Kadın Tenis Kıyafetleri

Kadın Tenis Kıyafeti

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kadın Tenis Sporcu Atleti - Turkuaz - Light 900
SERİ SONU
Kadın Tenis Sporcu Atleti - Turkuaz - Light 900
₺120 −20%
₺95
*04.02.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Kadın Tenis Tişörtü - Mercan Rengi - Light 900
SERİ SONU
Kadın Tenis Tişörtü - Mercan Rengi - Light 900
₺170 −23%
₺130
*29.10.2021 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Kadın Tenis Eteği - Beyaz - Essentiel
EKO TASARIM
Kadın Tenis Eteği - Beyaz - Essentiel
₺120
ARTENGO

Kadın Tenis Eteği - Beyaz - Essentiel

(3)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.8/5 Şuna göre: 28 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Söz konusu kadın tenis kıyafetleri olduğunda tercih edilebilecek pek çok seçenek bulunur. Son yıllarda kumaş teknolojisinde meydana gelen değişimler sayesinde hava koşullarının olumsuz etkilerini ortadan kaldıran ve oyuncuların daha iyi performans göstermelerine yardımcı olan pek çok alternatif kadın tenis kıyafeti mevcuttur. Kortlarda hareket ederken tüm dikkat dağıtıcı etkileri ortadan kaldırmak ve mükemmel uyum elde etmek için tenis kıyafetleri seçerken dikkatli olmak gerekir.

Kadın Tenis Tutkunları için Olmazsa Olmaz Tenis Kıyafetleri

Kadın tenis oyuncularının tercih edebileceği pek çok farklı tenis kıyafeti seçeneği mevcut. Kadın oyuncular tenis oynarken şort, etek, tişört, bra veya elbise gibi çok farklı kıyafetleri giyebilir. Tenis eteği veya elbise seçen kadın oyuncuların, kıyafetleri daha pratik şekilde kullanabilmeleri için kemer üzerine top klipsi takmaları gerekir. Kadın tenisçilerin büyük çoğunluğu, tenis oynarken şort veya skort giymeyi tercih eder. Tenis şortu, kadınsı bir silüet kazandırırken aynı zamanda tam bir hareket alanı da sağlar. Tenis oynarken tercih edilebilecek kıyafetlerden bir diğeri de spor sütyenleridir. Oyuncuların, destek sağlayan ancak aynı zamanda rahat ve nefes aldıran malzemelere sahip spor sütyenlerini tercih etmeleri önemlidir. Spor sütyenlerinin yanı sıra pek tenis tişörtü de en çok tercih edilen kıyafetler arasındadır. Tenis raketi dışında en çok dikkat edilmesi gereken parçalardan biri de ayakkabılardır. Tenis oyuncuları, sürekli olarak sahada hareket eder, durur, kayar ve servis atarken ayak ucunda zıplar. Bu nedenle tenis ayakkabısı modelleri seçerken dayanıklılık, rahatlık, destek ve havalandırma koşulları göz önünde bulundurulmalıdır. Genel olarak yüzeyin türü ve oyun tarzı da tenis ayakkabısı modelleri seçiminde dikkate alınması gereken önemli faktörler arasındadır. Ayaklarını daha fazla korumak isteyen oyuncular ise yastıklı çoraplardan destek alır. Servise hazırlanırken alından ve gözlerden akan teri silmek için bilek ve alın ter bantlarını kullanmak da terin gözlere ulaşmasını önler ve sporcuları rahatlatır. Güneşten gözleri korumak ve net bir şekilde görebilmek için ise genellikle cap şeklinde şapka, vizör veya güneş gözlüğü kullanılır.

Tenis Elbisesinin Sahip Olması Gereken Temel Özellikler Nelerdir?

Tenis kıyafeti seçerken profesyonel müsabakalar için evrensel kurallara uygun ve performansı destekleyici ürünler olmasına dikkat etmeniz gerekir. Tenis kıyafetlerinin genel olarak neon ve çarpıcı renkler yerine beyaz ve pastel gibi açık veya göz yormayan renklerde olması önemlidir. Tenis kıyafetleri için konfor ve hareket özgürlüğü sağlaması en önemli faktörlerden biridir. Tüm dikkat dağıtıcıları ve rahatsızlıkları ortadan kaldırmak ve aynı zamanda performansı en üst düzeye çıkarmak amacıyla tenis kıyafetlerinin oyuncuların vücutlarına mükemmel şekilde uyması gerekir. Ayrıca nem emici teknolojiye ve UPF güneş korumasına sahip polyester veya spandex kumaş seçmeye de dikkat etmeniz önemlidir. Böylece özellikle dışarıdaki kortlarda serin, rahat ve güneşten korunmuş şekilde performans gösterebilirsiniz.Tenis kıyafetleri, teri çekmeden pamuğun rahatlığını sunduğu için temel olarak sentetik kumaşlardan olmalıdır. Özel olarak tasarlanan tenis kıyafetlerinin aynı zamanda hareketi engellememesi ve daha hafif bir his yaratması gerekir. Tenis kıyafetleri için dikkate almanız gereken kriterlerden en önemlisi de hava koşullarıdır. Sıcak havalarda güneş ışınlarını yansıtması bakımından beyaz veya açık renkli tenis kıyafetleri tercih etmeniz gerekir. Koyu renkli giysilerin ise ısıyı içine çektiği için daha soğuk havalarda kullanılması önerilir. Genel olarak tüm tenis kıyafetlerinin; pratik olması, her yöne hareket kabiliyetine izin vermesi ve ceplerinin olması gerekir. Tenis topu ve raketi, tenis ekipmanları gibi kıyafetler de performansınızı etkileyen önemli kriterler arasındadır. Bu nedenle tenis malzemeleri ve kıyafetleri satın alırken Decathlon'un birbirinden kaliteli seçeneklerini tercih ederek performansınızı maksimum seviyelere çıkarabilirsiniz.