Yetişkin Tenis Raketleri

Yetişkin Tenis Raketleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Yetişkin Tenis Raketi - Mavi - TR500 LITE
Yetişkin Tenis Raketi - Mavi - TR500 LITE
₺1.090
Yetişkin Tenis Raketi - Beyaz - TR160 GRAPH
Yetişkin Tenis Raketi - Beyaz - TR160 GRAPH
₺690
Tenis Raketi - BABOLAT PURE PRO
Tenis Raketi - BABOLAT PURE PRO
₺4.500
BABOLAT

Tenis Raketi - BABOLAT PURE PRO

(1)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.7/5 Şuna göre: 88 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler
"

Beyzbol, golf ve kriket sporlarındaki sopalar, kullanıldıkları sporlar için ne anlam taşıyorsa raketler de tenis için aynı anlamı taşır. Oyuncu becerilerine, zemin türüne hatta fiziksel özelliklere göre farklılık gösteren tenis raketleri, tenis için olmazsa olmazdır. Dünyaca ünlü pek çok tanınmış markaya koleksiyonunda yer veren Decathlon, sunduğu ürün çeşitliliği ile oyun anında sizi tamamlayacak en iyi rakete sahip olmanıza yardımcı olur.

Yetişkin Tenis Raketi Özellikleri Nelerdir?

Yetişkin tenis raketi seçiminde raket ağırlığı, sap kalınlığı, tel sıklığı ve raketin kafa boyutu en önemli belirleyici faktörlerdir. Belirtilen özellikler; oyun anında yapacağınız vuruşun kalitesi, hareket ve pozisyon alma becerisi, denge ve en önemlisi performansınızı doğrudan etkiler. Örneğin hafif bir raket daha kolay savrulurken yarattığı vuruş etkisi düşük kalabilir. 1 ile 5 arasında numaralandırılan sap ölçülerinden uygun olanı seçmek size dengeli ve kaliteli vuruş avantajı sağlar. Kordaj sıklığı yüksek raketlerin ömrü, geniş aralıklı olanlara göre daha uzundur. Salınımı düşük olan bir raket ise yeni başlayan sporcular için daha uygundur. Raket özellikleri, ilk dönemlerde sizin için çok önemli olmasa da, becerileriniz geliştikçe sonraki aşamalarda seçim yaparken size yol gösterir. Raketlerin bilinen 4 ana özelliğine ek olarak üretimde kullanılan malzemenin kalitesi, çerçevelerin sertlik derecesi ve atalet momenti (güç kapasitesi) de oyun ve performansa etki eder.

Yetişkin Tenis Raketi Ölçüleri Nelerdir?

Yetişkin tenis raketi ölçüleri kaç inç olmalı? Bu soru, özellikle tenise yeni başlayan kişilerin aklına takılan ve sıklıkla sordukları bir sorudur. Raketler sap kalınlık ve uzunlukları ile kafa büyüklüklerine göre farklılık gösterir:

85-96 inç kafa boyutları: Midsize

96-106 inç arası: Midplus

107-115 inç arası: Oversize

116 inç ve üzeri: Süper oversize olarak sınıflandırılır.

Kafa büyüklüğüne ek olarak modern tenis raketlerinde sap uzunlukları 27-29 inç olarak belirlenir. Eğer spora yeni başlayan acemi bir oyuncuysanız 98-104 inç büyüklükte, orta ya da hafif ağırlıkta, geniş kordaj aralığına sahip bir raket seçmeniz önerilir. Özellikle tenise yeni başlayan bir sporcu, kendisine önerilen bilgilere göre doğru raket seçimini yaparsa istenmeyen sakatlık risklerinin de önüne geçmiş olur. Tüm bu bilgiler ışığında size yüksek konfor sunacak, oyundan maksimum zevk almanızı sağlayacak bir raketi seçebilirsiniz. Zaman içinde teniste ilerleme kaydedip stilinizi keşfettikten sonra becerilerinize en uygun yetişkin tenis raketi ölçüleri arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz.

Yetişkin Tenis Raketi Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Bir tenis raketinin fiyatını belirleyen en önemli etken, hangi seviyedeki oyuncuya göre üretildiğidir. Yeni başlayanlara uygun tenis raketleri ile profesyonel oyuncuların kullanabileceği raketlerin fiyatları arasında fark bulunur. Oyun stilinize ve fiziksel özelliklere göre farklı raket türleri bulunsa da raketlerin fiyatını kullanılan malzemenin kalitesi belirler.

Çerçevelerin hafif ve sağlamlığında kullanılan grafit veya alüminyum malzeme, vuruş kalitesini artırmak için farklı noktalardaki yenilikçi tasarım çözümleri gibi uygulamalar fiyata etki eder. Tenise yeni başlayanlara uygun yetişkin raketi özellikleri arasında sağlamlık, kontrol kolaylığı ve vuruşları pekiştirmek için geniş başlık standart nitelikler olarak sayılabilir. Yeteneklerinizi geliştirme konusunda size destek olan başlangıç modelleri, yüksek dayanım ve uygun fiyatları ile bütçenizi zorlamadan sevdiğiniz sporu gerçekleştirme fırsatı sunar. Satın almak istediğiniz yetişkin raketleri, sahip oldukları geniş renk ve desen seçenekleriyle kullanılan tenis kıyafetleri ile uyum yakalama konusunda size yardımcı olur. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre Decathlon koleksiyonunda yerini alan raket modellerine, özel fırsatlar ve avantajlı fiyatlar eşliğinde sahip olabilirsiniz.

"