Çocuk Tenis Raketleri

Çocuk Tenis Raketleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Çocuk Tenis Raketi - 21 İnç - Pembe - TR130
Çocuk Tenis Raketi - 21 İnç - Pembe - TR130
₺240
Çocuk Tenis Raketi - 23 İnç - Mavi - TR130
Çocuk Tenis Raketi - 23 İnç - Mavi - TR130
₺280
Çocuk Tenis Raketi - 23 İnç - TR100
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Çocuk Tenis Raketi - 23 İnç - TR100
₺160
ARTENGO

Çocuk Tenis Raketi - 23 İnç - TR100

(5)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.5/5 Şuna göre: 25 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler
"

Tenis sporu çocukların fiziksel gelişimini destekler. Tenis oynayan çocuklar daha çevik ve atik olduğundan kişisel yaşamlarında da tenisin olumlu faydalarını görebilirler. Bu sporu en iyi şekilde öğrenmek için kaliteli ekipmanlara sahip olmak gerekir. Tenis ekipmanları seçerken çocuğun tecrübesi, boyu, yaşı gibi kriterler göz önüne alınmalıdır. Ana malzeme olan tenis raketi de benzer ölçütler sonucunda seçilir.

Seviyelere Göre Çocuk Tenis Raketleri

Her spor dalında olduğu gibi teniste de başlangıç ve ileri seviyeler bulunur. Çocukların gelişimini en iyi şekilde desteklemek ve tenis sporundan maksimum verim elde etmek için seviyelere göre raket seçimi yapılmalıdır. Farklı boyları bulunan çocuk tenis raketleri, yetişkinlerin raketlerinden bazı özellikleri ile ayrılır. Tenis raketi seçerken temel ölçüt, çocuğun yaş ve boy aralığıdır. İleriki dönemlerde ise tecrübe seviyelerine göre tenis raketi alınmalıdır. Çocuğunuz tenis ile yeni tanıştıysa başlangıç seviyesindeki raketler uygun olacaktır. İleriki dönemlerde ise orta seviye ve performans seviye raketler kullanılmalıdır. Böylece başlangıç, orta ve performans olmak üzere üç ayrı seviye ortaya çıkar. Çocuğunuz korttayken daha mutlu zaman geçirmesi için bu kriterlere dikkat etmelisiniz. Aksi halde çocuğunuz tenis oynarken zorlanabilir ve bundan dolayı sıkılabilir. Tenis sporunu daha verimli bir şekilde öğrenmek için çocukların tenis ayakkabısı gibi diğer ekipmanlara da ihtiyacı vardır.

Çocuk Tenis Raketi Özellikleri Nelerdir?

Daha önceleri tenis sporunu çocuklara öğretirken raket farklılıkları olmasa da son zamanlarda Uluslararası Tenis Federasyonu’nun ölçütleri doğrultusunda çocuklar için özel olarak ekipmanlar üretilmektedir. Çocuk tenis raketi özellikleri açısından çocuk kullanıcıların fizyolojisine uygun olacak şekilde tasarlanır. Bahsedilen özelliklere ilaveten raketlerin boyu ve çapı önemlidir. Ayrıca raketlerin kafa boyları ve kordaj sıklığı da değişiklik göstermektedir. Daha rahat bir oyun sergilemek için raketin denge noktası önem teşkil eder. Çocuğunuza tenis raketi seçerken ölçü tablosuna bakmak dışında izleyebileceğiniz bir yöntem daha vardır. Bu yöntem çocuğunuzun yanına raketi koyarak ölçüm yapmaktır. Tenis raketi, dik bir şekilde duran çocuğun yanına kafa kısmı yere değecek şekilde yerleştirilir. Bu pozisyonda çocuğun avuç içi raketin sap kısmının üst noktasına değmelidir. Eğer çocuğun kolu dümdüz kalıyor ve dirsekten kırılmıyorsa ya da rakete yetişmeyecek kadar kısa durmuyorsa doğru bir raket seçmiş olursunuz.

Çocuk Tenis Raketi Ölçüleri Nelerdir?

Çocuk tenis raketi ölçüleri sap, yani grip kalınlığı ve raket boyu olarak ölçülür. Çocuklar için raket boyları 17- inch, 19- inch, 21- inch, 23- inch, 25- inch ve 26- inch şeklindedir. 27- inch ve üzerinde olan raket boyları ise yetişkin tenis raketi grubuna girer. Bu durumda çocuğun boyu dikkate alınarak seçim yapılır. Örneğin;

100 cm boya sahip bir çocuk için 17 inch raket idealdir. 0-3 yaş aralığındaki çocukların kullanımı için tercih edilebilir.

112 cm boy için 19 inch raket, 3-4 yaş,

120 cm boy için 21 inch raket, 4-5 yaş,

128 cm boy için 23 inch raket, 6-8 yaş,

136 cm boy için 25 inch raket, 9-10 yaş,

146 cm boy için 26 inch raket, 12 yaş aralığındaki çocuklar için tercih edilebilir ölçülerdir.

Bununla beraber sap kalınlığının da dikkate alınması gerekir. Çocuklar raketi iyice kavrayabilmek için avuçlarına doğru bir şekilde oturan bir sap ölçüsüne ihtiyaç duyarlar. Genel itibarıyla Decathlon çocuk raketlerinde 0 grip ölçüsü kullanmaktadır. Ayrıca çocuğunuzun eline küçük gelen sapa grip sararak ayarlama yapabilirsiniz. Çocuğunuz için en iyi tenis raketleri arasından seçim yaparken Decathlon ürünlerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bu sayede çocuklar için en uygun olan tenis raketini alarak daha verimli bir şekilde spor yapmalarına imkân tanıyabilirsiniz.

"