Fitness Eldiveni ve Ağırlık Kemeri

Fitness Eldiveni & Ağırlık Kemeri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.1/5 Şuna göre: 577 Çevrimiçi ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Fitness Sporcu Eldiveni ve Aksesuarları

Fiziksel yeterlilik ve uygunluğu ifade eden fitness hem sağlıklı bir yaşama hem de zinde bir vücuda sahip olmak için yapılan egzersizler bütünü olarak tanımlanabilir. Vücut geliştirme egzersizlerinden farklı olarak fitness çalışmalarında tek amaç daha sağlıklı bir vücuda kavuşmaktır. Evde spor yapmanızı kolaylaştıracak fitness aksesuarları egzersizlerden alacağınız verimi artırmanıza da yardımcı olur.

Gerek erkek fitness aksesuarları gerekse de kadın fitness aksesuarları arasında yer alan fitness eldiveni, fitness kemeri ve el yayı gün içerisinde gerçekleştireceğiniz egzersizleri çok daha işlevsel hâle getirir. Fitness aksesuar çeşitleri içerisinde rahatlıkla sayılabilecek ürünler sadeceegzersiz performansınızı artırmakla kalmaz, tüm çalışmalarınız boyunca sizi sakatlık ve yaralanmalara karşı da rahatlıkla korur.

Spor Eldiveni Ne İşe Yarar?

Fitness eldiveni veya fitness ağırlık eldiveni olarak da bilinen ekipman, egzersiz esnasında ağırlık kaldırırken ortaya çıkabilecek sorunları çözmenize yardımcı olur. Herhangi bir fitness çalışması sırasında ya da ağırlık kaldırırken ellerde basınç meydana gelir ve bu basınç zaman zaman egzersize odaklanmanızın önüne geçebilir. Ekipman basıncın azalmasını sağlayarak yaptığınız çalışmaya odaklanmanızı mümkün kılar.

Eldiven kullanmadan yaptığınız egzersizlerden sonra oluşan nasır, kabarcık, kas ağrısı vekavrama becerisinde sorun gibi konular fitness eldiveninin yardımıyla ortadan kalkar. Ek olarak egzersiz sırasında tuttuğunuz ağırlık ve makineler avuç içi terlemeden ötürü kayganlaşabilir. Ürün kayma sorununu sıfıra indirerek bileklere destek sağlamanıza imkân tanır.

Fitness Ağırlık Eldiveni Nasıl Olmalıdır?

Ürün genellikle bilek desteksiz ve bilek destekli fitness eldiveni olmak üzere ikiye ayrılır. Fitness eldiveni bilek korumalı modeller, bilek desteğiyle ağırlık kaldırmanıza yardımcı olurken bileğinizi güvende tutmayıbaşarır. Doğru ekipmanı seçerken ölçülere de dikkat edilmelidir.

Nitekim ölçülendirmede ayak numarası baz alınır.Örneğin kadın fitness eldiveni satın almak isterseniz ve ayak numaranız 40 ve 40'tan daha küçükse genelde S beden eldivenler sizin için uygundur. Fitness eldiveni kadın çeşitlerinde 40-41 ayak numarası M, 41-44 L, 44 ve daha büyüklerse XL bedene karşılık gelir.Fitness eldiveni erkek modellerindeyse 42.5 ve daha küçük ayak numarası S eldiven ölçüsüne, 42.5-44 M'ye, 44-46.5 L'ye,46.5 ve daha büyüğü de XL'a tekabül eder.

Decathlon'u ziyaret ederek gerek kadın gerekse de erkek spor ürünleri kategorisinde bulunan ekipmanı inceleyebilir ve en uygun fitness eldiveni fiyatları eşliğinde keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Fitness Kemeri Ne İşe Yarar?

Fitness ağırlık kemeri ya da fitness bel kemeri olarak da bilinen ekipman hem egzersiz sırasında karşılaşabileceğiniz sakatlık sorunlarını en aza indirmeye hem de antreman temponuzu ve kaldırdığınız ağırlığı artırmanıza yardımcı olur. Nefes kontrolünü ve tekniğini geliştirmek için de faydalı olan ağırlık kemeri fitness sırt ve bel sıkılığını sabit tutmak konusunda oldukça başarılıdır.

Bel kemeri fitness egzersizleri sırasında karnınızın öne doğru düşmesini ve belinizin aşırı bükülmesini önler. Omurganın aktif olduğu çalışmalar sırasında abdominal bölgeyi ve beli en iyi şekilde destekler. Ürün fitness terleme kemeri olarak da isimlendirilebilir zira kullanıldığı bölgedeki terlemeyi artırarak bir yandan da yağ yakımını hızlandırır.

El Yayı Ne İşe Yarar?

El tutucu olarak da bilinen el yayları egzersiz esnasında ellerin gücünü test etmek ve artırmak için tercih edilir. Temel olarak el yayı faydaları arasındaürünün bilek kaslarının dayanıklılığını artırmanıza sağladığı katkı sayılabilir.Ayarlanabilir el yayı modelleri farklı kuvvetlerde çalışabildiği için çalışmadan alacağınız verimi de yukarı çeker.

Ana taşıyıcıların baş parmak yerine diğer dört parmak olduğu kavrama gücüyle çalışan ürünler birçok farklı modele sahiptir. El yayı fiyatları üretim materyalinin kalitesine göre değişkenlik gösterir.

Decathlon'un geniş ürün yelpazesi; fitness eldiven, fitness kemeri ve el yayının yanı sıra fitness bileklik çeşitlerini de içerir. Bu sayede de fitness sırasında ihtiyaç duyacağınız tüm ekipmanları kullanımınıza sunar.