sizi zorlamamaya başlar. Zorlanmadığınızı hissettiğiniz noktada 5 kg dambıl alternatiflerine geçiş yapabilirsiniz. Bu şekilde ilerleyerek 10 kg dambıl ve 20 kg dambıl modellerine kadar çıkabilirsiniz. Ağırlığı aşama aşama artırmanız hem motivasyonunuzu kaybetmemeniz hem de kaslarınızın zedelenmemesi açısından oldukça önemlidir. Eğer kaslarınız yeterince güçlüyse ya da tek seferde tüm ağırlıkları edinmek istiyorsanız, ayarlanabilir dambıl alternatiflerine yönelebilirsiniz. Uygun bir halter barı ile kullanarak antrenmanlarınızı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Seviyeye uygun ağırlık plakası bara yerleştirilerek oldukça pratik bir şekilde kullanılabilir.

   Dumbell Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

   Dumbell satın alırken ilk başta seviyenizi göz önünde bulundurmalısınız. Başlangıç seviyesi için 2, 3 ve 5 kg’lık modeller ideal iken ileri seviye için 10, 20 kg’lık dambıllar tercih edilebilir. Ağırlığı belirledikten sonra ürünün dokusuna dikkat etmeniz gerekir. Çünkü ellerinizin hasar görmemesi ve rahatlıkla çalışabilmeniz için kaliteli bir dokuya sahip olması önemlidir. Tarzınıza, spor giysilerinize uygun renkleri tercih edebilirsiniz. Geniş bir renk skalası söz konusu olduğu için sizi en iyi yansıtan seçeneği dakikalar içinde bulabilirsiniz. Son olarak, satın alacağınız dumbell fiyat açısından bütçenize hitap etmelidir. Decathlon’da her seviyeye, tarza ve aynı zamanda bütçeye uygun alternatifler yer aldığı için avantajlı ve pratik bir alışveriş yapmanıza yardımcı olur. Decathlon sayesinde siz de bütçe dostu dambıl fiyatları ile üstün kaliteli ürünlere sahip olabilir ve performansınızı artırabilirsiniz.