Fitness Eldiveni ve Ağırlık Kemeri

Fitness Eldiveni & Ağırlık Kemeri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Dips Ağırlık Kemeri - 10 Kg
SERİ SONU
Dips Ağırlık Kemeri - 10 Kg
₺220 −18%
₺180
*19.05.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.2/5 Şuna göre: 316 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Fitness Eldiveni ve Ağırlık Kemeri Modelleri

Vücut geliştirme ve fitness ile uğraşanlar için vücut geliştirme ekipmanlarının önemli bir yeri vardır. Fitness eldiveni ve ağırlık kemeri spor yaparken en çok ihtiyaç duyulan ekipmanlar arasında bulunur. Egzersiz ve antrenman esnasında optimum performans sergilemeye yardımcı olan fitness eldiveni ve ağırlık kemeri modellerinin seçimi bu nedenle önemlidir. Decathlon, en kullanışlı ve kaliteli markaları fitness tutkunları ile buluşturur. Spor salonu dışında ve evde egzersiz yapmayı sevenler için de uygun fiyatlı ağırlık setleri arasında cazip alternatifler yer alır. Fitness eldiveni, egzersiz yaparken ellerin kaymasını önleyen ve kavrama becerisini artıran işlevsel eldivenlerdir. Antrenmanlarda ağırlık kaldırırken avuç içlerinin tahriş olmasını da engelleyen fitness eldiveni çeşitli modellerde ve üretim materyallerinden üretilir.

Fitness eldiveni kaliteli ve antrenman hedeflerinize uyan çeşitleriyle sunulur. Genellikle avuç içine yerleştiren pedli tasarımlar ve yarım parmak eldiven şeklinde olanlar egzersiz için ideal performans sağlar. Çoğunlukla polyester, sentetik kauçuk, poliamit gibi malzemelerden üretilirler. Fitness eldiveni Decathlon modelleri arasında avuç içine yerleştirilmiş kalın süngeriyle üstün darbe emici özelliğe sahip seçenekler bulunur. Fitness eldiveni dışında halter ve bar kullanılan egzersizlerde güvenli kullanım sunan çekme kayışı eklemlere destek sağlar ve yükü azaltır. Decathlon çekme kayışının ipli bölümlerinde genellikle polyester, bilek bölümlerinde ise kauçuk, kloropren ve neopren malzeme karışımları kullanılır. Bütçenize uygun fiyat performans ürünlerinden olan fitness eldivenlerini inceleyerek siz de ihtiyaçlarınıza hitap eden ürünleri bulabilirsiniz.

Cross training eldiveni, crossfit, jimnastik gibi yüksek kuvvet gerektiren sporlarda eklem desteği, kavrama gücü ve kaymazlık özelliği sağlar. Ağırlık kemeri, fitness egzersizlerinde yüksek ağırlıklar ile çalışırken destek veren ekipmanlardır. Egzersiz esnasında bel bölgesine takılan powerlifting kemeri ayarlanabilir yapıdadır ve kolaylıkla takılıp çıkarılır. Polipropilen, etilen vinil asetat, deri ve poliüretan gibi dayanıklı malzemelerden üretilir. Decathlon ağırlık kemeri üstün kas desteği ve sağlamlık özellikleriyle kullanışlıdır. Barfiks, dips gibi vücut ağırlığı egzersizlerinde daha fazla direnç sağlaması için ekstra ağırlık takılabilir. Bu gibi egzersizlerde ağırlık takılması için tasarlanan dips kemeri taşıyabileceği maksimum ağırlık değerine göre seçilir.

Ağırlık Kemeri Ne İşe Yarar?

Ağırlık kemeri, deadlift, squat gibi omurga ve karın stabilizasyonunun önemli olduğu kas geliştirme egzersizlerinde, karnın ön kısmını ve beli desteklemek için kullanılan ağırlık ekipmanlarıdır. Özellikle çok yüksek ağırlıklarla çalışan kişilerin, egzersiz esnasındaki formu ne kadar doğru olsa da ağırlığın fazla olmasından kaynaklanan karın içi basıncını kontrol etmesi daha zor olabilir. Bu nedenle ağırlık kemeri tam bu noktada destek görevi görür. Ağırlık kemeri kas geliştirme ile uğraşan herkesin kullanımına uygundur. Kuvvet antrenmanlarında en çok kullanılan ekipmanlardan biri olan mekik sehpası çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.

​Fitness Eldiveni Fiyatları

En uygun fitness eldiveni fiyatı 50 TL iken en yüksek eldiven fiyatı 155 TL olarak sitemizde yer almaktadır.

Decathlon, kas geliştirme egzersizlerinde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden biri olan fitness eldiveni çeşitlerini spor yapan herkes ile buluşturur. Her bütçeye uygun fitness eldiveni fiyatları ile güvenli alışveriş mümkündür. Antrenmanlarda her eksiği tamamlayan fitness ürünleriyle siz de konforlu antrenmanlar yapabilirsiniz.

Fitness Eldiveni Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Amatör ya da profesyonel, vücut geliştirme ve fitness yapan kişilerin spor yaparken en çok kullandığı ürünlerden biri olan fitness eldivenini alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar aşağıdaki gibidir:

Fitness eldiveninin bedeninize uygun olması çok önemlidir. Giyildiği zaman elleri çok sıkmamalı, ama tam oturmalıdır.

Avuç içlerinde darbe emici özellik sağlaması için destek sunan ek malzemeler bulunmasına ve iç kısmın kaymaz bileşenlerden yapılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Eldivenin üst bölümünün nefes alabilir kumaştan üretilmiş olması, ellerin terlemesini engellemek için önemlidir.

Profesyonel sporcular ve yüksek kuvvet antrenmanları yapan kişiler için cırt cırtlı bilek desteği olan eldivenlerin seçilmesi olası sakatlıkların önüne geçmede etkili olabilir.

Kolayca giyip çıkarma imkanı sunan modellerde bulunan çekme bantları fitness eldiveni kullanımını kolaylaştırabilir.