Erkek Tenis Kıyafetleri

Erkek Tenis Kıyafeti

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Erkek Tenis Şortu - Sarı - Light 900
SERİ SONU
Erkek Tenis Şortu - Sarı - Light 900
₺150 −13%
₺130
*23.02.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.4/5 Şuna göre: 429 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Konu tenis sporu olduğunda, spor kıyafetleri bir kıyafetten çok daha fazla anlam ifade edebilir. Tenis kıyafetleri; kortta sizi tanımlayan, neredeyse oyun tarzınızla aynı etkiye sahip, oldukça kişisel bir ifadedir. Klasik polo yaka tişörtlerden modern antrenman üstlerine, birbirinden özel erkek tenis kıyafetleri ile tenis deneyiminin tadını bir profesyonel gibi çıkabilirsiniz.

Erkek Tenis Tutkunları için Olmazsa Olmaz Tenis Kıyafetleri

Her tutkulu oyuncu, tenis kıyafetini seçerken iyi düşünülmüş bir karar alır. Tenis oynamak için kıyafet seçmenin ilk ipucu, modaya uygun olanı pratiklikle birleştirmektir. Tenis, her ne kadar özel stili ile dikkat çeken bir spor olsa da, rahatlık ve hareket özgürlüğü bir süper model gibi görünmekten daha önemlidir.Erkek tenis kıyafetleri tipik olarak tişört ve şorttan oluşur. Tişört ve şort dışında; antrenman ceketleri, uzun kollu teknik üstler, kapüşonlu üstler, antrenman pantolonları, fonksiyonel iç çamaşırları ve kazakları içeren geniş bir tenis kıyafeti yelpazesi bulunur.Erkekler için tenis kıyafeti seçerken ilk düşünülmesi gereken, hareket özgürlüğü ve oyun esnasındaki serinliktir. Bu nedenle % 100 pamuklu kıyafetlerden kaçınılması gerekir. Çünkü pamuk teri tutar ve vücuda yapışır. Bu da kısa sürede rahatsız hissetmenizle sonuçlanır. Günümüzün modern tenis kıyafetleri, pamuk rahatlığını terletmeden sunabilen sentetik kumaşlardan üretilir. Özel olarak tasarlanan bu kıyafetler aynı zamanda hareket kabiliyetini arttırır ve oyuncuya hafiflik hissi verir. Doğru kumaşlardan seçilmiş tenis kıyafetleri ile vücudunuzun sıcaklık ve konfor seviyelerini yönetmek sizi sağlıklı tutar. Sahada performansınızı arttırmanıza ve maçınız bittikten sonra vücudunuzun toparlanma sürecini hızlandırmanıza yardımcı olur.

Güneş Korumalı Tenis Kıyafetleri

Tenis oynamak için uygun bir ortam yaratan güneş, sporcular için tehlikeli olabilir. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak sadece güneş yanıklarına değil, aynı zamanda kalıcı cilt hasarına da neden olabilir. Tenis sırasında güneş koruyucu kullanılması her zaman önerilir. Ancak özel olarak tasarlanmış UV koruyucu giysiler giyerek de korumanızı arttırabilirsiniz. Standart koton tişörtler, yaklaşık olarak 5 seviye UV koruma sağlarken özel olarak tasarlanmış bir UV koruyucu giysi ise cildinizi 40 ila 50 arasındaki seviyelerde korur. Bu giysiler, UVA ve UVB ışınlarının % 98'inden fazlasını bloke eder ve UPF derecesini 50+ üzerinde tutar. Güneş korumalı giysiler yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için de mevcuttur. Böylece genç oyuncular da güneşin zararlı etkilerinden korunabilir.

Tenis Şortunu Diğer Şortlardan Ayıran Temel Özellikler

İyi bir tenis şortu; rahatlık, hareket serbestliği ve yedek tenis toplarını saklamak için yeterli büyüklükte ceplere sahip olmak gibi temel özelliklere sahiptir. Bu özelliklere ek olarak, tenis gibi yüksek efor gerektiren sporlar, kıyafetlerde teknik kumaşların kullanılmasını zorunlu kılar. Egzersiz yaparken cildinizin sıcaklığı artar ve terleme %500'e kadar yükselebilir. Terlediğinizde, nem cildinizle kumaş arasında kalır. Nemli kumaş, sporcunun performansını düşürerek rahatsızlık ve yorgunluğa neden olur. Özellikle yaz aylarında, vücudun ter buharlaşmasıyla yeterince soğuyamadığı durumlarda, yüksek sıcaklık ve yüksek nem, sıcak çarpması gibi sağlık sorunlarına neden olabilir.Bu gibi durumların üstesinden gelmek için tasarlanan ve nem yönetimi sağlayan özel tenis şortları teri vücuttan uzağa, kumaşın dış katmanlarına taşımak için tasarlanmıştır. Tenis şortlarında ve kıyafetlerinde yüksek derecede nefes alabilir kumaş teknolojileri kullanılarak nem yönetimi sağlanır. Farklı kumaş teknolojileri, terin, ciltten giysinin dış yüzeyine aktarılmasını ve hızla buharlaşmasını sağlar. Profesyonel tenis şortlarının birçoğu, iç kısımda havalandırma özelliği sağlayan ağ astarlara sahiptir. Bu ağ bölümü, havanın kumaş boyunca akmasına izin verir ve sporcuyu aktivite sırasında serinletir. Konforlu bir şort, oyuna daha fazla odaklanmaya yardımcı olur.